Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość start od zera

Czy jest możliwe życie bez długów?

Polecane posty

Gość start od zera

....nie odziedziczając NIC po rodzinie i zaczynając od łyżki? Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ńeńn
oczywiście że jest możliwe. pytanie zadane bardzo ogólnie. wszystko zależy od sytuacji - rodzinnej mieszkaniowej itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość start od zera
start od zera, nie ma nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ńeńn
ale napisz coś więcej - ile masz lat, czy mieszkasz sam/a, ew. kogo masz na utrzymaniu, jakie masz dochody, ile kosztuje cię utrzymanie miesięczne - czynsze, opłaty, rachunki. Jakie długi masz na myśli - kredyt mieszkaniowy czy drobne pożyczki, żeby dotrwać "do pierwszego?"Ja mam 26 lat i też nic nie dostałam "na start" bo niby od kogo? mój ojciec nie da mi ani złotówki, ledwo zdzierżył alimenty które musiał mi płacic... mieszkam z mamą która zarabia 1400 i z młodszą siostrą która jeszcze się uczy. nie mam perspektyw na razie na własny kąt, samodzielność itp, zarabiam niecałe 1300 zł na rękę. ale zyję bez długów i uważam że zadłużanie się to gwóźdź do trumny... o ile nie pojawiają się jakieś nagłe sytuacje, wydatki (jak np leczenie)uważam że branie pożyczek jest bezmyślnością...Jeśli jesteś w stanie zaoszczędzić w miesiącu jakieś pieniądze choćby stówkę - zrób to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiele osób staruje od zera, tylko ja dostałam od rodziców solidny posag :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, nie robić sobie bachorków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość start od zera
start od zera, 25 lat, zero zero zero, nic nie mam, chce stopem jechać za granice być może, bez planu gdzie, pracy się nie boje ale nie chce też być niewolnikiem systemu, plecak i tyle, to co mam na sobie, chce ruszyć w świat, żyć z ziemi po drodze, gdzieś wylądować nie wiem gdzie... i coś ze sobą robić, nie wiem co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ńeńn
ale dach nad głową masz?? napisz coś więcej, mieszkasz z rodziną czy sam/a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość start od zera
mam plecak, mały namiot i spiwór, oto dach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betikka
Wiesz na początek to bym tak nie ryzykowała. Poszukałabym przez neta przynajmniej pierwszej pracy gdzieś, np przy zbiorach. Wziela niewielki kredyt https://www.finsano.pl/ jeśli nie masz kasy. Uda Ci się szybko spłacić - możesz komuś na rate wysyłać. Potem będzie już łatwiej. Poszukaj może też jakiś wolontariatów za granicą gdzie jest nocleg i wyżywienie w zamian za prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja oprocz Nas mnie i zony nie znam nikogo kto zaczynalby od zera i bez mieszkania. Ale sie da,nie zyje sie w mega luksusie ale na wszystko wystarcza i jeszcze zostanie. To zalezy od zarobkow i pracy,czy to etat czy swoja dzialalnosc. No i potrzeb bo jednemu wystarczy 5 tys zl a innemu nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mysle,ze jesli zrobisz jak planujesz to w przyszlosci bedziesz bogata, ten kto nie boi sie ryzykowac bedzie mial wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy to jest możliwe. Ja sama jestem na etapie załatwiania kredytu hipotecznego na mieszkanie z pomocą doradcy finansowego (http://finansowypiotr.pl/) i jakoś nie wyobrażam sobie, ze można zaczynać od zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też zaczynałem od zera rodzice żyją z jednej renty 9000zł na dwie osoby. Nie chciałem brać kredytu na mieszkanie więc założyłem rodzinę w wieku 42 lat dopiero jak mialem własne mieszkanie pracowałem tylko w polsce i zarabiałem około 2000 zł średnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×