Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama młodej mamy

44 letnia babcia i 16 letnia mama.

Polecane posty

Gość mama młodej mamy

Witam Was :) Moja córka w listopadzie br skończy 16 lat i obecnie jest w 5 msc ciąży... Ojcem dziecka jest zwykły drań. Bił ją, nadużywa alkoholu po czym jest agresywny, zażywa narkotyki, kradnie i ma duuże problemy z prawem. Kiedy go poznała, straciłam z córką kontakt. Uciekała do niego, była po parę tygodni u niego. Nie wracała do domu. Nie dawałam już sobie z tym wszystkim rady. Zaczęłam zgłaszać sprawę na policję, podjęłam decyzję o umieszczeniu ją w ośrodku wychowczym, ponieważ wybrałabym mniejsze zło. Do mojej córki nic nie docierało! Była nim oślepiona. Rozmowy z nim nie przyniosły żadnych skutków.ja chodziłam do pracy, żeby utrzymać dom (jestem samotną matką), czasem cały dzień nie było mnie w domu gdyż pracowałam w kilku miejsach dziennie. W końcu powiedziałam dość i wyprowadziliśmy się. Nie dostałam żadnej pomocy, od żadnej instytucji. Jedyną pomocą było przeszkadzanie. Po wyprowadzcce córka zmieniła się, nie utrzymywała już z nim kontaktu, ale my dalej nie umiałyśmy znaleźć wspólnego języka. Pewnego dnia córka zostawiła mi kartkę iż podejżewa ciążę. Zrobiłyśmy test i wyszedł pozytywnie :( no cóż, już się z tym pogodziłam. Postawiłam warunki, że ojca dziecka nie ma w naszym życiu, dopóki ja mam tutaj coś do powiedzenia! Zaczął grozić mojej córce, straszyć ją. Ona codziennie płacze że on odbierze jej dziecko. Już nie wiem co mam robić... Gdzie szukać pomocy, z jednej pensjii 2 dzieci nie utrzymam. Córka musi szkończyć szkołę. Dziecko chcemy zatrzymać. Może mi jakaś bardziej doświadczona Pani doradzi mi w kwestii jakie papiery składać do sądu itp. bardzo proszę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale co chcesz zrobić, w czym ci pomóc? piszesz, że nie stać cię na utrzymanie 2 dzieci a chcesz je zatrzymać. córka musi skończyć szkołę i OK. Jakieś zasiłki na pewno dostaniecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak juz urodzi sie dziecko to wniosek o alimenty od tatusia, wniosek córki na zasilek z GOPS lub MOPS w zaleznosci od tego czy mieszkacie na wsi czy w miescie. corka na start powinna dostac jednorazowo becikowe 1.000, "jednorazowo drugie becikowe" tez 1.000 i 77zl comiesiąc. pu corka nie urodzi Ty mozesz zlozyc wniosek o zasilek na swoja córke- to tylko 106 zl miesiecznie plus ewentuslne dodatki sle zawsze cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a chcecie aby ojciec był ojcem i miał prawa rodzicielskie i widywał się z dzieckiem? Bo jeżeli chcecie alimenty od niego to musicie ustalić ojcostwo i dziecko pewnie będzie nosiło jego nazwisko lub nazwisko dwuczłonowe. Będzie miał prawa do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 44 babcia i 16 matka
ja właśnie chciałabym się dowiedzieć, jakie mamy szanse na odebranie mu wszelakich praw. zakaz zbliżania się do córki i dziecka również chciałabym uzyskać. córka ma jego sms, jak jej grozi, ale czy to wystarczy? dodam że ten drań (bo trudno go nazwać ojcem) nie ma pracy ani własnego mieszkania i mieszka z dziadkami. ma dużo długów. myślę że mamy szanse na oberanie mu praw. jak myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaraz zaraz to pozwalałaś aby jakiś podejrzany typ bzykał ci 15 letnią córkę ? A może jak zaczęli miała poniżej 15 ? Jak tak to prokurator sie kłania ... A ile tatuś ma lat jeżeli można wiedzieć ?No i jak taka dorosła to niech się utrzymuje sama .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W wieku twojej teściówki to będę miała dopiero dzieci w przedszkolu patologio! :D A tak w ogóle to ten temat to marna i głupia historyjka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×