Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jewraczyj4

bieda na Ukrainie

Polecane posty

Gość jewraczyj4

byłem na Ukrainie służbowo, jeżdżę tam regularnie w sprawie zawarcia kontraktów. nie wszędzie mogę dolecieć samoltoem, są miejsca, gdzie muszę dojechać samochodem, tak że co nieco widziałem życie na Ukrainie. Patrzysz na domy które wyglądają często gorzej niż altanki na działkach w Polsce. z tego co wiem, ukraińskie wsie to często bastiony starych, niedołężnych ludzi, których emerytury są tak niskie, że muszą jeść ciągle sam chleb a herbatę robią z roślin zebranych na polach. w zasadzie w każdym mieście, poza paroma największymi, reguluje się ilość wody w ciągu dnia (włączają ci na kilka godzin), często też prądu. ceny spożywki są podobne jak w Polsce (!) a przecież to kraj dużo biedniejszy od Polski (tak, są takie kraje), gdzie pensja w wysokości 400 PLN uchodzi za dobrą, zazwyczaj jest to jakieś 250-300, a niektórzy to i nawet za nasze 100 zł robią. ukraińskie drogi, zwłaszcza na prowincjach, są gorsze niż jakakolwiek droga w Polsce. Zapomnij o tym że jechać tam samochodem z niskim podwoziem. owszem, w dużych miastach coś tam się jeszcze dzieje, ale ogólnie wrażenie jest takie, jak Polska z czasów Gomułki. i wy chcecie ten kraj widzieć w strkturach UE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vcvfdgdf
cienkie provo. w polsce tez mamy ceny jak na zachodzie a zarobki jak w bangladeszu i co w zwiazku z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jewraczyj4
WYŻEJ TO PODSZYW Z kobietami jest różnie, te na wsiach, jak się w ogóle zdarzą jakieś młodsze, to strasznie zaniedbane, widać to, ale pod tym względem podobnie jest w Polsce. fakt, uroda Ukrainek jest bardzo ciekawa, taka typowo słowiańska, ale elegantki ciężko uraczyć nawet w miastach. Tzw. panie do towarzystwa są w zasadzie wszędzie, na szosach, w miastach łatwo je uraczyć, a jak jesteś z Zachodu (w tym przypadku także z Polski), to nawet nie trzeba się prosić, chociaż ja nie korzystałem z ich usług. Grubusy - takich rzucających się ww oczy widziałem tylko w Kijowie, często są też grubi, ale to się bierze pewnie stąd, że napchają żołądek ziemniakami i tyle.. im dalej na wschód, tym więcej Rosjan, będąc za Donieckiem to w zasadzie nie wiem, czy jest jakaś różnica między Rosją, a tamtym regionem. trzeba przyznać, że wschodnia Ukraina jest dużo lepiej rozwinięta, niż zachodnia. Nawet drogi mają dość cywilizowane, choć wiadomo, daleko do ideału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jewraczyj4
vcvfdgdf, wyjedź choć raz gdzieś poza granicę kraju. Polskie zarobki fakt, że są jedne z niższych w UE, ale uwierz mi, że są tacy, co mają dużo gorzej. Postaw się w sytuacji Ukraińca. Zarabia 400 zł a ceny wynoszą mniej więcej 3/4 naszych cen (w przypadku elektroniki czy ubrań nawet przewyższają polskie, ale wiadomo, że przeciętnego człowieka i tak na to nei stać). Na Białorusi nie byłem, ale tam jest podobnie. zaraz napiszesz pewnie, że po co równać się z gorszymi, otóż to nie jest równanie się z gorszymi, tylko pokazanie, że naprawdę Polacy nie sa wybranym narodem, gdzie żyje się najgorzej na świecie. tak naprawdą wierz mi, rozmawiałem z Ukraińcami często takimi normalnymi, i oni patrzą na Polskę jak na prawdziwy Zachód, patrzą tak, jak my na Wielką Brytanię. oczywiście, wiedzą, że Polska nie jest krajem aż tak bogatym, jak Niemcy czy UK, ale mówili, że z całej Europy to Polskę wybraliby do życia, gdyby mogli, bo ona jest im najbliżej kulturowo; nei zawsze w życiu najważniejsze są pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym tez przestala
