Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Brak ubezpieczenia zdrowotnego a wypadek

Polecane posty

Gość gość

W zeszłym tygodniu uległam wypadkowi drogowemu i zostałam zabrana kartka do szpitala , tam zrobiono mi podstawowe badania czyli zdjęcie klatki piersiowej i morfologia . Problem w tym że nie mam ubezpieczenia zdrowotnego i zastanawiam się jak to rozwiązać . Ktoś coś poleci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co chcesz rozwiązać? Wg. Konstytucji każdy obywatel ma prawo do darmowej opieki zdrowotnej ,każdy czyli nieopłacony też! Więc Państwo pokryje twoje leczenie, zauważ że nikt juz nie pyta o ubezpieczenie przy rejestracji do lekarza ,chcą tylko dowód osobisty,nie jest to do konca zdrowe rozwiązanie ale nie ma przypadków tak jak w USA że chory musi umrzeć bo akurat nie placi składki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
07,44 co ty za p*****ly piszesz , jak nie jest ubezpieczona to wystawiaja rachunek za leczenie i to nie maly , a jak idziesz do lekarza to dajesz dowod po to zeby w komputerze sprawdzili czy jestes ubezpieczona , autorka jak nie pracuje to powinna sie ubezpieczyc w pap , a teraz to bedzie musiala placic, innego rozwiazania nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak. Rachunek będzie ogromny za morfologię i rtg :) I jeszcze muszą go ściągnąć. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba jeszcze zależy z czyjej winy był wypadek, może z OC winowajcy pokryje leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
08 11 nie ogromny , ale bedzie i nie sciagaja tylko przysylaja rachunek do zaplaty , wiem bo mialam taki przypadek w rodzinie , nie trzeba bylo by sie ubezpieczac gdyby badania robili bez ubezpieczenia i jeszcze za darmo , jak nie wiesz to nie pisz albo sprawdz czy gdzies za darmo robia badania bez ubezpieczenia bo ja sie jeszcze z tym nie spotkalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawi 114
zapłacisz 600 zł za wezwanie karetki i badania 400 zl za karetke , 200 zl za badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedzi . A po jakim czasie wyślą rachunek ? Wypadek nie był z mojej winy , byłam pasażerem a kierowca wbił się pod busa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie czy kierowca miał NW, wypadek z jego winy więc z OC nie dostaniesz. Druga kwestia koszty opieki i pobytu w szpitalu może pokryć urząd (miasta) gminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość setmefree
Ja żeby unikać takich sytuacji staram się jednak mieć zawsze wykupione ubezpieczenie zdrowotne. Aktualnie korzystam ze świadczeń w PZU, bardzo korzystna oferta i szeroki zakres specjalistów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda jest taka, że ubezpieczenie zdrowotne zawsze powinno się mieć. Inną kwestią jest to, kto i w jakich okolicznościach zawinił temu wypadkowi, bo być może koszty pójdą faktycznie z OC sprawcy. Abstrahując od sprawy - Polak zawsze mądry po szkodzie. Zamiast zainwestować w szkolenie typu http://szkolajazdysubaru.pl/szkolenia/ , które zmniejszyłoby prawdopodobieństwo wypadku, teraz płacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A próbowałaś skorzystać z usług takich firm jak Drb na przykład typu centrum odszkodowań? Polecam - hajsik sam leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozesz wystapic na drodze cywilnej o odszkodowanie od tego kierowcy, bez wzgledu na to czy on mial ubezpieczenie czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×