Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MG

Czyszczenie zamszu.

Polecane posty

Gość MG

Mam szarą zamszową torbę myśliwską, która niestety nie jest już pierwszej czystości. W żadnym punkcie czyszczenia skór nie chcą mi jej przyjąć, ponieważ ma usztywnienia w ściankach. Czy znacie jakieś sposoby na czyszczenie tego typu tworzywa? Może są jakieś środki do zamszu? Tylko błagam, nie proponujcie mi skórki od chleba czy gumki do ścierania, bo to ciężka praca, a efekt żaden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamszowa
10 minut temu uprałam zamsz w wodzie....okaże się. daj mi czas do rana, a odpowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie oddalam kurtki do
czyszczenia bo ta usluga kosztowala tyle co polowa kurtki ktora kupilam okazyjnie, w sklepie ze skorami polecono mi specjalny spray, opryskujesz nia kurtke i wieszasz sby wyschla, a potem jest odswiezona z woda na skore? a co chcesz zniszczyc bo juz nie lubisz i pragniesz nowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MG
Mi również mówiono, że cena czyszczenia może przewyższyć wartość torby. Może faktycznie zapytam o spray w sklepie ze skórami. Dzięki :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamszowa
buty jak nowe.....bomba, letnia woda, proszek i mięciutka szczoteczka. jest jeszcze w sklepach spray KIWI - do zamszu, bezbarwny.....może tym spróbuj. Ale ja na twoim miejscu oddałabym kurtkę do pralni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do czyszczenia mojej zamszowej torby używałam specjalnego płynu, który kupowałam w sklepiku z artykułami \"szewskimi\" :) Niestety nie pamietam nazwy... Ale ładnie odświeżał kolor :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w wiekszych sklepach
z butami sprzedaja specjalne gumowe szczoteczki do czyszczenia zamszu. Moze tym sprobuj. Ja zastosowalam i jestem bardzo zadowolona z efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MG
Z gumeczką już próbowałam, ale efekt nie był zadowalający. Chyba spróbuję czegoś chemicznego. Dziękuję wszystkim za rady, a jeśli ktoś zna jeszcze jakiś sposób, to będę wdzięczna za kolejne wskazówki :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S.K
Posiadam sofę z zamszu w kolorze jasnego beżu, z czasem ten jasny beż zdarzył się dość mocno zabrudzić a głównie siedziska. Morze ktoś zna jakiś środek do czyszczenia tego rodzaju skóry jakim jest zamsz. Próbowałem już: skórki od chleba, gumki, szczotki i tak szczerze efekt, jaki uzyskałem to wspaniała żadna zmiana. Pomocy i napiszcie jak znacie jakiś skuteczny środek do czyszczenia zamszu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulka1
ja dalam plaszcz do czyszczenia w trocinach,zaplacilam 80 zl,zrobil sie troche sztywny i jako ,ze jest jasny znow sie szybko zbrudził,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ona
sprobuj potrzymac torebke nad garnkiem z wrzaca woda para powinna pomoc ja tak czyszcze zamszowe buty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izcia
mam czarną zamszową torebkę która oczywiście jest brudna bo na imprezie ktoś wylał na nią drinka i nie dość że jest brudna to śmierdzi alkoholem czy ktoś wie jak to wyczyścić nie niszcząc przy tym torebki,bo w pralni chemicznej nie chceli mi jej przyjąc bo powiedzieli że się zniszczy! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajak
mam zamszowy czarny zakiet okropnie farbuje co zrobic zeby tak nie brudzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Valdi
Polecam szczoteczkę i odrobina ciepłej wody... efekt gwarantowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katamaryna
Przepraszam , że ja nie o czyszczeniu, choć przeczytałam wszystko, bo to interesuje również moje buty. A mnie chodzi o to "mi" na początku zdania, jest to tak drastyczny błąd, że przytoczę taki stary kawał na ten temat: "Tate, ciebie się ktoś kłania. Nie ciebie, tylko tobie. Mi? Nie mi, tylko mnie. A nie mówiłem, że ciebie." Poprawnie ma być:" mnie się zdaje", ale" zdaje mi się", "mnie sie należy", ale "należy mi się", "mnie powiedział", ale "powiedział mi" itd. Ludzie , przecież szerzy się jakiś wrórny analfabetyzm, ratunku!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betty 156
Pomóżcie.Mam płaszcz,taka siwa skóra zamsz.Ma brudne rękawy,nie wiem jak wyczyścic.W pralniach nie chca sie podejmowac.Moze ktos zna sposob?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konski-rozum
