Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mala0301

Czy warto iść na Finanse i Rachunkowość?

Polecane posty

Gość gość
Również się zastanawiam nad tym kierunkiem. Teraz studiuję administrację na www.ignatianum.edu.pl w Krakowie i myślę na jakie studia pójść dalej. I teraz szukam opinii jak Ty czy faktycznie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankaaaa92
Ja zawsze byłam dobra z przedmiotow scislych, poszlam na Finanse i nie żaluje. Aktualnie pracuję od kilku miesięcy w Stefczyku. Jak na pierwszą pracę to jest super - spoko ludzie i duze mozliwosci rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, właśnie zastanawiam się nad wyborem studiów i przyznam że jest ciężej niż myślałam :D rozważam kilka kierunków : fizjoterapię, dietetykę ( ponieważ skończyłam technikum żywienia), i oczywiście FiR- zawsze lubiłam matmę i ją rozumiałam, nie byłam jakimś orłem i obawiam się, czy dała bym radę na takim kierunku. Czy nie jest to zbyt nudna i monotonna praca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem na II roku studiów II stopnia Finanse i rachunkowość na WSB i bardzo je sobie chwalę kierunek jak dla mnie idealny do tego przekaz wykładowców na WSB jest na wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie tylko WSB oferuje takie kierunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka899
Jasne że warto mnie tylko taki kierunek interesował wybrałam go na wsb, aktualnie jest to magisterka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No pewnie, że warto, ja skończyłam ten kierunek i teraz mam fajną pracę w Kasie Stefczyka, ktorą dostałam praktycznie zaraz po studiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich na Forum, na FiRze matematyka przewija sie przez wszystkie lata studiow (najpierw jako matematyka, pozniej statystyka, ekonometria, inzynieria finansowa itd.), wiec osoby, ktore mialy na etapie liceum problemy z matematyka albo jej nie lubily powinny zastanowic sie czy wybrac taki kierunek. Oczywiscie, jest to wyuczalne, wiec jak ktos sie uprze spokojnie sobie poradzi, choc nie zawsze w pierwszym, drugim podejsciu. Specjalnosci (np. SGH) jest sporo: od bankowosci, przez rachunkowosc po podatki czy rynki finansowe i kazda z tych dziedzin w zasadzie w znaczacy sposob sie od siebie rozni, wiec mozna latwo zauwazyc, ze prace po FiRze mozna dostac w bardzo roznych firmach/instytucjach. Wazna jest tez znajomosc j. obcych (jeden min. C1 i drugi min. B2), wiec tez trzeba wlozyc w to troszke wysilku, choc jest o tyle latwiej, ze chodzi o jezyk biznesowy. Podsumowujac, na FiRze wazna jest matematyka, bo bez tego ani rusz, wazne sa jezyki, bo bez nich zamykamy sobie wiele drog, ale jest tez bardzo wiele mozliwosci specjalizacji i firmy chetnie zatrudniaja finansistow w roznych branzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pożyczki, Kredyty, Chwilówki na dowód osobisty od 300zł do 200tyś zł. minimum formalności szybka decyzja w 15 min szeroka gama instytucji finansowych www.kredyt66.pl - kredyt przez internet dla każdego - decyzja w 15 min bez zaświadczeń - szeroki wybór instytucji finansowych - chwilówki na dowód bez bik - wszystko załatwisz online - pożyczka bez zbednych formalności - kredyty samochodowe, gotówkowe - kredyty hipoteczne, konsolidacyjne - pożyczki krótkoterminowe i pozabankowe Wejdź na naszą stronę wypełnij wniosek a nasi konsultanci bezpłatnie oddzwonią i przedstawią najlepszą indywidualną ofertę kredytową dobraną specjalnie dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AndziaB
Czy to prawda że na wsb na magisterce można studiować ten kierunek online?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndziaB, w Wyższej Szkole Bankowej oferujemy możliwość studiów online na kierunku Zarządzanie. Więcej informacji można znaleźć tu: http://www.wsb.pl/kandydaci/studia-ii-stopnia/sciezka-ze-studiami-online Dodam, że zapisując się na studia do 19 września można zyskać darmowe wpisowe oraz obniżone czesne już od 247zł miesięcznie (w zależności od wybranego oddziału naszej uczelni). Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki Online Ekspert WSB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WSB edu
Witam. Jak pisali moi poprzednicy, finanse i rachunkowość to bardzo popularny i potrzebny kierunek studiów, jednak wymaga specyficznych cech i zainteresowań. Jeśli do Twoich cech należą cierpliwość, dokładność i zainteresowania matematyczne, to zachęcam do zapoznania się z kierunkiem "rachunkowość i podatki" w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Kierunek rozwija się we współpracy z m. in. PZU S. A. Link do naszej oferty: http://rekrutacja.wsb.edu.pl/specjalizacja/dabrowa-gornicza/studia-i-stopnia/ekonomiczne/ekonomia/rachunkowosc-i-podatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymoteusz1
