Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karooooolina934093

Czeska Praga czy warto pojechac? jakie ceny ?

Polecane posty

Gość karooooolina934093

Prosze o odpowiedz jak ktos był. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karooooolina934093
dlaczego????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karooooolina934093
a tak poza tym mozesz cos wiecej napisac??? ( jak w temacie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gradkkka
warto, nie wiem jakie ceny ale pewnie podobne do naszych dużo ciekawych rzeczy np Złota Uliczka, grajaca fontanna, wieza widokowa, most Karola, Hradczany............kup dobry przewodnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam w Pradze w zeszłym roku. Ceny hmmm,w centrum drogo.Zależy,co chcesz kupic. Tradycyjne zabawki czeskie-Krecik-drogie.Za Krecika wielkości ok.30cm zapłaciłam w przeliczeniu 60zł. Dużo identycznych sklepów z pamiątkami w centrum,ale tam to raczej takie tandety-zapalniczki,breloczki,koszulki,czapki z napisami. Jeśli jedziesz na wycieczkę zorganizowaną,to nie wiem czy potrzebujesz przewodnik.I tak,wszystko zwiedza się szybko,w biegu,bo tam są setki wycieczek. Ja miałam przewodnik i czytałam go tylko w drodze do Pragi,no i jeszcze w domu przed wyjazdem. Na miejscu korzystałam z planu miasta,który dostałam w hotelu i zwiedzałam sobie miasto sama wieczorem,na własną rękę. Za wstępy do różnych obiektów płacisz i to niemało.Często jest tak,że masz pakiety.Złotą Uliczkę zwiedzisz chodząc "programowo" po całym zamku praskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy warto? Pewnie,że tak.Ale ja planuję pojechac jeszcze raz samodzielnie,nie z wycieczką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byłaś w tej Pradze?
Jak było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co sądzicie o takich wyjazda
wyjazdach tylko na Sylwestra? Bez noclegu Wyjazd jest 30/31 grudnia.Przyjazd do Pragi rano,zwiedzanie miasta. Powitanie nowego roku w tłumie na dworze (ewentualnie mozna się wkręcic na jakąś imprezę ;) ) i wyjazd z Pragi około 2-3 w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie czytałam całego topiku, ale powiem tak. Praga jest przepiękna. Praga, Budapeszt, Paryż i Stambuł - miasta które na prawdę warto odwiezić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RazDwaTrzyJestemNaWczasach
Oczywiscie ze warto, wszedzie warto pojechac nawet jak miejsce okaze sie do dupy to warto sie o tym przekonac na wlasnej skorze. Nie pytaj nikogo bo opinie beda skrajnie rozne. Aczkolwiek ja ze swojej strony polecam, urokliwe miejsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RazDwaTrzyJestemNaWczasach
Ja wiem ja wiem! Czlowiekiem ktory nie byl nigdy w Pradze? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jopfhecfw;d
:) To też :) Ale umówmy sie - zadanie takiego pytania od razu stygmatyzuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RazDwaTrzyJestemNaWczasach
dupa tam :P ja sie y Toba nie umowie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RazDwaTrzyJestemNaWczasach
A tak serio, widzialam miejsce ktorymi zachwycaja sie ludzie a ktore mnie kompletnie ne powalily, widzialam takze miejsca o ktorych wczesniej w ogole nie slyszalam a w ktorych sie zakochalam bo sa po prostu piekne. Nie ma normy i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jopfhecfw;d
Uwielbiam kafe :) To taka piękna kloaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jopfhecfw;d
Tu masz rację :) Też widziałam wiele miejsc, które były przereklamowane :) Ale przyznam, ze pytanie z początkowego topiku mnie zwaliło z nóg :) Pierwszy raz spotkałam sie z tym, by ktoś zadał taki pytanie! Przecież każdy średnio inteligentny i obyty gimnazjalista wie, ze Praga jest perełką architektoniczną i kulturalną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma się z czego wyśmiewać
Każdy wie, że oprócz zabytków liczą się inne rzeczy i dla każdego inne: ceny, życzliwość ludzi, zwyczaje w danym miejscu, klimat itp. Kobitka pyta o nasze subiektywne opinie, a i tak na wycieczce wyrobi sobie wlasną. Ma do zainwestowania jakąś tam kwotę i chce wiedzieć mniej więcej w co lepiej ją wpakować. Moim zdaniem Praga jest piękna, choć widziałam ją bardzo krótko, tj. jeden dzień na jednej z grupowych wycieczek, gdzie zwiedza się na wariata. Jak dla mnie zbyt tam tłoczno, ale na pewno warto raz w życiu tam być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy macie jakieś namiary
na tanie noclegi w Pradze? Chciałabym wybrac sie na weekend na intensywne zwiedzanie. Potrzebuję jedynie pokoju z łazienką,by się przespac,odświezyc,na a hotele raczej do tanich nie należą. Druga rzecz-autorka wyzej polecanego blogu proponuje czeskie zakupy grupowe,jednak podany przez nią link nie jest tym,czym miał byc. Może ktos korzystał z czaskich "gruponów" i ma jakiś link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość holka holkaaaa
mieszkam w Pradze noclegi dość drogie, ale można znaleźć blisko centrum coś rozsądnego (500kc za głowę na noc) ceny - w knajpach turystycznych bardzo drogo w centrum, w zwykłych tanio, obiad kupisz za 120kc, piwo w knajpie tanie (też unikać turystycznych knajp) bilet na miejską komunikację 24 lub 32 kc (pierwszy na 30 minut, drugi na 90, obowiązują na metro, tramwaje i autobusy, z przesiadkami) co chcesz jeszcze wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość holka holkaaaa
ps w tygodniu w porze obiadowej obiady nawet za 80kc, nazywa się to poledni menu, każda restauracja ma takie coś, menu jest codziennie inne i zawiera kilka potraw do wyboru ludzie wg mnie super, nigdy nie spotkałam nieżyczliwej osoby wszyscy znajomi którzy mnie odwiedzają są zachwyceni tym miastem, tak jak ja kiedyś - z tego powodu się tu zresztą przeprowadziłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mi się akurat podobało
W Pradze bo przeżyłam tam mile chwilę . Ceny to tak zależy gdzie . Most Karola fajny, jest jeszcze miejsce gdzie można pomyśleć życzenie i się spełni ale jakoś moje się nie spełniło :O ogólnie ładnie. Nie polecam Berlina . Nie podobało mi się tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy macie jakieś namiary
holka holkaaaaa a jakieś noclegi? czego szukac? W jakichś schroniskach,tanich hotelikach? No i ten "czeski groupon"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy macie jakieś namiary
nocleg niekoniecznie musi byc w scisłym centrum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelka,cz
Warto zdecydowanie warto. Czesi są sympatyczni, Praga klimatyczna, można zwiedzać i tydzień. Na tym blogu są jeszcze propozycje wyjazdów połączonych ze SPA, więc można połączyć dwa w jednym - http://czechy-turystyka.blogspot.com/ Ja byłam cztery razy i na pewno jeszcze do Pragi wrócę, bo wszystkiego nie zobaczyłam. Z resztą nie tylko Praga jest ciekawa w Czechach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam, byłam w Pradze jakiś już czas temu, ze znajomym zwiedzaliśmy wszystko na właśną rękę, chodziliśmy gdzie chcieliśmy i jak chcieliśmy :) i jest tam naprawdędużo do zwiedzania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×