Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czytał ktoś ''Boga urojonego''.

Polecane posty

Gość gość

Dawkins zamiata i obśmiewa wszystkich ''Bożków'' których ludzie tysiącami wymyślili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja czytałem i świetna lektura. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja czytałem złudzenia dawkinsa świetna lektura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wystarczy przeczytac biblie by dojsc do tego samego wniosku co dawkins ;) albo chicby raj utracony miltona :P ale najlepsza fachowa lektura to biala bogini - graves'a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żeby dojść do takich wniosku to trzeba być idiota bo niby skąd ludzie wiedzieli kiedyś to dziś a nauka to potwierdza ze dla czego świnek nie jedzą bóg zakazał bo nieczyste ale nauka potwierdziła ze swinki powoduja raka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak. Wszystkie. Uwielbiam jego książki. P.S. On nie obśmiewa niczego. Tłumaczy w logiczny sposób i to mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a teraz przestan bełkotać i napisz to po polsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Swinki nie powodują raka". Za to czym (ogólnie) mięso jest faszerowane za życia i po śmierci, to już inny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiscie ze powodują raka udowodniona naukowo Tłumaczy w logiczny sposób i to mi się podoba a raczej nie logicznie omijaja wiele faktów kture sa logiczne dla innych ludzi ale dla niego nie polecam przeczytajcie złudzenia dawkinsa i w tedy można mieć argumenty Ostatni raport Amerykańskiego Instytutu Badań nad Rakiem i Światowego Funduszu Badań nad Rakiem z listopada 2007 roku, największa światowa publikacja nt wpływu diety na ryzyko wystąpienia raka, informuje wyraźnie: nie ma już żadnych wątpliwości, że mięso konserwowane (wędliny, szynka, parówki, , itd.) podwyższa ryzyko zachorowania na raka okrężnicy o ok. 21% z każdym 50g konsumpcji dziennej. Wnioskiem raportu było to, że nawet najmniejsze ilości mięs konserwowanych nie są bezpieczne dla zdrowia ludzkiego i ryzyko zachorowania na raka okrężnicy wzrasta z każdym spożytym kęsem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exdebill_rzuca okiem
Zaczęłam, ale nie znoszę jak mi ktoś zaczyna wmawiac mentorskim tonem, że zaraz mi coś udowodni - tak trochę lanie wody w stylu amerykańskiego sprzedawcy aut, więc póki co odłozyłam i czeka az bede łaskawsza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dawkins to ekstremista, człowiek zacietrzewiony i agresywny, podobnie jak wielu ekstremistów religijnych. Dawkins potwierdza tezę, że nie poglądy sa problemem, a intensywność ich wyznawania. W książce "Bóg urojony" twierdzi, że nie ma katolickich i muzułmańskich dzieci, są tylko dzieci katolickich i muzułmańskich rodziców. Nikt nie wybiera sobie rodziców ani miejsca urodzenia. Rodzice nadają dziecku imię, nazwisko, uczą swojego języka, decydują, w jaki sposób się to dziecko odżywia, do jakiej szkoły pójdzie, wpływają na jego zainteresowania, i to Dawkinsowi nie przeszkadza, przeszkadza mu religia, która jest przekazywana temu dziecku. W telewizji pokazywany był kiedyś film dokumentalny z Dawkinsem w roli głównej, jego życiowej misji wyszydzania religii i ludzi religijnych. Uderzająca była pogarda i ironia z jaką mówił o ludziach wierzących, czerpanie jakiejś chorobliwej satysfakcji z wykazywani irracjonalnośc***ewnych praktyk religijnych. Dawkins to odrażający typ człowieka, przekonanego o słuszności i uniwersalności swoich poglądów, w zasadzie jego przekonania są formą ortodoksyjnej, wojującej religii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co z katolikami u muzułmanów albo muzułmani w europie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bóg nie istnieje.To człowiek wymyślił tysiące ''Bóstw'' w swojej historii i taka jest prawda.Ale ciemni ludzie muszą mieć pocieszenie jakiegoś drugiego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda jest taka że o co chodzi ze wszechświatem i prawami biologii,fizyki to jest wiedza dla nielicznych dla reszty pozostaje religia i modły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakby ludzie skumali o co chodzi i że nie ma żadnego życia wiecznego to na świecie by zapanowała wielka depresja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
''Bóg urojony''to zarąbista książka a religia to fałsz i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wymyślił wszystkie oprócz Jahwe który sam sie objawił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może to Zeus jest prawdziwym bogiem i da piorunem każdemu po śmierci kto w niego nie wierzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy kto przez te 2 tys widział zeusa nie a czy ktoś widział Jahwe tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niby kto widział Jahwe.Te żydki niepiśmienne z pustyni bliskiego wschodu weź się nie ośmieszaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jahwe czy Jezus czy Zeus czy Horus czy Allach czy Kriszna czy Budda nie istnieją no chyba że w ludzkim umyśle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jahwe to pikuś a mnie się objawił Latający Potwór Spaghetti!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko pytanie który z bożków jest prawdziwy bo ludzkość wymyśliła ich tysiące?Może Latający Potwór Spaghetti?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja widziałam Jezusa dodam że nie jestem katoliczką spotkało mnie wiele też cudów po prostu ludzie są ślepi mimo że widzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W szpitalu psychiatrycznym co drugi widział Jezusa także nie jesteś sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
''Dawkins to ekstremista, człowiek zacietrzewiony i agresywny, podobnie jak wielu ekstremistów religijnych. Dawkins potwierdza tezę, że nie poglądy sa problemem, a intensywność ich wyznawania.'' Choc podobnie jak Dawkins jestem przeciwniczka religii, zgadzam sie z tym, co piszesz. Nadgorliwosc jest gorsza nawet od religii. Ale tez duzo mozna sie od niego nauczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ogladalam film

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stek bzdur kolejnego ograniczonego ateisty. Znam o wiele lepsze książki o tej tematyce, ale w zamian oferujące inne wartości, a nie "nic".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×