Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MG

Czyszczenie zamszu.

Polecane posty

Czym moge wyszyscic plame na łóżku zamszowym.Plama byla malutka z oliwki probowalam vanisch i jest jeszcze gorzej prosze pomozcie nie wiem co robic:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srebrnogrzywek
Pomocy, wyczyściłam kozaki z nubuku pianką o nazwie coccine zachwalaną przy zakupie kozaków , kupiłam też gumową szczoteczkę już po pierwszym wyczyszczeniu moje kozaki przypominały wypłowiały kolor (były ciemny brąz) boję się czyścić jeszcze raz tą pianką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7thDaughter
:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JJJ123456
Mam torebkę zamszową (droga) w pralni chemicznej grozili sprawniem koloru (zielona) rozklejeniem rzemyków, zesztywnieniem poszewki Ja się pytam CO TO ZA PRALNIE CHEMICZNE SKORO PRAĆ ZAMSZU NIE UMIEJĄ!? Poradzono mi piankę do czyszczenia w sklepie ECCO kupiłam za 29,99. Efekt jest minimalny, na pewno nie zadowalający Więc chyba wypiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batrycze
Polecam zwykłe szare mydło i letnią wodę. Trzeba długo płukać, ale ja wyprałam dosyć dużą zamszową torbę i efekt jest rewelacyjny. Na początku była trochę sztywna, ale po dwóch dnia używania zmiękła i jest jak nowa. Piorę też tak zamszowe rękawiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mań
po wypraniu zamszowej, cieniutkiej, jasnej koszuli w letniej wodzie z proszkiem (ręcznie) faktycznie była trochę bardziej sztywna... po wyprasowaniu..!.... zrobiła się jak nowa. nie wiem jak to wyjdzie z innymi rzeczami, bo mój zamszyk jest bardzo cieniutki. Mam teraz do wyczyszczenia zamszową jasną torbę i chyba zastosuję ten sam patent :) pozdrawiam i wspieram w walce z plamami :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia1617
z tego co mi wiadomo miejsca zabrudzone na zamszu sie poprostu ściera specjalną szczoteczką a potem "wyczesuje" taką bardziej miekką szczoteczka-tak napewno jest w przypadku butow tak mi pani sklepowa tlumaczyla i tam kupilam odrazu takie szczoteczki i plyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenada
Trudno szczoteczką wyczyścić zabrudzony kołnierz i rękawy płaszcza... Już po praniu, wygląda dobrze - suszy się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyszczenie kurtki zamszowej kosztuje 80 zł byłam 3 dni temu i nie daja gwarancji że plama zejdzie więc sie nie zdecydowałam na czyszczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest zawsze problem, a prawda jest taka, że nigdy nie da się uchronić butów na sto procent... najlepiej ich nie brudzić, ale to niemożliwe :) Nie pozostaje mi więc nic innego jak odesłać do lektury http://sieradz.com.pl/wiadomosci/spoza-powiatu/2960,o-sposobach-pielegnowania-obuwia.html ogólnie i czyszczeniu obuwia i życzyć powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warszawa ul. Sarmacka 5 Miasteczko Wilanów obok Poczty Polskiej! Super pralnia i poprawki krawieckie. Zawsze do nich chodzę! Wszystko szybko załatwiają, Panie są bardzo sympatyczne, jakość pierwsza klasa. Mogę ich szczerze polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
naloz borotalko a pozniej wyszczotkuj ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka, próbowałam wszystkich metod jak wyżej torebka oczywiście dalej brudna. Pralnie odmawiały no i dobrze kasa została w kieszeni. Już mi nic nie pozostało jak wypranie bo i tak wstyd było ją nosić. I co i sxkoda, ze nie wypralam jej już kilka miesięcy temu. Początkowo miała prać ręcznie ale co tan wrzuciłam do pralki na 30 stopni i 700 wirowania na jakieś 25-30 min. Już prawie sucha iiiiii czysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×