Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czokolataaaaaaaa

Co cwiczyc na silowni jesli mam problemy z kolanami?

Polecane posty

Gość czokolataaaaaaaa

Nie chce ich przeciazac i ograniczyc raczej cwiczenia na nogi. Jezdze na rowerku z nisko ustawionym siodelkiem - pomoglo,kolana nie bola. Trener dobra mi cwiczenia - takie rozszerzanie nog na maszynie na wewnetrzna i zewnetrzna strone ud,a do tego na innej maszynie - lezenie na brzuchu i podnoszenie nogami wałka do tylka a drugie - podnoszenie nogami wałka w siadzie.Reszta cwiczen na brzuch i rece. Problem w tym ze cwicze to juz 4 miesiace, mialam teraz przerwe miesieczna i musze odzyskac kondycje,ale tyle sie mowi ze trzeba urozmaicac treningi,ale instruktor powiedzial ze przez kolana to nic innego mi nie moze wymyslic..Amoze ktos z was ma pomysl na inne cwiczenia nog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponuję zbadać czy naprawdę masz coś z kolanami czy to tylko przeciążenie którego można uniknąć odpowiednio dobranym treningiem i prawidłową TECHNIKĄ wykonywania poszczególnych ćwiczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czokolataaaaaaaa
a nie nie, kolana mnie bola od kiedy skonczylam jakies 12 lat,tzn nie bola caly czas,ale jak dlugo chodze, jesli wchodze po wysokich schodach i jak dlugo jezdze na rowerze i w roznych innych sytuacjach.Bardzo szybko i duzo uroslam, do chudych tez nigdy nie nalezalam i w sumie nie mam co sie dziwic ze kolana bola. Od kiedy cwicze jest o wiele lepiej,w ogole mam nadzieje ze jak schudne jeszcze 10 kilo,to juz nie beda bolaly przez obciazenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czokolataaaaaaaa
to u mnie rodzinne i mama i ciotka tez maja problemy z kolanami. Odpadaja wszytskie przysiady, bo jak kucnę, to nie wstane:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to chyba w miarę jasne. Moja rada: zmień trenera i zwracaj uwagę na to czy prawidłowo robisz dane ćwiczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czokolataaaaaaaa
hmm ale nie zrozumiales mnie - chodzi o to ze chce urozmaicic cwiczenia,a nie robic caly czas to samo, skoro trener nie ma pomyslu(a nie wiem jakbym go miala zmienic,nie bede nagle przenosila sie do innego klubu) to moze ktos tu jest kto sie zna i zaproponuje mi jakies inne cwiczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to koleżanko droga jeśli chcesz mieć trwały efekt, mam na myśli fajną sylwetkę to musisz dorzucić dużo innych ćwiczeń. Takie jak przysiady, wykroki to są podstawy bez których się nie obejdziesz. Trudno jest w formie pisanej tłumaczyć jakie masz robić ćwiczenia, do tego potrzebna jest prezentacja. Mało tego, ktoś obeznany powinien na początku kontrolować czy dobrze to ćwiczenie robisz. Stąd właśnie moja propozycja zmiany trenera, na kogoś bardziej kompetentnego. Nie ma nic gorszego niż jedne i te same ćwiczenia, trudno się zmotywować na dłuższą metę poza tym robienie powiedzmy pół roku tego samego sprawi, że na początku będą jakieś efekty, a potem już nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czokolataaaaaa
No niestety,ale nie bede robiła przysiadów ani wykroków, bo bolą mnie kolana jak już pisałam. Ehh to nie bede zmieniala chyba cwiczen bo widze ze wszystko laczy sie z przysiadami itd. Catie - na basen chodze kolo 3 razy w tygodniu :) Trudno sie mowi, w sumie i tak zalezy mi na partiach od pasa w gore bardziej, tylko chcialam jakas odmiane wprowadzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ortopedy idź
przede wszystkim musisz iść do lekarza by on stwierdził co dzieje sie z twoimi kolanami jesli bolą to znak że coś jest nie tak... mnie bolały i okazało się że mam ubytek chrząstki i kość dosłownie trze o kość..... złymi ćwiczeniami możesz sobie zrobić krzywdę i pogłębić problem przy problemie z kolanami należy wzmacniać mięśnie by one stabilizowały stawy ale trzeba to robić ostrożnie by nie nabawić się jakieś kontuzji nic na siłę i ostrożnie z obciążeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekolatkaaaaaaa
podejrzewam ze tez mam ubytek chrzastki.. cholera,a chcialam chodzic na spinning, bo tam sie traci mnostwo kalorii,ale boje sie o kolana :/ :/ :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ortopedy idź
kup sobie jakiś preparat z glukozaminą, kwasem hialuronowym lub kolagenem, mam na myśli suplement diety na stawy, bierz regularnie może to złagodzi Twoje bóle na mnie neistety takie preparaty nie działają bo uszkodzenie jest już zbyt duże, powinnam zrobić atroskopię ale trochę boję się inwazyjnych zabiegów na stawy możesz spróbować fizykoterapii: lasera, magnoterapii lub krioterapii, spytaj lekarza rodzinnego ale najlepiej zacznij od konsultacji z ortopedą i badania usg stawów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehe5jh5e
