Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość guuuuuuuuuuuu

CZY MOPS POMAGA ????

Polecane posty

Gość guuuuuuuuuuuu

Jak to możliwe powiedzcie mi że MOPS utrudnia życie zamiast pomagać ??? Mój mąż miał dobrą pracę, niczego nam ( 4 osobowej rodzinie ) nie brakowało. Stracił prace dosłownie z dnia na dzień, plajta. Wystosowałam wniosek o dodatek mieszkaniowy, kiedy długów mielismy już bardzo dużo. Podczas wywiadu środowiskowego wydało się że jesteśmy właścicielami samochodu osobowego. Jesteśmy szczerymi ludźmi, w związku z tym nie zatailiśmy żadnych wydatków, ani też posiadanego majątku. Panie przeprowadzające wywiad środowiskowy stwierdziły, że należałoby sprzedac w takiej sytuacji dobro materialne, jakiem jest samochód. Owszem, uczyniliśmy to, chociażby dlatego, że długi w rodzinie narastały z tygodnia na tydzień. Po sprzedaży samochodu okazało się że dodatek mieszkaniowy nam się nie należy , ponieważ posiadamy już środki na pokrycie bierzących wydatków Nikogo nie obchodziło to, że przez cały ten czas musieliśmy coś jeść, i spłacić długi zaciągnięte wcześniej. Decyzja w każdym razie odmowna. Czy w tym kraju to normalne, że człowieka traktuje się jak potencjalnego złodzieja i wyłudzacza ??? Przecież kiedy miałam, to nie starałam sie o dotację , przez lata !!!!!!!!!!!! Co za ludzie siedzią w MOPS ??? Kobiety, które rodzin nie mają, nie wiedzą ile co kosztuje ?? MASAKRA !!! Człowiek dysponuje nie swoimi pieniędzmi a czuje się jak Pan Bóg, komu chce, temu da, a kto na dzień dobry się nie spodoba to na drzewo. Mam tylko nadzieję, że mnie sytuacja się unormuje i bez tej \" pomocy społecznej \" a te osoby nieludzkie zostaną kiedyś bez środków do życia i przekonaja się jak czuje szię człowiek w takiej sytuacji. W każdym razie katowicki MOPS to jedna klika, szukająca oszczędności nie tam, gdzie trzeba. Żałosne !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annanasek
Umiesz liczyc?- licz na siebie!!! takie osrodki to bujda na resorach!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaaaa
tak MOPS pomaga ale pod warunkiem że jesteś ochlejem i kase którą od nich dostajesz przeznaczasz na alkochol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaga dzieciom rzekomych bezrobotych ktorzy pracuja za granica na czarno w sasiedztwie znam taki przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pisz lepiej nic bo MOPS każe Ci sprzedać komputer :) Raczej staraj się sama rozwiązać problem, albo przez znajomości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jesli masz samochod to nie jestes biedna. wiec Mops pomaga tylko tym ,ktorzy nie moga zaspokoic podstawowych potrzeb. a jesli na jedzenie nie masz to sluszne sprzedaj wszystko by miec. roszczenia bezzasadne. wogole biedakow i niezaradnych powinni eutanazjowac. poki co w Polsce na jedzenie zarobic mozna. pomocy wymagaja i im sie to NALEZY Ci ktorzy nie moga np. z powodu kalectwa, choroby sami zarobic na swoją egzystencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aa______
dlaczego nie starasz się o dodatek mieszkaniowy w Urzędzie Miasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guuuuuuuuuuuu
ananasek masz racje, więc robię co mogę. Była sytuacja wyjątkowa, więc skoro istnieje taka mozliwośc i ludzie korzystają, to dlaczego ja miałabym się nie starac ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guuuuuuuuuuuu
taaaaaaaaaaa to znaczy że mam zacząc z mężem chlać ???? pzreciez to nonsens .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guuuuuuuuuuuu
Daiva więc dlaczego trzeba oszukiwac ??? wytłumacz mi to . Szczerze powiedziałam że mam kompa, samochód i okazuje sie że co ??? że szczerość nie popłaca ?? Mam wszystko sprzedac żeby mieć na życie ?? a co będzie kiedy nie bedzie już co sprzedac ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aa______
wtedy dostaniesz dodatek mieszkaniowy z MOPSU :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guuuuuuuuuuuu
De Gie ale ja nie mam znajomości i nigdy tą drogą nie szłam. Mam dać w łapę żeby otrzymać dodatek mieszkaniowy na pół roku ?? bo przecież na tyle przyznają. Krew mnie zalewa z tego powodu że przychodzą na wywiad dwie kobiety, z których jedna małolata żyje na garnuszku rodziców i nie ma pojęcia o wydatkach związanych z dziećmi a druga jest obleśnym grubasem i już na dzień dobry źle sie czujesz, gdy mierzy Cie wzrokiem, bo wyglądasz lepiej nić ona . Śmiechy warte na prawdę !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guuuuuuuuuuuu
czerwona sukienko, odwołałam się i podtrzymano decyzję, więc ręka rękę myje rozumiesz ???. To tak jakbyś miała podważyć decyzję koleżanki z pokoju obok, z którą popijasz kawkę. Przykre ale prawdziwe. Odwołanie pisze się za pośrednictwem MOPS przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guuuuuuuuuuuu
Janek Szpachlarz To skoro stać mnie na utrzymanie samochodu to dlaczego go sprzedałam ??? Mają pomagac najuboższym a pomagają najcwańszym . Kilka moich koleżanek ma dofinansowanie do czynszu a prócz tego inne pomoce z MOPS. Może jestem mało cwana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guuuuuuuuuuuu