tacy biedni ze az HIVA roznosza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jewraczyj4
Nie, byłem na Ukrainie, i bywam tam regularnie w interesach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwupasmowy2
Drogi na Ukrainie rzeczywiście mają więcej dziur, za to są o wiele szersze i nie pokręcone jak metr sznurka w kieszeni. A i omijając te dziury tam nie ryzykuje się czołówką jak u nas. Poza tym remonty jakich u nas ostatnimi laty pełno całkowicie rekompensują te ich dziury. Mam tylko nadzieję, że kiedyś się skończą i wtedy naprawdę będę mógł powiedzieć, że u nas jest lepiej. Bo jak na razie powiedziałbym 1:1. Tamtejsze drogi jednokierunkowe u nas z powodzeniem zamieniliby na dwupasmówkę :) Jeśli komuś nie pasuje jazda samochodem proponuję kiedyś skorzystać z kolei. Miejsca sypialne w standardzie, nie ma mowy o spóźnieniach nawet o 5 minut. Stróż w każdym wagonie, budzenie na życzenie, ceny ok. 4 razy niższe jak u nas. Na dworcach gigantyczne poczekalnie z ławkami, ochrona (nie atrapy kamer jak u nas), zawsze jest jakiś bar i przechowalnie bagażu nie mikrosejfy za 5 pln/h tylko takie na wzór wielkiej szatni na numerki. A aby nie tułać się po nocach po obcym mieście często są mini-hostele przydworcowe. U nas zwykle wokół dworca w nocy robi się wielka czarna dziura. A dworce aż żal przejść obok i nie zrobić zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwupasmowy2
"Ceny spożywki są podobne jak w Polsce (!) a przecież to kraj dużo biedniejszy od Polski" a kto powiedział, że biedniejszy ? Jak to zostało obliczone ? Ludność o 10% większa, więc gdyby podsumować ich majątki, nie wiem kto byłby biedniejszy. Tych bogatych nie zobaczysz, chyba, że przez lornetkę. Mieszkają na zamkniętych strzeżonych osiedlach. A średnia krajowa? Zapewniam Was, że za to co zarabiają stać ich na więcej jedzenia niż nas. Jedzenie jest 2 razy tańsze. Ubrania i elektronika droższa, to fakt. Ale u nas szybciej umarł byś z głodu niż tam nie mając pieniędzy. W strukturach UE ? Czy wiecie, że na Ukrainie ogromna większość ludzi ma głęboko ***** czy wejdą do UE czy nie ? Czy wiecie, że kiedy u nas celebrują spotkanie prezydentów czy tłumaczenia Janukowycza w sprawie więznienia Tymoszenko i cała Polska wspiera duchowo swoją „biedniejszą siostrzyczkę ze wschodu, tam od rana do wieczora w TV leci kabaret ? I NIKOGO nie obchodzi żadna UE. Ukraina ma kasę z Rosji i to im wystarczy. Kobiety elegancko ubrane nie koniecznie muszą też być akurat do niczyjego towarzystwa. Tak jak u nas, kobieta ubrana na szaro-czarno (czyli 90% wszystkich) nie musi wcale wracać właśnie z pogrzebu. Inna moda, inne zwyczaje. Jeśli u nas normą jest solarium i wszech-kolorowa tapeta na twarzy w połączeniu z czarną kurtką i dżinsami, tam zamiast tego jest blada cera, szminka, futerko i wysoki obcas. Tam wszędzie panie do towarzystwa, za to u nas wszędzie wdowy. Śmieszne są te stereotypy. A w Egipcie wszyscy tylko w klapkach nawet nie stać ich na porządne skórzane kozaki, no nie ? Podobnie z ubraniami. Szukałem sobie jakiś czas temu kurtki zimowej (u nas). Niestety, nastała moda na szaro-szarą krateczkę na szarym tle. Wszystkie kurtki zimowe w całym kraju były takie same. Na Ukrainie to nie do pomyślenia. Albo szukanie mężów za granicą. Nie mam żadnych danych liczbowych ale mógłbym się założyć, że w ostatnich latach, szczególnie przez wejście do UE o wiele więcej Polek wyszło za obcokrajowca niż Ukrainek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwupasmowy2
