Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mala0301

Czy warto iść na Finanse i Rachunkowość?

Polecane posty

Zwracam się z pytaniem do wszystkich forumowiczów, czy warto studiować FiR? Jakie są zarobki w zawodzie? Czy warto studiować ten kierunek zaocznie i w międzyczasie pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FIRBIDURKA
tak, warto to studiować. księgowi zawsze są potrzebni 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfredrsfsedt
Nie wiem czy warto, ale jak jesteś dobra z matematyki to może dałabyś radę na politechnice. Byłaby jeszcze fizyka i chemia, ale z wykładów da się opanować jak ma się jakieś pojęcie o tym z liceum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FIRBIDURKA
przecież na FiR matma jest tylko na pierwszym roku 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli na uczelni, która w materiałach promocyjnych nazwy kierunków i specjalności pisze dużą literą to nie warto 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A znacie kogoś z waszych znajomych kto jest/był na FiR? Czy nie miał problemów ze znalezieniem pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaniezbyt
chcesz studiować ten kierunek bo "warto"? to utopia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FIRBIDURKA
mnie interesuje socjologia ale nie jstem takim idiotą żeby to studiować 🖐️ praca to nie całe życie. najważniejsze w pracy jest to żeby była dochodowa i tyle 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja studiuję FiR
i jestem bardzo zadowolona. Uwazam ze jest to bardzo przyszlosciowy kierunek. FiR to nie tylko ksiegowi. To rowniez najrozniejszej branzy finansisci, mozesz byc bieglym rewidentem, pracowac w audycie i wiele innych rzeczy robic po tym kierunku. To nie prawda ze matematyka jest tylko na 1 roku. Na kolejnych jest matematyka finansowa. Jedyne co moge poradzic to warto zebys sie zastanowil nad tym co chcesz robic w zyciu. Bo jezeli nie masz glowy do rachunkow, liczenia to nie zawracaj sobie glowy. Nie jest latwo na tym kierunku. Ja studiuje zaocznie i mam od groma roboty w domu po zajeciach. Ale mysle ze warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaniezbyt
ok lepiej skończyć studia na "przyszłościowym" kierunku, którego się nie rozumie, żeby potem psioczyć a swoją "przyszłościową" pracę na kafe. Już nie wspomnę o jakości wykonywanej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja studiuję FiR
Dlatego trzeba sie najpierw zastanowic co sie lubi robic i czego sie chce od zycia. Bo nie warto studiowac przyszlosciowego kierunku tak dla zasady. Ludzie po wzornictwie np rowniez sa potrzebni. Zreszta wbrew pozorom wzornictwo rowniez jest bardzo dobrym kierunkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie ja chcę iść na FiR, bo lubię liczenie, sprawy rachunkowe, itp i dlatego proszę o wasze rady nt tego kierunku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja studiuję FiR
Przedmioty sie zmieniaja ale np prawo, rachunkowosc, rynki finansowe, matematyka, socjologia, geografia, jezyk obcy, mikro i makroekonomia, zarzadzanie, logika, finanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gygfdfd
dodam statystyka opisowa , matematyczna, ekonometria, różnego rodzaju finanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FiRankaUW
Jest tu może ktoś z Uniwerka Warszawskiego? Jak oceniacie poziom trudności i atmosferę na tamtejszym FiRze? Chodzi mi zwłaszcza o wydział zarządzania, ale WNEowcy też niech się wypowiedzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
piszę w tym roku maturę, z matematyki myślę idzie mi całkiem nie źle ale niestety nie mogę powiedzieć tego samego o języku angielskim. czy jest on bardzo ważny na tym kierunku i czy macie dużo z niego zajęć tygodniowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) w tamtym roku na UW WZ skończyłam podyplomowe studia z Rachunkowości i Podatków - wiem, że to nie to o co pytasz, ale lekko nie było :). Szczególnie z rachunkowości finansowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość August the 1st
To dość trudny kierunek, ale jak złapiesz bakcyla to można naprawdę znaleźć dobrą pracę. Dobre główne księgowe, dyrektorzy finansowi, audytorzy, biegli rewidenci zawsze będą potrzebni. Trzeba jeszcze dużo czytać literatury fachowe, być na bieżąco z przepisami, ustawami itd. A język angielski po to jest żeby się go nauczyć a nie żeby iść i już umieć. Słownictwa fachowego w danej dziedzinie nie uczą w liceum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli mówicie że to trudny kierunek to już sama nie wiem czy iść tam, ciągle jeszcze nie mogę się zdecydować. może macie rozeznanie na jakie zawody jest teraz zapotrzebowanie? ( chodzi mi o takie bardziej związane z matematyką ) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Licz się z tym że ciągle trzeba się dokształcać. Ja po 20 latach w zawodzie mam serdecznie dość ciągłych zmian w przepisach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak z zarobkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie warto studiować Finanse i Rachunkowość ? Czy studia stacjonarne dają później lepsze możliwości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie, że warto studiować, zwłaszcza gdy jest duże zapotrzebowanie na tą branżę. Jestem zadowolona z Wszechnicy Polskiej - wysoki poziom nauczania oraz fajna atmosfera, to jest to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniia30
Jak najbardziej. Każdy musi borykać się z robotą papierkową, więc takie usługi są ciągle w cenie, nie ma problemu ze znalezieniem pracy, jeśli ma się rzetelną wiedzę na ten temat. Warto wiedzieć jak robi się to z głową, bo potem można znaleźć się w takiej sytuacji jak opisana tutaj: http://millenium.opole.pl/oferta-biura-rachunkowego/wyprowadzamy-zaleglosci-ksiegowe-zus-place-i-inne/ kiedy za zaniedbania trzeba będzie zapłacić dodatkowo nerwami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli ktoś lubi cyfry i różnego rodzaju obliczenia to pewnie że tak. na pewno nie ma co iść na siłę bo jak ktoś tego naprawdę nie czuje to będzie mu trudno. ogólnie jest potem sporo możliwości pracy. praktycznie prawie w każdej organizacji czy instytucji jest jakaś sekcja zajmująca się tym obszarem. wszystko zależy od tego jaką specjalizację się wybierze. ja akurat w Wyższej Szkole Ubezpieczeń w Krakowie www.wsu.pl wybrałam audyt i kontrolę finansową. teraz jak na razie jestem na stażu w kierunku audytora więc wszystko przed mną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak na prawdę kierunek jak każdy inny. Żeby coś szło dobrze, trzeba to lubić i tyle. Gdybym nie przepadała za matmą to raczej bym się w to nie pchała. Jednak jako, że nie mam z nią problemu i do tego lubię papierkową robotę to nie widzę dla siebie lepiej. Teraz studiuję na UTH z http://uthedu.jimdo.com/ i jestem zadowolona. Nawet nie wiem kiedy minęło te 4 lata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna finanse
Jasne, że warto. Ja studiowałam ten kierunek i nie mam problemów z pracą. Zaczynałam w Nobilon gdzie zdobyłam super podstawy i dużo się nauczyłam i kilka dobrych lat tam byłam z czego się bardzo cieszę. Polecam dla ludzi którzy szukają pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuczer
no wlasnie słyszałam że jeżeli pierwsza praca to warto iść do Nobilona bo tam można wiele zyskać...dużo uczą a przy tym ma się stabilną pracą..no i wymagającą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×