Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hhhhmmmmm

czy kiedy wysyłam list polecony ekonomiczny to dostaje potwierdzenie?

Polecane posty

Gość hhhhmmmmm

Ostatnio sprzedałam pare rzeczy na allegro. Jeden gosc miał watliwosci wiec powiedziałam że jak towar mu sie nie spodoba moze odesłac tego samego dnia. Teraz do mnie pisze po 8 dniach roboczych że towaru nie dostał, a ja cholera nie pamietam czy dostawałam potwierdzenie jak to wysyłałam ekonomicznym... Boje sie ze mnie wkreca bo sprzedany przedmiot to gra wiec jak ją odesle tydzien po dostaniu jej w rece i bedzie twierdził że dostał ją tak pozno to jest w stanie już w nią sobie pograć... A jesli nie dostałam potwierdzenia to jestem w stanie w jakikolwiek sposob spradwzić kiedy kupujący dostał gre, jakiego dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pipppppimmmmm
nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhmmmmm
nie dostaje powtierdzenia czy nie jestem w stanie sprawdzić kiedy dostał grę?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagoda jest smieszna
jezu... sama nazwa wskazuje ze jesli wyslalas POLECONYM to musialas wypelnic kwit potwierdzajacy wyslanei i to jest dowod nadania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagoda jest smieszna
jak mowi ze nie dostal to po 14 dnicha roboczxych masz prawo zlozyc ereklamacje na poczcie i oni ci wtedy pisemnie odpowiedza czy dostal czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhmmmmm
gorzej jak po 13 dniach powie że dostał i jednak chce oddać, a tu się okaże że sobie już tydzień czasu w grę grał, przeszedł ją i teraz chce kasę z powrotem;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhmmmmm
a czy listonosz dostarczajac taki list moze wystawić jakies potwierdzenie ze go dostarczył, albo czy na poczcie maja dowód że tego i tego dnia ten list był u nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma chyba listu poleconego ekonomicznego - jest albo polecony albo zwykły - ekonomiczny. Ja tez kiedyś sie pomyliłam i wzięłam ekonomiczny. Taki list jest bez żadnego potwierdzenia nadania i jesli wysłałaś przesyłkę takim listem na prośbe kupującego to było to jednoznaczne z tym, ze on jest gotowy zaryzykowac i jeśli przesyłka nie dojdzie to juz jego problem bo ty nie masz podstaw żeby składac reklamację na poczcie - nie masz żadnego kwitu. Ale ty chyba sama nie wiesz czy to był ekonomiczny czy polecony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabezpieczaj się heh
autorko jak wysyłasz list polecony ekonomiczny, to masz przecież dowód nadania tak? Wiesz kiedy wysłałaś, ale jeśli chcesz wiedzieć, czy i kiedy odebrał list adresat, to powinnaś dla własnego spokoju i ewentualego dowodu wysyłać taki list z potwierdzeniem odbioru. To taka żółta karteczka, wypełnia się ją i dołącza do listu (tylko do rejestrowanego, do zwykłych nie ma tej usługi). Niestety to dodatkowo kosztuje 1,20zł czy 1,40 ale masz pewność kiedy adresat otrzymał przesyłkę. Listonosz bowiem idąc do adresata z takim listem daje mu do podpisania potwierdzenie odbioru z datą i wraca to potem do Ciebie. No i jeszcze jedno. Piszesz, ze wysłałaś ekonomicznym, ale jakim? Jest ekonomiczny zwykły i ekonomiczny rejestrowany, czyli polecony. Na polecony bedziesz mieć dowód nadania i nic innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabezpieczaj się heh
.A jesli nie dostałam potwierdzenia to jestem w stanie w jakikolwiek sposob spradwzić kiedy kupujący dostał gre, jakiego dnia? jeszcze odnośnie tego zapytania Ci odpowiem. Musiała byś wiedzieć gdzie jest poczta tego odbiorcy, zadzwonić tam na urząd, zakładając, że to był polecony, podać numer i poprosić, żeby Ci sprawdzili ,kiedy listonosz miał ten list w doręczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmm__
a jesli nie był polecony, tylko zwykły ekonomiczny bez zadnego druczku to mogę tez w jakikolwiek sposob sprawdzić czy go mieli na poczcie? zakladajac ze wiem gdzie jest oczta kupujacego, a wiem;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabezpieczaj się heh
nie, nie możesz. Nikt nie będzie przecież pamiętał, czy taki list przyszedł i kiedy, zwykły list ekonomiczny nie jest nigdzie rejestrowany, listonosz wrzuca go do skrzynki, ma ich setki dziennie. Jak ma to pamiętać? Nie ma nigdzie żadnego potwierdzenia i nawet gdyby klient powiedział, że nie dostał listu, nie udowodnisz mu, że dostał, nie masz drogi reklamacji od takiego listu. Nic zupełnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liczba pi
jak był zwykły to nie możesz, zdarza się, że zwykła "giną" na poczcie. A jak masz nr nadania (ten nr wpisany na potwierdzeniu), to na stronie poczty jest coś takiego jak śledzenie przesyłki, zawsze może tam spróbować i sprawdzić gdzie jest paczka. A i list polecony ekonomiczny może iść do 5 dni roboczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdfd
skoro sprzedalas na alledgro to wejdz w sprzedane przedmioty tak gdize ten gosciu to kupił i zobacz co mialas w opisie aukcji -polecony ekonomiczny czy ekonomiczny, albo na poczcie zobacz formularz sprzedazy-tam tez bedize rodzaj przesylki jesli polecony to poszukaj potwierdzenia nadania i wyslij gosciowi numer nadania jesli zwylky polecony to mu napisz ze nie beirzesz odpowiedzialnosci za zwylky ekonomiczny skoro taki wybral to na swoja odpowiedzialnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×