Tak samo śmieszą mnie nie raz porównywania samochodów. Bo u nich popularna Łada. Za to u nas stary niemiecki Golf mniejszy, brzydszy i nawet nie swojej produkcji. Poza tym, u nich chyba co czwarty teraz to Lanos. U nas w jego miejsce w tej klasie wchodzi głównie Seicento i Matiz. Ciekawostka. A czy wiecie, że na Ukrainie Snickersy są z orzechami laskowymi a u nas z ziemnymi. Ciekawe dlaczego. Orzechy laskowe są przecież droższe i smaczniejsze Inna ciekawostka. Czy wiecie, że na Ukrainie produkty z Polski są tańsze niż u nas ? Ktoś nas chyba robi w konia. Tam też więcej ubrań pochodzi z Polski i Turcji. U nas króluje Bangladesz i Chiny. Na koniec wspomnę o becikowym. Pewnie nikt mi nie uwierzy dlatego kieruję do googli w sprawdzaniu ale na Ukrainie to wygląda też troszkę inaczej niż u nas. Tam za pierwsze dziecko dostaje się w przeliczeniu na złotówki ok. 3 tys. pln, za drugie 8 tys., za trzecie 20 tys. Dodatkowo przez pierwszy rok ok. 300 pln/mc. (W Niemczech przez rok 250 Euro /mc ale już więcej nie dobijam Was). Fakt, za poród w szpitalu się płaci ale i tak wychodzi na plus. Jednak te pozostałości po socjaliźmie w niektórych sytuacjach są lepsze niż nasza "kapitalizm-inaczej". Też czasem czytam takie określania w necie jak "Ukraina to dziura". Generalnie rzecz biorąc, kraj jest większy, ma więcej ludności a nasza Warszawa (1,7 mln) i inne miasta w porównaniu z Kijowem (2,8 mln) i Charkowem (1,4 mln) wypadają raczej słabo. A miast powyżej miliona mają więcej. Więc warto uważać czasem kogo nazywa się "wsiokiem". Oczywiście nie wszystko jest takie kolorowe, jednak trzeba pamiętać, że wszystko zależy od punktu widzenia. (wyszły 4 posty, nie dało się wysłać w jednym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 56789
A Holandia ile ma miast z ponad milionem mieszkańców ? To dopiero wsioki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dwupasmowy ty chyba na oczy nie widziałeś Ukrainy skoro twierdzisz , że tam jest tak jak u nas hahahahhah dobre chyba nawet ślepy po pobycie na Ukrainie zauważy przepaść jaka dzieli oba kraje, różnicę kolosalną widać od razu po przekroczeniu granicy dla mnie było to niesamowite, że tak blisko Polski jest kraj zatrzymany w latach czterdziestych ubiegłego wieku, w Polsce nawet za Gomółki nie było takiego zacofania i dziadostwa jakie tam jest obecnie, bród smród i ubóstwo łapówki na każdym kroku,obsrane kible właściwie to dziury w podłodze, wszystko zaniedbane i zgnojone, strach jeździć samochodem żeby nie urwać zawieszenia, oraz żeby jakiś pijany kierowca bez świateł w ciebie nie wjechał, we Lwowie nawet niektóre tramwaje w nocy jeździły bez świateł, to olbrzymi kraj biednych ludzi,tak wygląda Ukraina, tam powinno się wysyłać na wycieczkę wszystkich oszołomów którzy uważają jak to w Polsce jest źle, to by zobaczyli jak wygląda prawdziwa bieda, bo stamtąd wraca się z depresją i aż człowiek ma ochotę pocałować Polską ziemie po powrocie, zaś w UE Ukraina będzie może kiedyś ale to jeszcze lata świetlne muszą minąć, każdy kto był to widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkałam na Ukrainie ponad rok. To jest kraj kontrastów. Na wsiach jest straszna bieda, jakieś takie zacofanie, np. w sklepach panie liczą na liczydłach (naprawdę!!!). Za to w dużych miastach typu Kijów, Lwów jest w porządku. Odessa to już w ogóle inny świat, bardzo bogate miasto. Drogi są fatalne, transport miejski tragiczny. Co do braków wody to w dużych miastach tego problemu nie ma w w małych owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co o tym sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ukraina to kraj trzeciego świata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tam janukowycz nakradł to bida jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze mam sie jeszcze do wybrzeza kosci sloniowej albo republiki konga porownywac? Jakie jeszcze inne panstwo 4 swiata znajdzie propaganda PO zeby udowodnic "ze w polsce zyje sie lepiej"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarukowycz
To siara i obciach tam jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polska to bogaty i wysoko rozwinięty kraj i nowoczesny jest k***a mać polska dawno awansowała do krajów wysoko rozwiniętych i ciągle się rozwija najszybciej w UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oni zyja za 400 za ceny jak w chelmie na wschodzie polski a ja musze zyc za 1100 we Wroclawiu. Wiesz, to jest dopiero k***a wyzwanie. Sprobuj p*****lo wynajac chociaz kawalerke za te 1100 zl. Uprzedzam spekulacje- tak, jestem po studiach, nawet po 2 kierunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polska to bogaty kraj w wiadomościach mówiono że polska jest najbogatszym krajem świata i wyprzedziła USA a przeciętna pensja to 92 tysiące złotych na miesiąc i płaca minimalna to 19 tysięcy złotych więc nie pieprz głupot o 1100 pensji w wiadomościach nie mogą kłamać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polska to bieda i ubostwo. Zyje sie dobrze jakims 20% spoleczenstwa. reszta zyje na poziomie zakupow z biedry albo kauflandu albo wogole niedojada i klepie biede. Generanie im wiekszy prymityw tym szybciej w polsce dorabia sie duzej kasy. Im wlepsze wyksztalcenie masz i im lepszym specjalista jestes w swojej dziedzinie tym wieksza biede klepiesz. Jedyny taki kraj na swiecie. Turcja rozwija sie szybciej niz polska a nie jest w ue. Popatrz sobie na wzrosty pkb ppp z ostatnich kilkunastu lat. Rumunia tez sie szybciej rozwija, juz ma 20 000 usd pkb ppp per capita a dopiero niedawno weszla do ue. Polska ma 24500 czyli tylko o 4500 wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I ps ja mam 14 lat chodzę do gimnazjum nr 6 w Opolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polska nie jest biedna co wy z tym narzekaniem macie wszystko co złe to polska wszystko co najgorsze to polska jesteście żałośni n arzekacie a nic nie robicie jak wam sie nie podoba to zróbcie coś żeby było dobrze a nie tylko narzekać potraficie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skąd wam sie te skłonności do narzekania wzięły co polska od dawna jest krajem wysoko rozwiniętym wy tylko narzekać potraficie a nic nie robicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest w chuj biedna. Nie wiem czy wiecie ale w ostatnim raporcie eurostatu niemcy wprost zwrocily sie do polski o zwiekszenie dynamiki wzrostu plac w naszym kraju. Czaicie? nawet szwaby apeluja zeby polakom w polsce wiecej placic. Zauwazono w raporcie ze place juz zbyt mocno ulegly dywergencji w stosunku do wzrostu pkb w naszym kraju, tzn ze faktycznie produkcja jest i jej wzrost ale ludziom daje sie za to miske ryzu. To sa chiny, nie europejski kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I podziekujcie tym waszym kochanym przedsiebiorcom i "pracodawcom" w polsce. Dalej calujcie ich po kakaowym oku a oni niech was dalej batem po tylku chloszcza. Rabia was na kase a wy idziecie i wylizujecie im farfocle z o***tu. Jestescie miernotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To protestujcie wybierzcie inny rząd zróbcie wszystko by było lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×