Sorki ja tez nie obok tematu, choc zamszem przywiedziony, do tego dawnego watku. Katamaryna, Madam: ja nawet dowcipu nie zrozumialem wiec chyba jestem stracony dla sprawy ;). Ale ze jezykowe mnie ciekawi, skad jestescie oboje? Ja z mazowsza i co ciekawe, moja babcia ktora mowila 'po mazowiecku' zawsze mieszala 'mnie' i 'mi' wiec powyzsze jest w moim odczuciu raczej nie 'szkolnym' jezykiem.. dzieki-Koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macz
witam was kobietki ;) ja w pierwsze śwwięto zabalowałam w nowych butkach z różowego zamszu i musze wam powiedziec ze jak wrocilam to nie bylo tak rozowo bo buty byly brzydko mowiac ugnojone :p czarne cale w blocie poulewane koszmar ale nie ma nic leprzego od starej kromki chleba najlepiej jak jest taka skamieniala troszke i wtedy nia pocieramy brod schodzi az milo patrzec :) to nie wałek przysiegam sposob babci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba sie udalo
Witam. W listopadzie kupiłam wspamaniałą zamszowa torebke. Bardzo jasny braz. juz po miesiacu byla strasznie brudna. Od stycznia wozilam ja w aucie i odwiedzalam przy okazji kazda pralnie hemiczna w miescie. Zadna nie chciala mi jej wyczyscic (chociaz torb nie ma zadnych wzmacnianych scianek). Pare dni temu wzieam sprawe swoje rece: probowalam gumki do mazania. specjalnej szczoteczki do zamszu, prania mlekiem, soda oczyszczona. Nic. Torebka dosyc droga, wiec zal mi bylo jej wyrzucac. Pare godzin temu torebke wyprałam w pralce! juz prawe sucha i wyglada calkiem niezle. Nie widac w ogole, ze ja pralam. Susze ja w przedpokoju (tak zeby byl przewiew, ale zeby nie byla blisko kaloryfera) napakowana gazetami. Gumka o mazania sprawdzila mi sie przy b,jasnych bucikach z nubuku. Ale to byly pojedyncze plamki, a nie tak jak w przypadku torby cala powierzchnia zakurzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba sie udalo
Torbe wrzucilam samą do pralki, wlaczylam wirowanie na jak najmniejsze sie dalo, na program 30 minut, 30 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassiulek
dziewczyny! wczoraj wyprałam jasna zamszowa torebka w pralce (zwykły automat) program wełna, dałam płynu do prania tkanin delikatnych, z normalnym wirowaniem. Oczywiście torebkę prałam samą, kolor jasny bez, zamsz wytłaczany a na bokach zwykła jasna skora - i torebka wygląda jak nowa! jednak muszę przyznać, ze gatunek skory jest bardzo gruby bo sa różne rodzaje zamszu. w każdym razie na torebce miałam 2 tłuste plamy, przed praniem polałam je płynem do naczyń i kanał :( plamy nie zeszły, za to płyn spienił sie tak ze po praniu i płukaniu nadal sie tworzyła piana.... dzisiaj torebka juz wyschła i zaryzykowałam sposobu z talkiem, który ktoś wymieniał i rewelacja! ostrzegam nie wiem jaki efekt na ciemnych kolorach ale z jasnego zamszu tłuste plamy zniknęły!! nasypałam talku tylko na plamę, wtarłam lekko palcem, po czym strzepnęłam ręcznikiem a na koniec wyczesałam gumowa szczotka do zamszu. ps. w mojej torbie usztywnień nie ma ale podejrzewam, ze usztywnienia sa z plastiku wiec pranie w pralce im nie zaszkodzi ps2. addidasy tez piorę w automacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem szczerze, że obawiałabym sie prania butów sportowych w pralce, no chyba, że pralka ma odświeżanie parowe, to co innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakajaka
a powiedzicie mi co mam zrobic ze spódnica skórzaną, którą wyprałam w pralce i zrobiła sie sztywna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też buty w pralce piorę i jakoś nie ma tragedii... A odświeżanie parowe? To chyba w jakiejś pralni, bo przecież nie w domu? I dziękuję za sposoby na zamsz, doczyściłam buciki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.czyszczenieskor.com
Zasadniczo naturalna skóra nie lubi wody aczkolwiek czasami można zastosować eksperymentalnie tę metodę, istnieją środki które rzekomo dodaje się do wody dzięki czemu skóra ma odzyskać pierwotny wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wypralam zakiet z zamszu...byłam juz zdesperowana taki byl brudny...jest jasny bez pralam go w zimnej wodzie w pralce z plynem do prania tkanin....wirowanie normalne....zakiet nie zrobil sie sztywny i w ogole ladnie wyglada....suszylam go na wieszaku na dworze;)balam sie ze zespuje,jednal efekt jest zadowalajacy;) czysty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czym moge wyszyscic plame na łóżku zamszowym.Plama byla malutka z oliwki probowalam vanisch i jest jeszcze gorzej prosze pomozcie nie wiem co robic:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×