Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kcjewicjew

23 lata i osteoporoza-poczatki

Polecane posty

Gość kcjewicjew

choruje od lat na rzs niedawno dowiedzialam sie ze po latach brania sterydow, dzieki ktorym funkcjonowalam i chodzilam mam osteoporoze;/ odechciało mi sie życ:( co ja teraz zrobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz jeszcze 2 lata żeby nadbudować kości (osiągnąć szczytową masę kostną). na pewno potrzebne jest odpowiednie leczenie farmakologiczne, praca z fizjoterapeutą. ale zakładam, że o tym powiedział Ci już lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kcjewicjew
a czemu tylko 2 lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lesia254
mam także osteoporozę ,bralam 2-a lata temu sterydy,w tamtym roku robilam badanie wyszło 20% w tym roku w styczniu 45% ubytku.Bylam na konsultacji p.dr.ze względu na moją chorobę immunologiczną nie zdecydowała się dać mi tabletki chemiczne napisala...wit D3, dieta 1200kal.i suplementacja A ,że biorę b.dobre suplementy firmy VISIOn już od 4-ech lat więc zamówiłam sobie preparat o nazwie Osteosanum i Nutrimax -Odżywia komórki organizmu pełnym kompletem składników pokarmowych. Pomaga komórkom w rozmnażaniu, regeneracji i tworzeniu nowego zdrowego pokolenia, używać w profilaktyce osteoporozy, Osteosanum- - specjalistyczny produkt do aktywnej walki z osteoporozą aby kości były mocne! Nie warto czekać, aż niedobór wapnia odbije się na naszym zdrowiu czy wyglądzie. Trzeba zacząć działać już teraz OsteoSanum to dobry wybór Starannie opracowana formuła naturalnego produktu OsteoSanum umożliwia jego stosowanie bez skutków ubocznych, ponieważ zawiera on nie tylko witaminę D3, ale również witaminę K2. Witamina K2 kontroluje ilość wapnia w naczyniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponieważ szczytową masę kostną buduje się do 25 roku życia. potem procesy niszczenia dominują nad procesami odnowy i kości ubywa. im mniej masy kostnej się osiągnie, tym szybciej zachodzić będzie proces niszczenia kości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×