Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kymco

eksmisja

Polecane posty

mam pytanie do osob orientujacych sie w temacie- moja sasiadka,emerytka mieszkajaca z bezrobotnum synem z powodu zaległosci czynszowych dostała eksmisje z mieszkania tzn otrzymała z sadu pismo nakazujace do wydania mieszkania gminie nic wiecej.. kobieta jest złamana...gdzie ma pojsc? sad nie wskazał jej lokalu socjalnego...nie wiem zupełnie jak jej pomoc,jak sie do tego zabrac,do kogo sie zwrocic w necie wyczytałam,ze nie mozna wyrzucac na ruk...u kogo wiec monitowac? bardzo prosze o pomoc i wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przykre ale koniec okresu ocho
nnego ...a z racji wieku to chyba należy sie jej zastepcze lokum ! Moze starac sie o rozłozenie na raty -chyba ze ktos dybie na ten lokal to juz nic nie zrobicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość URSUS C330
Chyba sciemniasz cos, nie ma eksmisji na bruk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie sadze by ktos dybał na to mieszkanie-to jest nora...bez łazienki,kibel w piwnicy!!! pokoj przedzielony na aneks kuchenny... a z rozłozeniem na ratytez problem,bo z tego co sie orientue,ma komornika ta babcia za jakies długi i nie wiem co jej zostaje z tej emerytury:( a chciałąbym jej pomoc bo załamała sie kobita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego miałabym sciemniac?:( to prawda niuestety...fakt zaistniały w naszym kochanym kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lump
dokładnie - nie ma kasy teraz to wylot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mira2000
a dlaczego się nią martwisz ? Dlaczego większośc ludzi płaci uczciwie czynsz, co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no dziwne to jakies
musisz skopiowac link bonie chce sie wlepic :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wituś-sprytuś
i dobrze jej tak a hooj cie to obchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego tak mowicie-co mnie to obchodzi? no jak mozna nie pomoc komus,kto jest w potrzebie? nie mozna zyc patrzac tylko na czubek własnego nosa no ludzie,troche empatii skad wioesz,co ciebie w życiu czeka? czy nie bedziesz potrzebował pomocy kogos? a wtedy nikt ci nie pomoże egoisto.. dzieki za link,juz poczytam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wituś-sprytuś
stara kurwa nie płaci a ty jej chcesz pomóc ? na takich pasożytów jest po prostu dobry bat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezeli ona nie ma
papierka na chorobe, nie jest w ciazy, nie jest bezrobotna (i jeszcze jakies tam inne osoby w to wchodza) to jest eksmisja na bruk. Sama tego doswiadczylam (i to nie z powodu zadnych zaleglosci czynszowych) Ale ta kobieta chyba dopiero dostala wezwanie z sadu na rozprawe eksmisyjna? Przeciez rozprawa sie nie odbywa w tajemnicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość synfonijaa
wituś-sprytuś--zgadzam się z Tobą.Nie płąciłą,to wym\nocha i nie jest wazne ,ze mieszkała w okropnych warunkach.Nie jest wazne tez,że to wina syna bezrobotnego,z enie płaciła.Jezli miała syna ktory nie pracował i jeszcze do tego nie był dla niej dobry to wtedy mogliscie cos z tym zrobic.Zgłosic na policje.A teraz to niech sie babsko wynosi naweyt na ulice jak nie płąciła czynszu.Kazdy na krzywego ryja chciałby zyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwona wstążeczka 2009
ale wy jesteście okropni:( starszą pewnie schorowaną osobę wyrzucą na ulicę a wy mówicie takie straszne rzeczy.pamiętajcie, ze nigdy nie wiadomo co was spotka więc trochę pokory!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytaj ze zrozumieniem-nigdzien ie napisałam,z syn jest dla niej niedobry..jest osoba bezrobotna jak setki tysiecy ludzi w tym kraju ona chyba nie poszła na rozprawe..nie wiem..wiem tyle,co mi sama powiedziała i pokazała mi ten wyrok sadowy..ale nie ma w nim mowy nic o lokalu zastepczym,tylko by mieszkanie oproznic i wydac gminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość synfonijaa
