Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama3latki

czy ktos ma dziecko uczulone na roztocza kurzu domowego i roztocza mączne?

Polecane posty

Gość mama3latki

Moze podpowiecie mi co powinnam robic jak sie przed tym uchronic? mala ma 3 latka.A ja wogole nie mam pojecia co ma robic lekazr dał nam tylko syrop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama3latki
nikt mi jednak nie udzieli zadnych rad wskazówek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekoladkaa milkaa
po pierwsze co to za lekarz, co na pierwszej wizycie nic nie wspomina o profilaktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekoladkaa milkaa
przy alergii na roztocza kurzu najlepiej jest usunąć wszystkie siedliska kurzu typu grube zasłony, dywany, zakurzone kwiaty. Ogólnie wszystko w czym siedzi kurz a trudno się go usuwa. Najlepiej mieć w domu gładkie łatwo zmywalne powierzchnie typu panele, kafelki na podłodze. Wszelkie grube koce trzeba często prać. Pościel prać co tydzień w temp. min.60 stopni, w mniejszej roztocza prawdopodobnie przeżyją. Ogólnie wietrzyć pościel najlepiej jest w upał albo na mrozie. roztocze lubią temperaturę ok 15-20 stopni więc jeśli w taką pogodę jak jest teraz wywietrzysz pościel to tylko dla roztoczy lepiej. Roztocz giną też w zamrażarce, więc można podusię i misia z którym śpi dziecko przemrozić, jeśli masz możliwość to możesz przemrozić całą pościel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekoladkaa milkaa
roztocza mączne są obecne w surowej mące, czyli nie pozwalaj córce np. przesiewać mąki i to wdychać czy wyrabiać ciasta rękami ( ale w rękawiczkach już można) Ogólnie nie daj się zwariować, w necie jest dużo stron o alergii, to poszperaj, bo nie wiem czy wszystko napisałam, tyle co pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama3latki
dziekuje ci bardzo dla mnie to i tak barzdo duzo .A mozesz mi napisac czy powinnam jej ograniczyc pluszowe zabawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mloda mama
ogranicz pluszaki, moje dziecko przetsało kichać kiedy usunęłam większość pluszaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekoladkaa milkaa
wystarczy jak raz na tydzień wrzucisz wszystkie pluszaki do prania , z tym że pluszaki trzeba w 30 stopniach, więc nie wiem na ile to będzie skuteczne, albo na kilka godzin do zamrażarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mloda mama
no fakt możesz je prać, ale mnie by się takich ilości tak często prać nie chciało. Te które zostały piorę w 60st i niestety muszą to przeżyć i póki co jakoś się trzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety roztocza mączne sa nie tylko w surowej mące ale także w produktach mącznych np. chlebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj, mozesz mi napisac jakie objawy ma Twoja pociecha? Nasz synek tez ma na to alergie i wiele innych rzeczy, ale nie przechodzi tego tak g***townie, ma przewlekly mokry kaszel i zatkany nosek. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zmienilam corce materac na lozku. moge zdjac z niego obicie tapicerskie, wyprac, a sam materac w zime wystawiam na mroz. odkurzam pokoj. w zimie wietrze jak jest duzy mroz. powinnas zaczac odczulanie. jest z tym troche roboty, ale daje dobre efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kowalscyfamily
Mogę polecić inhalator z którego sami w domu korzystamy - Sanity Simple. Szczerze powiem, że raczej zamawiałem to w ciemno, na czuja, bez większego prześledzenia oferty itp. ale myślę, że trafiłem dobrze. Szybko inhaluje, można różne leki wlewać, kompresor jest cichy, także nawet jak kilkuletni syn się inhaluje to nie jest to szum, który by go jakoś od automatu odstraszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ameliaa9324
Jeśli coś Cię niepokoi, to polecam zajrzeć sobie na stronę https://allergoff.pl/ w celu poznania sprayu, który wpłynie na to, że zostaną zneutralizowane alergeny, które znajdują się w kurzu domowym. Produkt nie kosztuje zbyt dużo, starcza na opryskanie sporej powierzchni i daje gwarancję 6 miesięcy działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×