Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kassska97

Czy da się zajść w ciąże po usunięciu macicy???

Polecane posty

Gość Kassska97

Potrzebuję to widzieć! Koleżanka powiedziała, że można zajść, bo jej mama tak zaszła, a ja powiedziałam, że nie można. Chcę się dowiedzieć kto ma rację. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kassska97
No tak, ona tak mówi :O I ja nie wiem. Może pozamaciczna czy coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest nie możliwe. Macica służy zagnieżdżeniu jajeczka, wytwarza się w niej błona, która odżywia przez jakiś czas płód. Bez macicy nie ma szans na rozwój zarodka. Były precedensy, że dziecko rozwijało się poza macicą, oglądałam dokument w tv, było w jamie otrzewnej, czy jakoś tak, ale trafiło tam później, bo zostało wypchnięte. Generalnie jest to nie możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też bym chciala mieć C
a czy z macica nie sa usuwane jajowody i jajniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kassska97
No to miałam rację, musiała coś nazmyślać :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co w pęcherzu to dziecko
się rozwija? Nie ma możliwości być w ciąży po usunięciu macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janusz palikot
nie ma takiej mozliwosci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chcę mieć bachorów
a mozna usunąć sobie macicę jak ma się taki kaprys czy tylko wtedy gdy jest się chorą?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się wydaje że się jednak da. Teoretycznie może to i niemożliwe, jak to ktoś tam wcześniej napisał. Ale jednak niepokalane poczęcie też jest niemożliwe, teoretycznie i z medycznego punktu widzenia, a w historii był przypadek niepokalanego poczęcie. Mi się wydaje że bez macicy można jednak zajść w ciążę. Ale ja mam doła, więc mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...CCC
Nieeeeeeeeeeee,nie można zajśc w ciążę po usunięciu macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieee można
Przecież zarodek nie zagnieźci się na byle czym. Nawet jeżeli ktoś ma jajniki to chyba już nie okresu? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to pozycz od kogos
nie chodzi o okres :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co za ciemnogrod. nie mozna miec dzieci bez macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niue da sie to juz dawno bym zaszła a 3 lata temu miałąm usunieta i co nie jstemw ciązy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XPMaximusP
można w filmach SF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedyś gdzieś czytałam o tym, że rozwinęla się ciąża w jamie brzusznej kobiety. Pozamaciczna, chyba była wynikiem sztucznego zapłodnienia i poród przez cesarskie cięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
plemnik może połączyć się z jajeczkiem, czyle de facto można zajść w ciążę ale nie da sie urodzić dziecka bo zarodek nie ma gdzie osiaść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam znawca macic
A o ciąży pozamacicznej kretynki słyszały? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XPMaximusP
gość kiedyś gdzieś czytałam o tym, że rozwinęla się ciąża w jamie brzusznej kobiety. Pozamaciczna, chyba była wynikiem sztucznego zapłodnienia i poród przez cesarskie cięcie 28.08.13 [zgłoś do usunięcia] gość y x chyba od tego krakowskiego, wielce uczonego męża w sutannie z UJ, który twierdzi, że dziecko in vitro można poznać po "bruździe" co za Ciemnogród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jestem specjalistą, ale też mam obawy co do waszej absolutnej pewności. Lekarze twierdzą, że bez macicy plemnik nie może powędrować do jajeczka, a zapłodnienie zwykle następuję chyba gdzieś w jajowodzie, następnie juz zapłodniona komórka wędruje jajowodem do macicy i tam się zagnieżdża. OK, więc nie ma się gdzie zagnieździć. Ale tylko teoretycznie lub jak wolicie statystycznie, bo tak naprawdę zarodek potrzebuje błony śluzowej macicy, żeby się zagnieździć a nie samej macicy (ta będzie potrzebna na dalszym etapie do prawidłowego rozwoju ciąży). A słyszał ktoś o endometriozie, która jest de facto jedną z częstszych przyczyn usunięcia macicy? Polega na tym, że strzępki śluzówki "zasiedlają" różne miejsca w otrzewnej: jajniki, jajowody, zewnętrzne struktury macicy, a nawet jelita i ściany otrzewnej. I zachowują się jak zdrowa śluzówka w macicy, czyli przechodzą wszystkie fazy cyklu i są pod wpływem hormonów płciowych - mówiąc wprost - podlegają tez menstruacji! co jest zresztą przyczyna okropnych dolegliwości. Ale najgorsze jest to, że zarodek może się tam z łatwością zainstalować i na początkowym etapie rozwoju ma tam idealne warunki - to właśnie jest ciąża pozamaciczna. I co prawda były przypadki, że mimo ogromnego bólu kobitka donosiła taką ciążę do momentu, że dziecko mogło już przeżyć w inkubatorze (dokument w TV) to jednak znakomita większość przypadków już tak dobrze nie wygląda . Ciąża pozamaciczna stanowi zagrożenie dla życia kobiety, nawet jeśli zarodek nie będzie mógł się prawidłowo rozwijać i w końcu obumrze, to i tak może nam tam zrobić niezłe kuku. Więc ja sceptyczna jestem nieco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×