Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość prosze o wsparcie

dziewczyny wsparcie potrzebne 6 tydz ciazy

Polecane posty

Gość prosze o wsparcie

słuchajcie mam problem jestem w ok 6 tyg ciazy Od poczatku mój lekarz spisał moja ciaze na straty najpierw nie widział pechcerzyka powiedzial ze to pozamaciczna i ze mam isc na zabieg potem przekrecił usg i stwierdzil ze jednak ciaza jest na swoim miejscu .... Od poczatku miałam plamienia i bole brzucha a na poprzedniej wizycie lekarz stwierdzil ze nie widac serduszka a echo plodu jest za małe wiec kazal mi tydzien poczekac a potem juz zrobimy lyzeczkowanie . Jednak wczoraj dostałam lekkiego krwawienia ( potem sie okazalo ze to bylo od drasniecia paznokciem ) pojechałam na pogotowie i tam mnie najpierw pan doktor skrzyczał ze przyjechałam na pogotowie a potem zrobił mi badanie USG i powiedzial ze echo zarodka jest zbyt małe jak na 6 tydz i w poniedziałek mam sie zgłosic na zabieg wezwał mojego lekarza ( który tez mial dyzur w tym czasie ) a ten tylko powiedział ze w tym kierunku zmierzał od poczatku ze ta ciaza sie nie rozwija i jak chca ta maja mnie zostawic a jak chce to mam sobie sama przyjsc na zabieg napisał mi ze Gs płodu = 2,22 i ze zarodek jest martwy. Ja sie nie poddałam pojechalam do lekarki prywatnie i ta spytała mnie kiedy mialam ostania miesiaczke powiedziałam ze 3,05 i ze była o 5 tyg spozniona opowiedzialam jej ta historie z łyzeczkowanie i moim lekarzem lekarka kazala mi zrobic bete wyszło mi 25394,0 czyli jak powiedziała pani z laboratorium moze byc 6-8 tyg i jesli beta w pon bedzie wieksza to ciaza sie rozwija jak nie to znaczy ze jest martwa . pomozcie mi błagam czy ktoras w Was miała podobna sytuacje ze echo zarodka było zbyt małe w porównaniu z wynikami bety? isc na ten zabieg czy jeszcze odczekac ? ja wogóle nie moge jesc , spac tylko wymiotuje . dodam ze objawy ciazy mam ale nie wszystkie piersi mnie mniej bola ale zato niedobrze mi sie robi od niektórych zapachów i plamien nie mam brzuch mnie jedynie bolał w nocy ze stresu ale momentami mnie boli tak jak na okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze i najważniejsze- beta nijak ma się do zarodka. Rosnąca beta świadczy tylko o tym, że rośnie pęcherzyk ciążowy, który równie dobrze może być pusty. Hormon ciążowy utrzymuje się w organizmie nawet po poronieniu przez jakiś czas i wtedy również można mieć np mdłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mozna poczekać kilku dni? zobaczyć co z betą i za kilka dni zrobić kolejne usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo szybko pobieglas do lekarza. Zwyklevserce pojawia się miedzy 6a8 tc. Na wcześniejszym etapie lekarz widzi tylko pecherzyk!odczekaj bo znam przypadki gdzie dopiero kolo 8 tc moga okreslic co i jak. Odczekaj kilka dni idz do kolejnego lekarza z wynikiem bety i nie wspominaj o tych wszystkich innych oponiach a zobaczysz roznice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o wsparcie
pecherzyk nie jest pusty jest echo zarodka ale bardzo małe jak na 6 tydz ja planuje wlasnie poczekac nie isc na ten zabieg w poniedziałek tylko zrobic ta bete ale najbardziej boje sie ze ta beta sie pokaze mniejsa w pon lub taka sama bo wtedy to juz chyba swiadczy o tym ze powinnam jednak na ten zabieg pojsc ja nie mam juz nadziei naprawde na poczatku cieszylam sie ze juz nie plamie ale po wczoraj to tak mysle ze plamic przestalam bo ta ciaza sie nie rozwija poprostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też bym sie na twoim miejscu skonsultowała jeszcze. Moja ciąza obumarła w 4 tc - tzn. posżłam do lekarza dopiero w 8 tc ale płod (a własciwie w tym wypadku zarodek) był rozwinięty na 4tc i taka tez była beta wiec lekarz doszeł do wniosku ze juz wtedy obumarł. Oczywiscie dla porzadku odczekałam jeszcze kilka dni w razie jakby ciąza była znacznie młodsza. Ale sytuacja sie nie zmieniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczekaj, zrób jeszcze raz beta-hcg - jeśli spadnie bądź nie wzrośnie, dodatkowo nie będzie czynności serduszka, to niestety ale musisz pójść wtedy na łyżeczkowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o wsparcie