To zależy od tego, jakie masz plany na życie. Jeśli chcesz pójść w tym kierunku, albo pracować w takiej firmie jak http://www.e-statystyka.com.pl/ to myślę, że warto. Tylko na pewno nie rób nic na siłę, bo to nie zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie warto, jedyna praca po tych studiach jest w duzych audytorskich firmach, gdzie po roku jestes wrakiem czlowieka, a w malych firmach ledwo z glodu nie umrzesz czekajac na pierwszego. Nie czytajcie tych reklam co sa wyzej, bo kazda szkoleczka wam powie, ze to sa super studia, ale nie sa to studia latwe, tak jak prawo i dlatego tak duzo ludzi na to idzie - sa nudne i to nie jest styl "ahoj-naukowa-przygodo" na prywatnych uczelniach w ogole tego nie oplaca sie studiowac, co najwyzej dziennie i to tylko w dobrych osrodkach, a i tak bedziecie rozczarowani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli to Cię interesuje to warto, ja poszłam na studia na uczelnie www.ignatianum.edu.pl w Krakowie. Studiuję pedagogikę i bardzo mi się podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksenix
Jestem na ostatnim roku FiR'u spec. Rachunkowość (magisterka). Matematyka jest, ale moim zdaniem jest jej bardzo mało. Zdawałam matme rozszerzoną i byłam nastawiona na rzeź z liczenia itp. Moim zdaniem trzeba logicznie myśleć, a ze wzoru czy z kalkulatora zawsze można skożystać. Zresztą w przyszłości w pracy będzie to za Was robił program. Trzeba się bardziej skupić na UoR, MSR'ach, czyli czysta teoria i przepisy prawne. Trzeba je kojarzyć żeby zacząć cokolwiek liczyć. Fakt na ćwiczeniach często są zadania do liczenia, nie każdemu to przychodzi łatwo, ale jest to do opanowania. Patrząc przyszłościowo to lepiej skupić się na teorii i poprawności księgowania. Są różne specjalizacje, ale jeżeli ktoś wybierze rachunkowość to to są cenne wskazówki. Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy czacie studia magisterskie w których jest wysoki poziom nauczania jak i opłaty są na względnym poziomie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę, że wart. Jak kończyłam w Sopocie na Sopockiej Szkole Wyższej. Na ostatnim semestrze wysłali nas na praktyki do centrów w Oliwie w Gdańsku i tam już większość z nas została w pracy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michaska28
Warto iść, ale należy pamiętać o tym, żeby w trakcie studiów starać się zdobywać jakieś doświadczenie, na stażach i praktykach. Bo niestety nikt nie zatrudni niedoświadczonej księgowej. Można też zawsze otworzyć własne biuro rachunkowe http://adwokatgorzow.com.pl/firma-rachunkowa-czym-sie-zajmuje/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niby ten kierunek jest oblegany, ale troche osób wypada w trakcie studiów bo jest nauki jest sporo. Także nie ma co się przejmować popularnością i że niby trudno z pracą... Wejdzcie sobie na https://www.uslugowy.com.pl/ i tam jest nawet artykuł o tym. Zawód jest przyszłościowy bo podatki były, są i będą - tutaj nic się nie zmieni, a ludzie są potrzebni w tych kwestiach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniszkasz
powiem Ci tak...ja studiowałam administrację 3 (kaprys rodziców) i rachunkowość (mój kaprys bo dobrze czuję się między cyferkami;)) i co mi teraz z tego przyszło? pracy w zawodzie nie mam, bo nie mam doświadczenia, na praktykach sprzątałam biuro i robiłam kawkę każdej, wyższej stopniem pani;) i co? i błąkam się po galeriach handlowych i sprzedaję to buty, to biżuterię, zamiast siedzieć w biurze przy komputerze:( a ludzie i tak korzystają z https://wfirma.pl/ i nie ma takiego zapotrzebowania na księgowe, no ale zrobisz jak uważasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barzykpati
oczywiście że warto! ciężko jest teraz znaleźć dobrą księgową, a jak już się uda to zwykle nie ma terminów które by nam odpowiadały-coś o tym wiem, bo sama niedawno szukałam księgowej w mojej miejscowości. a jak potafisz ogarnąć księgowość to na pewno znajdziesz w przyszłości klientów, a do tego teraz jest spore uproszczenie bo nie trzeba faktur wystawiać ręcznie tylko można skorzystać np z https://wfirma.pl/ i wszystkie dane zmieniać na bieżąco i poprawiać w dowolnym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze potem mozesz założyć coś swojego ala własnei takie biuro http://www.biuroabk.pl/ i świadczyć usługi księgowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Patrzcie tutaj - http://www.wsp.szkolymydlowskiej.pl/ U nich prowadzą kilka kierunków na wysokim poziomie i co ciekawe - na fajnym poziomie prowadzą też administrację. I ten kierunek polecam. O ile racjonalnie do tego podejdziecie, to powinniście się w to wszystko zaangażować. Uczelnie wszystkiego za was nie zrobią, sami musicie nad tym popracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Maszko

Oczywiście ten kierunek daje wiele możliwości cooperindustries.pl wystarczy poczytać od jakiegoś czasu wraca do łask.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×