czerwona,--starsza,schorowan,to mogła miec chocaiz triche oleju w głowie i zrzec sie tego mieszkania i pojsc do domu opieki.Przeceiz mieszkajac w takiej ruderze,do tego z synem nierobem ktory mozliwe,ze ja bił ma gorzej.Tylko takei strae to nei mysla.,one maja jakies klapki na oczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość synfonijaa
kymco-wiesz,mezczyzna bezrobotny to wstyd.Na epwno eni ma wykształcenia a ci bez wykształcenia moga ,jezeli tylko chca codziennie wiecej kasy zarobic niz ci pracujacy na cały etat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
synfonijaa-przepraszam,nie chce cie obrazac,ale nie bede z toba dyskutowac bo widze,ze raczej nie mamy o czym..poprostu mamy inna wrazliwosc i spojrzenie na pewne sprawy pozdrawiam i zycze dobrego samopoczucia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość synfonijaa
kymco a gdzie twoja wrazliwosc byął gdy stara,schorowana kobieta zyjaca w takich opłakanych warunkach nie opłacała czynszu z powodu tego,ze meiszkała z synem nierobem.Przeceiz chyba orientowałas sie co neico o jej warunkach,wtedy mogłąs do opieki społecznej isc,wyjasnic sparwe,poprosic ich o pomoc dla tej kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość synfonijaa
Tej starej nic sie nie stanie,bo on znajdzie meijsce w domu opieki ,a jej syn,niech gnije na ulicy,moze dotrze do niego,ze moze kazdej pracy sie podjac aby jakos -przezyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do synfonijaa życzę ci abyś ty kiedyś straciła pracę, przestała płacić za czynsz i wylądowała pod mostem albo w schronisku dla bezdomnych. Powiem ci ty śmieciaro że znałam już osobę o takich poglądach jak ty która śmiała się z tego że jej starszą sąsiadkę eksmitowali z mieszkania i wiesz co najlepsze minęły ze 2 lata ta wielce mądra osoba która zarabiała dobrze straciła pracę w skutek zamknięcia firmy w której dobrze zarabiała i została z niczym bo była zbyt dumna żeby zarejestrować się do urzędu pracy jako bezrobotna bo sama gardziła bezrobotnymi tak jak ty i uważała ich za patologie więc zasiłku nie dostała skoro się nie zarejestrowała w PUP przestała płacic za mieszkanie, pracy nie mogła znaleźć miesiącami i następstwem tego była eksmisja na bruk bo nie dostała w sądzie prawa lokalu socjalnego bo nie była zarejestrowana w urzędzie pracy mimo iż pracy nie miała od miesięcy a to wymóg żeby taki lokal dostać mieć status osoby bezrobotnej więc wylądowała na ulicy praktycznie i później nie wiem co się z nią stało. Uważaj synfonijaa żebyś ty jej losu nie podzieliła bo już jedną taką znałam wyżej przez mnie opisaną. Polska jest takim krajem że wielu ludzi wykształconych traci pracę i później nie mają za co płacić czynszu i lądują na ulicy a są tak dumni i tak gardzą jak ty bezrobotnymi że nawet nie zarejestrują się w urzędzie pracy a przez to nie mają prawa nawet do lokalu socjalnego. synfonijaajest takie przysłowie kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada albo nie życz drugiemu co to tobie nie miłe. kymco Błędem twojej znajomej było to że nie stawiła się razem z synem na rozprawę o eksmisję do sądu a z tego wynika że tak było i to był błąd. Bo jeżeli syn jest osobą bezrobotną a ta starsza pani jego matka osobą starszą i być może posiada grupę inwalidzką to wówczas gdyby byli na rozprawie w sądzie mogli by to powiedzieć w sądzie czyli opisać swoją sytuację i przedstawić na to dowody syn zaświadczenie z urzędu że ma status osoby bezrobotnej a matka że jest emerytką czy rencistką, jeżeli ma grupę inwalidzką to jeszcze dowód poświadczający tą grupę i wtedy sąd musiałby przyznać prawo do lokalu socjalnego i nie miałby prawa wyrzucić na bruk. Choć teoretycznie teraz nie ma eksmisji na bruk więc to dziwne że tak czy owak nie dostali prawa do zastępczego lokum które należy się każdemu bo wedle ustawy o ochronie praw lokatorów eksmisji na bruk nie ma więc dziwny to sąd który nie wskazał lokalu zastępczego dla tych ludzi nawet jeżeli nie byli na rozprawie to taki lokal miał obowiązek przyznać więc to bardzo dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda, że nie ma eksmisji na bruk. O tym, że tak jest, świadczy nie tylko możliwość przyznania lokalu socjalnego (którego, jak wynika z tego, co pisze Autorka, sąd nie