Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość blue marine

Czy warto iść do policelanej na opiekuna medycznego?

Polecane posty

Gość blue marine

j.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blue marine
ale opiekun medyczny to kierunek tylko i wyłącznie nastawiony na opiekę nad starszymi osobami ? Jeśli chce sie np pracować w Niemczech przy starszych osobach to wystarczy bodajże 6 tygodniowy kurs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśka01
tak tylko dla starszych osób opieka, taki to ma cel ten kierunek. Kurs wiem, że też wystarczy ale to nie to samo, więcej się po prostu zarabia jak ma się szkołę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blue marine
Opiekunie dzieki za informacje, bo jeśli zawód jest ukierunkowany tylko i wyłącznie na prace przy starszych osobach i to w domu i najczęściej w Niemczech to nie ma sensu uczyć się rok, lepiej iść na kurs , chociaż i bez kursów przyjmują do takiej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blue marine
Ja jestem, a gdzie pracujesz ? Skończyłaś policealną szkołe kierunek Opiekun Medyczny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość absolwent_OM
Tak sobie przeglądam, jedno, drugie, trzecie forum... Wszędzie tylko narzekanie. To na zarobki, to na pielęgniarki, to na wykształcenie... Kochani, nasz (opiekunów medycznych) zawód to nie tylko kasa, splendor etc. To zawód wymagający pokory. To praca, którą wpływamy na jakość życia osoby chorej. Jeśli to nie będzie naszą pierwszą radością to nic z tego nie będzie... Wiem jak jest ciężko. Wiem, bo każdego miesiąca po zapłaceniu wszystkiego zostaje mi 200zł na życie do następnej wypłaty. Wiem, bo chodzę do biedronki z kalkulatorem i wybieram jak się da najtaniej, przy okazji szukając w miarę zdrowych rozwiązań... Mimo to, nie zamieniłbym uśmiechniętej twarzy pacjenta z powodu chwili rozmowy, oklepanych pleców czy wymienionego basenu (tak, tego strasznego basenu). I nie nie jesteśmy lekarzami. Nie nie jesteśmy pielęgniarkami. Jesteśmy opiekunami medycznymi i starajmy się wciąż rozwijać, tak by nasza opieka miała jak najwyższą jakość. Więc czerpmy z tych nauk medycznych i społecznych które pozwolą nam jeszcze lepiej zajmować się podopiecznymi. Nie zaszkodzą powtórki z anatomii, z patologii, z psychologii, z opieki długoterminowej... To są ważne rzeczy i potrzebne. Stańmy się liderami w opiece. Czynności higieniczno-pielęnacyjne i wsparcie emocjonalne oraz promocja zdrowia miejmy opanowane do perfekcji. A jak ktoś chce się przekwalifikować - to uwierzyć w siebie i na studia licencjackie z pielęgniarstwa zapraszam Smile I być może mogłem ukończyć studia medyczne i być lekarzem. Pewnie bym sobie poradził. Ale ja wybrałem to z pełną premedytacją. I nie żałuję. Jesteśmy potrzebni! głowy do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, wiadomo praca nie jest łatwa i nie zawsze zarobki dobre, ale można pogodzić jedno z drugim. Wyjechałam rok temu przez agencję Gowork w Katowicach do Niemiec i zapaliłam się do tego zawodu i pierwszy krok to szkoła policealna, także w Medycznej Szkole Gowork bo wiem, że potem dostanę satysfakcjonującą pracę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem zdania, ze warto isc do szkoly policealnej jesli nie ma sie jeszcze pomyslu na siebie. Ja wlasnie tak zrobilam. Poszlam do dental service na technika dentystycznego http://www.dental.szczecin.pl/kierunki/ i dzieki temu pracuje teraz w zawodzie, robie kolejne kursy i zarabiam tez niezle pieniadze. Nic nie tracisz idac tam, a mozesz zyskac od razu zawod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysika_12
Zawsze warto sie uczyc. Ja po 10 latach, poszlam do zaoczenego lo http://www.liceum-zaoczne.sopot.pl/, zeby moc isc na studia. Dopiero po latach zmadrzalam i chce sie uczyc. Mysle ze nigdy nie jest za pozno na nauke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się nad zawodem jakim jest opiekun medyczny. Ale z tego co widzę zawód ten ma przyszłość poza granicami naszego kraju no bo w Polsce chyba nie bardzo. Poradźcie do jakiej szkoły się udać? Jestem z okolic Katowic i nie ukrywam, że odpowiadałaby mi szkoła właśnie z Katowic. Tylko sprawdzona- bo szkół jest jak grzybów. Czy ktoś może mi coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja poszlam do tej szkoly medycznej www.wzspgdynia.pl i naprawde bylo warto, po pierwsze dlatego, ze to zawod przyszlosciowy i masz racje moze za granica jest lepiej, ale kto powiedzial, ze nie mozna tam jechac? tutaj to raczej nic juz nam nie pozostanie i wszyscy pewnie wyjada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opiekun medyczny to dobry zawód. Oczywiście trzeba mieć predyspozycje do wykonywania tego zawodu. Dla mnie byłoby to zbyt trudne. Zdecydowałam się na administrację u nich http://gsw.gda.pl/ i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chcę na ten kierunek iść po wakacjach :) teraz kończę technika masażystę, chcę też zrobić opiekuna osób niepełnosprawnych. Myślicie że to dobre połączenie opiekun medyczny+osób niepelnosprawnych? Uczę się w medyku na UL.wiertniczej w Katowicach (super szkoła-polecam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też się zastanawiam nad opiekunem , tylko czy warto?czy to nie jest tak ze opiekun jest wykorzystywany przez pielęgniarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez chce iść do policealnej szkoły na opiekuna medycznego. Mysle ze to jest to co chciałabym rovic. Tylko nie wiem czy bd miała prace po tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pracuje w szpitalu praca bardzo ciezka toalety robimy we dwie lub trzy opiekunki zalezy jaki grafik 40 osob na oddziale prawie wszedzie posciele do wymiany rece odpadaja po toaletach badanie i ciaganie lózek przekładanie pacjentow z łózka na łóżko po 15 zostaje jedna opiekunka i 5 pielegniarek ktore wykorzystuja cie na maksa i za to wszystko płaca mi 1300 brutto oczywisciepłaca tez dodatek wyrownawczy bo pensja byłaby śmiesznie niska jak zarobisz wiecej za prace w godz nocnnych stazowe to dostaniesz mniejszy dodateki na reke, zawsze to samo najnizsza krajowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na 50h kurs – Opiekun medyczny! Kurs kończy się certyfikatem oraz zaświadczeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Miejsce zapisu: Katowice Plac Szewczyka 1, tel. 728-930-451, 882-178-310.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meduza35
Zastanawiam się, czy po takim rocznym kursie szpitale, zakłady opiekuńcze honorują świadectwa, czy dyplomy ukończenia kursu?Taki kurs można zrobić po szkole podstawowej a w szkołach medycznych tylko po szkole średniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Meduza w niektórych miejscach przyjmują bez szkoły żadnej , natomiast w szpitalach tylko z dyplomem po rocznej szkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meduza35
A czy dyplom/świadectwo ukończenia kursu honorowany jest w niemieckich szpitalach, domach opieki, czy biurach pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zakładajcie własne usługi i będzie też kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odradzam, gdziekolwiek gdzie nie pójdziecie będzie pomiatanie , stres, i praca ponad siły, bolące plecy nogi, wyzwiska od starszych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×