nie mam ubezpieczenia ani kasy, wiec do lekarza jeszcze dlugo nie pojde, a sport bardzo mi pomogl,kolano boli o wiele rzadziej:) Preparat z apteki zamierzam zaczac brac za kilka miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na kolana to dobrze jest
rowerkiem jezdzic ;) Poza tym na tym przyrzadzie co podnosic nogami ciezar do gory to na najmniejszych obciazeniach i powoli, znaczy przytrzymujac ten ciezar u gory, a nie machajac non stop. W ten sposob odciaza sie kolana. A przysiadow nie musisz robic, jest tyle innych mozliwosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekolataaaaaaaaaaaaa
cwicze na tym przyrzadzie, podnoszenie nog w siadzie i lezac na brzuchu..do tego rowerek na niskim siodełku:) podaj mi prosze te inne mozliwosci,wlasnie po to zalozylam ten topik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja rowniez mam podobnie
siedzenie i podnoszenie walka do gory na zmiane z tym drugim przyrzadem. Tylko powolne ruchy z przytrzymywaniem. Wyrzuty nogi to tylu, prostej, badz ugietej na prostej badz ugietej drugiej nodze, ewentyalnie z przykucu, kleczek... Nie jestem mgw AWF nie umiem opisac tych cwiuczen. A nie mozesz sie zapisac na zajecia jakies? Takie nie przeciazajace typu STEP czy ABT, ale cos w stylu Body Art?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekolataaaaaaaaaaaaa
No i własnie tu jest problem z ćwiczeniami bo: - Tych wypadów na jednej nodze(a juz w ogole z kucaniem, zgroza!) nie zrobie,bo obciązaja kolano, nie kucam bo kolano mnie boli, także odpadaja. Na step chodziłąm z przerwami ze 4 lata i kolana bolaly czesciej niz teraz,w ogole głupia byłam,bo naprawde step baaardzo obciąża kolana. Co do innych form ćwiczen to chodze na basen, tance, boks, pilates, czasami na inne rzeczy, tylko nie chce zaniedbywac cwiczenia nóg siłowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie mozesz sobie kupic np
nie mozesz wlasnie silowych cwiczen raczej wykonywac na nogi. Wystarczajaco o nie dbasz ;) Jak Ty jeszcze chcesz to urozmaicic, skoro robisz to wszystko ;) Stepu Ci nie polecalam. Ja bym tez unikala raczej tego jakbym miala z kolanami problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekolataaaaaaa
hmm myslisz? w sumie nawet jakbym chciala wyrobic sobie miesnie,to ich nie bedzie widac,bo musze zrzucic jeszcze co najmniej z dyche:P Dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie siłowni Ci niestety nie pomogę, ale skoro bolą Cię kolana to może spróbuj butów Reebok Easy Tone. Są to specjalne buty do CHODZENIA, dzięki którym kształtujesz, ujędrniasz mięśnie nóg i pośladków. Moja koleżanka ma takie i jest bardzo zadowolona. Do jest bardzo duży wybór modeli i kolorów. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak najbardziej można ćwiczyć, tylko trzeba zadbać o stawy. Np. robić ćwiczenia poprawiające działanie stawu, ale nie obciążając ich. Dodatkowo polecam brać kolagen, który odbuduje uszkodzony staw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racja. Zdrowe i sprawne stawy to podstawa. Co do kolagenu to ze swojej strony mogę zarekomendować stosowanie suplementu 4Flex, który zawiera 10g kolagenu naturalnego pochodzenia - Fortigelu. Pomaga on w utrzymaniu zdrowych kości oraz wspiera wzrost i utrzymanie masy mięśniowej. W razie pytań służę swoją pomocą. Pozdrawiam, Agnieszka Czarnecka Online Ekspert marki 4Flex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pani Agnieszko ile trzeba brać tego 4Flexu i przez jaki czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie szukałam czegoś na stawy. Dzięki! Jutro skoczę do apteki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Dla uzyskania właściwego efektu stosowania preparatu 4flex rekomenduje się go stosować przez okres min. 3 miesięcy. Zalecana dzienna dawka to zawartość 1 saszetki (10g). Pozdrawiam, Agnieszka Czarnecka Online Ekspert marki 4Flex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, Jako Online Ekspert marki 4Flex chciałem poinformować serdecznie, że od teraz można dokonać zakupu naszego suplementu bezpośrednio z naszej nowej strony www. Zapraszam serdecznie! Życzę niebolących stawów! :) W razie jakichkolwiek pytań jestem do dyspozycji. Pozdrawiam, Agnieszka Czarnecka Online Ekspert marki 4Flex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj i ja teraz po siłowni mam problem z kolanem. Chyba jutro muszę skoczyć do apteki po ten specyfik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co się męczyć z tymi kolanami spożywać dawkę kolagenu i będzie po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×