przyznał), ale też z obowiązku zapewnienia pomieszczenia tymczasowego - tyle że to już działka komornika, sąd więc nie zamieszcza na ten temat w wyroku żadnych wzmianek: Art. 1046 par. 4 KPC: Wykonując obowiązek opróżnienia lokalu służącego zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych dłużnika na podstawie tytułu wykonawczego, z którego nie wynika prawo dłużnika do lokalu socjalnego lub zamiennego, komornik wstrzyma się z dokonaniem czynności do czasu, gdy gmina wskaże tymczasowe pomieszczenie lub gdy dłużnik znajdzie takie pomieszczenie. Pomieszczenie tymczasowe może też wskazać wierzyciel (par 5). Nie ma więc możliwości, żeby komornik tę panią ot tak wywalił z mieszkania. Odnośnie wymogów, jakie musi spełniać pomieszczenie tymczasowe, wklejam odpowiednie rozporządzenie: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI z dnia 26 stycznia 2005 r. w sprawie szczegółowego trybu postępowania w sprawach o opróżnienie lokalu lub pomieszczenia albo o wydanie nieruchomości oraz szczegółowych warunków, jakim powinno odpowiadać tymczasowe pomieszczenie Na podstawie art. 1046 11 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. Nr 43, poz. 296, z późn. zm.(1)) zarządza się, co następuje: 1. Przed przystąpieniem do wykonania tytułu wykonawczego nakazującego opróżnienie lokalu komornik wezwie dłużnika do dobrowolnego wykonania tego obowiązku w wyznaczonym stosownie do okoliczności terminie, z zagrożeniem, że w razie niewykonania obowiązku zostanie przeprowadzona egzekucja w celu opróżnienia lokalu. 2. 1. Jeżeli z tytułu wykonawczego nakazującego opróżnienie lokalu służącego zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych dłużnika nie wynika prawo dłużnika do lokalu socjalnego lub zamiennego, przed dokonaniem wezwania, o którym mowa w 1, komornik wysłuchuje dłużnika w celu ustalenia jego sytuacji rodzinnej i majątkowej oraz czy dłużnikowi przysługuje tytuł prawny do innego lokalu lub pomieszczenia, w którym może on zamieszkać. 2. Jeżeli dłużnikowi nie przysługuje prawo do innego lokalu lub pomieszczenia, w którym może on zamieszkać, ani nie znalazł on tymczasowego pomieszczenia, komornik niezwłocznie występuje do gminy, właściwej ze względu na miejsce położenia lokalu podlegającego opróżnieniu, o wskazanie tymczasowego pomieszczenia. 3. Przepisu ust. 2 nie stosuje się, jeżeli wierzyciel wskazał tymczasowe pomieszczenie. 4. W przypadku, o którym mowa w ust. 2 lub 3, w wezwaniu do dobrowolnego wykonania obowiązku wynikającego z tytułu wykonawczego, o którym mowa w ust. 1, komornik oznaczy tymczasowe pomieszczenie, wskazane przez gminę lub wierzyciela, do którego może nastąpić przekwaterowanie. 3. Tymczasowe pomieszczenie powinno: 1) posiadać dostęp do źródła zaopatrzenia w wodę i do ustępu, chociażby te urządzenia znajdowały się poza budynkiem; 2) posiadać oświetlenie naturalne i elektryczne; 3) posiadać możliwość ogrzewania; 4) posiadać niezawilgocone przegrody budowlane; 5) zapewniać możliwość zainstalowania urządzenia do gotowania posiłków. 4. 1. Przed wykonaniem tytułu wykonawczego nakazującego wydanie nieruchomości komornik wysłuchuje dłużnika, po czym doręcza mu wezwanie do wykonania tego obowiązku w wyznaczonym stosownie do okoliczności terminie. 2. Wysłuchanie powinno zmierzać do ustalenia, jakie czynności będą niezbędne do wprowadzenia wierzyciela w posiadanie nieruchomości. 5. Wykonując tytuł wykonawczy nakazujący opróżnienie lokalu lub pomieszczenia albo wydanie nieruchomości, przed usunięciem ruchomości niebędących przedmiotem egzekucji komornik dokonuje ich opisu. 6. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 5 lutego 2005 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@ fajansiarz następnym razem patrz uważniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam prośbę, potrzebuję kontaktu do komornika. to pilne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro pilne, to łap dobry kontakt: http://www.geoxx.pl/. Moim zdaniem jeden z lepszych komorników z jakimi miałam do czynienia. Też chodziło o eksmisję, a jeszcze wsześniej alimentyu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×