Moja beta wskazuje na pani tłumaczyła miedzy ^6-8 tyg ciazy a echo zarodka jest malutkie lekarz na pogotowiu powiedział ze echo jest za małe ale nie znal wyniku bety bo zrobilam ja pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy beta jest ważna dynamika wzrostu - zrób po weekendzie jeszcze raz i z tym wynikiem idź na usg (te te poprzednie wyniki bety weź też ze sobą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie poszłabym na zabieg. Powtórz bête by sprawdzić przyrost. Wszystko może się okazać w porządku wiele zależy od sprzętu usg i lekarza. Beta jest ok na ten etap ciąży. Skoro écho zarodka widoczne to ja bym nie skazywala jeszcze tej ciąży na straty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o wsparcie
własnie tak mówi ta lekarka ze jak beta nie wzrosnie to mam dopiero wtedy pojsc na lyzeczkowanie nie od razu ja mysle ze zrobie ta bete w poniedziałek pojde do niej z wynikami i na usg a potem zdecydujemy co dalej . a te objawy co mam np nudnosci nie ola mnie piersi tylko sutki troche i jestem potwornie zmeczona jednak staram sie tez sobie tłumaczyc ze nudnosci i zmeczenie moze rowniez wynikac z tego ze w nocy spałam bardzo malo . dodam tylko ze w pierwszej ciazy serducho bylo dopiero pod koniec 8 tyg miałam ogromna cyste tez piekło przeszłam chcieli mi i cyste usunac i płod jednak trafilam na cudowna lekarke która stwierdzila zeby odczekac 2 tyg i potem decyzja i dzis mam zdrowa corke stad moze ta moja nadzieja ze moze jeszcze sie pokaze to seduszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zaczyna się takiego tekstu od "słuchajcie". Używaj też znaków interpunkcyjnych. A "beta" to litera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o wsparcie
mam pytanie do dziewczyny której ciaza obumarła w 4 tyg piszesz ze beta takze wskazywała na 4 tydzien dobrze zrozumiałam? to jezeli wg tego lekarza z pogotowia moja ciaza obumarla w 4 lub w 5 tyg to beta powinna tez stanac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana ty masz nie lekarzy a potworow !! Jak mozna tak wczesna ciaze spisac na straty?? Ja w 6 tc na usg zobaczylam tylko 8,5 cm pecherzyk. I lekarz kazal przyjsc za dwa tygodnie. Po dwoch tygodniach (8 tc) byl juz malenki zarodek. A teraz jestem w 23 tc. Gdybym miala takiego lekarza jak ty to moja coreczka teraz bylaby w moim sercu a nie w brzuszku. A serduszko dziecka sprawdzil mi dopiero w 10 tc. A gen pecherzyk z 6 tc tlumaczyl tym ze musialam miec pozno owulacje. Glowa do gory !!! Ja wierze ze bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o wsparcie
Przyszła Mamo dziekuje za słowa otuchy :* mam nadzieje własnie ze u mnie podobnie bedzie bo ostatnia miesiaczke przed ciaza mialam opozniona o 5 tyg myslisz ze nawet jaesli ta beta w poniedziałek bnie wzrosnie to dalej owinnam czekac i poszukac innego lekarza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o wsparcie
dziekuje przyszła mamo :) prosze trzymajcie kciuki zeby ta beta była wyzsza w poniedzialek to beda 2 jagorsze dni w moim zyciu cały czas tylko plakac mi sie chce . Przyszła mamo duzo zdrowia dla Ciebie i maleństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nie rozumiem jak echo może być za małe? Echo chyba jest albo nie ma, a nie duże czy małe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o wsparcie
ja sama tego nie rozumiem echo zarodka jest lekarz na pogotowiu mi je pokazał wczoraj a potem zrobił kreske i pokazał mi ze powinno by powiedzmy o długosci całej zapałki a jest połowy zapałki i na tej podstawie stwierdził ze ciaza obumarła jeszcze mnie zapytał czy ja wogóle jakies objawy mam to mu mówie ze tak a dlaczego pyta to mi mówi ze ciaza jest obumarła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze nie panikuj i sie uspokój bo to dobrze na rozwoj płodu nie wpływa. Po drugie do lekarza najlepiej idzie się ok 8 tyg. jak juz widoczne jest serce a po trzecie najwiarygodniejszy będzie Beta bo ona pokaże jak rozwija sie płód i czy w ogóle się rozwija. Poczekaj do następnej bety, idź z wynikiem do tej lekarki i wtedy będziesz wiedziała co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o wsparcie
ostatnia miesiaczke miałam 3.05 jednak była ona spozniona o ok 5 tyg . jak byłam wczoraj na pogotowiu to lekarz zapytał mnie czy ja wogóle mam objawy ciazy to mu powiedziałam ze mam a dlaczego a on mi na to pokazał USG zrobił kreske wielkosci zapalki i powiedział ze tak powinien zarodek wygladac w 6 tyg a był wielkosci polowy zapalki potem wyczytalam ze GS to 2,22 cokolwiek to znaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o wsparcie
to juz ten pierwszy lekarz wzial pod uwage dlatego wg jego obliczen to 6 tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o wsparcie
szczerz ci powiem ze ja na tym USG w szptalu nie widziałam nic tylko kropke ogromna i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×