aa............. myslałam że tylko za pośrednictwem MOPS mozna się ubiegać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczerze to nie opłaca się
w ogole stac i walczyc o jakies marne 90 czy 100zł, lepiej znajdzcie sobie inna robotę i nie liczcie na to ze MOPS w tym zasranym kraju w czyms wam pomoze, sorry ale takie jest zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guuuuuuuuuuuu
aaaaaaaaaa......... no własciwie to są chyba pieniądze z Urzędu Miasta, tylko MOPS nimi dysponuje, albo inaczej, predyspoduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aa______
słuchaj, nie wiem dokładnie jak to jest w Katowicach, ale wiem, że w moim mieści dodatki mieszkaniowe dostaje się z urzędu miasta chociaż jest też rzeczą załkiem możliwą, że prezydent Katowic zlecił MOPSOWi zajmowanie się tymi sprawami nie zaszkodzi jednakże jeżeli zapytasz się w Urzędzie Miasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukajcie pracy
bo w tym chorym kraju to zwykli ludzie maja ciezko dobrze powodzi sie tylko kombinatorom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guuuuuuuuuuuu
szczerze to nie opłaca się wiem o tym Szykuje mi się bardzo dobra praca od stycznia, więc nie będzie problemu z 100 lub 200. Chodzi tylko o to że jak Polak jest w potrzebie to ten usrany kraj i ludzie,(bo przede wszystkim to kwestia mentalności) nie CHCĄ pomóc rozumiesz ???? mają środki ale nie chcą !!!!!!! widziałam że od tych dwóch bab wszystko zależało, a one były daremne, jak pisałam. Była sytuacja kryzysowa kumasz ??? Nie o to chodzi, że polegam na MOPSie i innych tego typu, żeruję latami, wyłudzam nie chce mi się pracować itd.......... była sytuacja chwilowa - kryzysowa i dostałam kopa w dupę !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guuuuuuuuuuuu
aaa........ myslę że tak własnie może być. Za pośrednictwem tego pojebanego urzędu starasz się o dotację do czynszu. Dzięki za radę, w poniedziałek będę w Urzędzie, więc nie zaszkodzi zapytać, czy mozna u nich złożyc wniosek. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guuuuuuuuuuuu
szukajcie pracy Jeden umie kombinować, inny nie. Czy każdy Polak musi być kombinatorem >>??? Nie wystarczy fakt, że straciło się pracę i sytuacja jest chwilowa?? Przecież wiadomo, że z dofinansowania do czynszu nie da się żyć, tylko częściowo opłacić czynsz. Siłą rzeczy trzeba znaleźć robotę. Tylko nie dzieje się to z dnia na dzień rzecz jasna. Czy urzędnicy o tym nie wiedzą ??? No tak, ważne że mam stałą pensję........ co mnie obchodzi jakiś tam........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miałam podobnie
z dnia na dzień oboje z mężem straciliśmy pracę. Do tego byłam w ciąży.Straciłam pracę bo leżałam 3 miesiące w szpitalu z zatruciem ciążowym Później też kilka razy córeczka była w szpitalu a ja znią/karmiłam/. Kazali w szpitalu jakieś leki samemu kupić a ja nawet na bułke nie mialam. NIKT mi wtedy nie pomógł. Długi urosły że hohi a w MOPS nam powiedzieli "Co oni nam na to poradzą" Świetnie rozumiem założycielkę tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eRZZZ
ja tez bo pracue z urzedzie pracy i holota sie u nas rejestruje by poleciec z zaswiadczeniem o fakcie ze sa bezrobotni do MOPS i nic nie robic a jesli ktos naprawde potrzebuje to nic nie dostanie ja rozumiem ze ktos ma trudna sytuacje ale praca jest , tylko oni za najnizsza krajowa nie chca pracowac powinna byc jakas norma , mozna byc bezrobotnym ale nie chyba 10 lat? gdyby mopsy nie rozdawaly kasy obobokom i cwaniakom byla by kasa dla dzieci zasilki rodzinne powinny byc dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WQrzona
Ludzie, czy wy naprawdę nie rozumiecie ze jeśli chodzi np. o zasiłki rodzinne, zasiłki pielęgnacyjne itp, to MOPSY NIE MOGĄ dawać kasy wszystkim??! Są wytyczne, i po prostu nie można inaczej. Jeżeli ktoś nie ma dochodu to sie przyznaję, gdy ktoś pracuje na czarny, czy nielegalnie za granica, to w Polsce ma zerowe dochody i trzeba przyznać ! Wiąże to USTAWA, więc jeśli macie jakieś pretensje to tylko do tych, którzy tą ustawę stworzyli. Najłatwiej na urzędnika wszystko zwalić. Ja pracuję w Mopsie i i ciągle słyszę że ja coś zabieram, Ludzię no litości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezrobotny
Ten Pseudourząd nalezy natychmiast rozwiązać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olorinek
jestem pzekonan ze urzednicy mopsowi w twoim miescie poprostu loja kase dla siebie i znajomych bo nie ma zadnej kontroli nad nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafa202
Ja sie staram o dodatek mieszkaniowy. Mam samochod komputer tylko ze dochod na osobe 550 zl to znaczy ze nie dostane dofinansowania bo moge sprzedac samochod i komputer? No zal!! Nie straszcie nawet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezrobotny
MOPS pomaga,ale sobie!!! Bezrobotni omijają wszystkie Urzędy szerokim łukiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×