Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

cos mi sie stało w reke czy ktos pomoze

Polecane posty

Gość gość

witam,pare dni temu zranilam się w reke w domu o taka czesc od drzwi i od tej pory troche mnie ta reka swedziala a od wczoraj napuchla i zrobił się taki ciemniejszy kolor, i tez bardzo swedzi ale nie boli,nie mam goraczki,bylam z tym najpierw u lekarza ale mojego nie było a na zastepstwie nie chciala mnie przyjac bo " od 7 rano przyjmuje" a to byla g. 13,poszłam do apteki,pokazałam reke,tam wkoncu tez pracuja ludzie po studiach,po farmacji,po medycynie, i pani poewiedziala ze nie mam co jechac na pogotowie ( a tak zamierzalam wstepnie na nocny dyzur) bo by mnie odesłali bo się nic nie dzieje najprawdopodobniej mam jakas alergię a owszem mam sklonnosci a tez mam tendencję do grzybicy skóry ale jak mi wyskakiwalo to w małych miejscach a teraz to jest całe przedramię takie jakby zmienione. i dala hydrokortyzon, clotrimazon smarowac rywanolem i pic wapno. no i tak sie trochę boje czy to nie zakazenie? bo goraczki nie mam ale ta reka jest taka zmieniona,sztywne miesnie i ciemny kolor i mnie swedzi. moze wkleje fotkę moze ktos by cos doradził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj ta fotke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie gangrena, ale jeszcze nic pewnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobra robie fotkę zaraz chwilka... narazie czytalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może zastrzał ja miałem na palcu ale czy na ręce można to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dawaj fote do oceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Swedzi bo sie goi, nic ci nie bedzie, tak reaguje na uraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaraz bedzie. od razu uprzedzam ze nie jest to ladny widok,takie zblizenie...no ale taki mam aparat. I z gory tez uprzedzamze swieci się dlatego ze jest mocno wysmarowana tym hydro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jak się naczytalam o tych zakazeniach i powiklaniach... najgorszy ten zgorzel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to prawa reka a fote robilam lewą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta ręka źle wygląda, rano ganiaj do lekrza, całe przedramieczerwone , coś chyba nie tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To bylo uderzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem ze te 4 kropki to ta rana? Straszne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie strasz jej, to moze byc taka reakcja skory na uderzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak,to rana te kropki. Wezcie nie straszcie... co mam teraz w nocy jechac do lekarza? nic nie boli ani nic tylko swedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie strasze , reakcja skóry skąd ty towzięłaś. Normalnie miałaby zaczerwienienie wokół rany anie taki rumień na całym przedramieniu. No ale to już autorska sama postanowi co zrobi, moze do rana zejdzie po tych lekach z apteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze podczas zranienia weszło jakies zapalenie i stad te objawy, zaraz poczytam na necie co to moze byc, ale nie wyglada zle, kolor skory jest normalny ale chyba nie powinnas niczym tlustym smarowac , chyba bedzie przepisany antybiotyk bo moze wejsc zakażenie, rano koniecznie na dyżur , najlepiej pogotowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
01:02 no jasne, to lepiej ja straszyc tak? Zgorzela gangrena, a ty jesres lekarzem? Madrala sie odezwala, mnie skora swedzi caly czas bo mam dermografizm i jak podrapie skore to swedzi okropnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to chyba się wybiore na to pogotowie juz sama nie wiem. jak poczytalam to pisza przewaznie ze sa objawy takie jak ból goraczka itd jakis np wysiek ropny a u mnei tego nie ma tylko swedzenie. A moze jakies uczulenie albo na słonce? opalalam się choc z drugiej strony druga reka jest zdrowa. Ale czemu mnie swedzi?? jak by bolało to juz bym byla w spzitalu ale ogolnie to nic mi nie dolega poza tym swedzeniem i zmianą koloru skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powaznie chcecie zeby szla z tym na pogotowie? Przeciez ja wysmieja, zwykla wysypka przejdzie za dzien moze dwa. W dodatku nie ma goraczki wiec to nie moze byc zakazenie. Reka jej od tego nie odpadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może to zwykle poparzenie a ta szaleje.. smarowalas kremem z filtrem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ja mam tendencję do zapaleń grzybiczych,raz mialam na kolanie takie ognisko zapalne... nie wiedzialam co to jest i bylam nawet w takim szpitalu pod katem badania na borelioze bo podejrzewali ze mnie kleszcz ugryzł tak to wygladało a okazało się to grzybica skóry i po terapii flucofastem przeszło. A wogole ktos tak miał? co to ten dermografizm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz w domu alertec lub inny na alergie? Przestanie swedziec jak wezmiesz tabl, to reakcja obronna skory :) nie martw sie i jutro napisz co lekarz powiedzial :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dermografizm to cholerstwo, codziennie biore lek przeciwhistaminowy, uwalnia sie histamina gdy potre lub podrapie skore i to bardzo swedzi, wiec musze brac taki lek codziennie :) to taka choroba przypadłość autoimmunologiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś no wlasnie...tak mi powiedzieli w aptece,babka zobaczyla a tam wkocnu pracuja ludzie po studiach czesto tez po medycynie i mają z tym do czynienia... zobaczyla to i jak by było cos nie tak to by od razu zaalarmowala a tak to się nawet lekko usmiechneła i powiedziala ze n a pogotowiu by mnie zaraz odesłali. Czytalam ze jakby to było np tezec albo cos innego a przeczytalam juz o wszystkich zakazeniach to objawy to najczesciej bol i goraczka no i jakies pecherze lub wydzielina ropna a ja tego wogole nie mam tylko swedzi ( ale nie tak bardzo ) a szukam cos o swedzeniu to tylko mi wyskakuje AZS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie,nie smarowalam się kremem z filtrem. Ale zranilam się jakis czas temu i te "kropki" to juz "stare" strupy,nie wiem czy to ma cos wslnego a swedziec mnei zaczeło od wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludxie rozne rzeczy maja , ty mozesz miec wlasnie tak gdy sie skaleczysz uderzysz, to taka skłonność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
acha dzieki za info... mam lek p.histaminowy,moge wziac jeszcze jeden bo wziełam juz raz i wypiłam 3 wapna bo kazali pic 3 razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na zdjeciu wyglada jak pokrzywka, wejdź w gogle : pokrzywka i w grafikę - wyskoczy zdjecia, widoczny stan pokrzywkowy od drapania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×