Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

igax

Czy zamieszkać w Warszawie to dobry pomysł?

Polecane posty

Hej:) Podpowiedzcie mi czy Warszawa Wam się podoba? Przede mną ważne wybory i nie wiem, gdzie się osiedlić.. mam stałą pracę w Warszawie, ale wciąż nie jestem przekonana do tego miejsca.. mam w planie kupić mieszkanie i nie wiem co zrobić.. W Warszawie bardzo podoba mi się dzielnica Mokotów, ale nie wiem czy jest to miejsce warte kupna mieszkania.. Mieszka tam ktoś? Jak się tam mieszka? Chodzi mi przede wszystkim o komfort zbudowanych mieszkań? Czy deweloperzy, którzy je budują są godni polecenia? Słyszałam różne opinie, niekoniecznie przychylne na temat deweloperów;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sama tam zamieszkasz dziewico?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja przyjaciółka od kilku lat mieszka w Warszawie. Fakt, ze swoją siostrą i do niedawna jej chłopakiem. Byłam u niej kilkukrotnie, kiedyś mieszkała na Pradze Północ a obecnie na Bródnie. Niedawno kupiła mieszkanie i jest mega zadowolona. Moim zdaniem Bródno jest super, w miarę czysto, dużo zieleni, dobry węzeł komunikacyjny, za jakiś czas także metro. Centra handlowe, kino, wszystko czego dusza zapragnie. A sama Warszawa jest - jak dla mnie - pociągająca ze względu na dostęp do kultury, teatry, opera,wystawy,koncerty. Jednym słowem super. No i rynek pracy jest spory. Szczerze polecam Ci Warszawę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam sie tam wlasnie przeprowadzic i nie jestem przekonana....w ogole nie trafiaja do mnie argumenty o koncertach, zyciu miejskim itd. Ja jestem osobą, która woli spędzać popołudnia na spacerach w miejscach, na których nie można sie natknac na ludzi- po prostu ja, moje psy, dzika zwierzyna i świety spokoj. W wawie tego nie znajdę...uduszę się tam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Igax nie warto i nie przyjezdzaj my warszawiacy mamy juz dosc przyjezdnych sloikow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile zajmuja ci dziennie dojazdy do pracy w wawie? gdziesz chce mieszkac w wawie, w wynajmowanym mieszkaniu? jesli tak, to jesli zarabiasz ponizej 3000netto, to odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli znalazłaś pracę w Warszawie to znaczy, że chociaż trochę lubisz to miasto. Pojeździj po różnych dzielnicach, popytaj ludzi w pracy. Przecież na pewno są wśród nich ludzie, którzy mieszkają tutaj na stałe. Oni najlepiej CI doradzą. Musisz wybrać dobrze, bo mieszkania co chwila się nie kupuje. Jednak jest to wybór na całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmm Wawka est fajna-ale niestety trzeba zarabiac:) min 4tysie wynajem drogi pooj ok 1000zl no chyba ze jakas meilnka to taniej jest wszystko ale kase trzeba miec mowie ci ja warszawiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mokotów w ostatnim czasie faktycznie nieźle się rozbudował. Jest sporo nowych bloków i widać budowy kolejnych np przez http://apm-development.com.pl/. Jest coraz więcej sklepów, szkół, przedszkoli i wszystko co potrzebne, aby mieszkać z rodziną. Niestety jeśli chodzi o wybór dewelopera to się nie wypowiem, bo kupowałam mieszkanie na rynku wtórnym, a na nowe jeszcze długo mnie nie będzie stać, bo ceny są kosmiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdecydowanie odradzam, za dużo już tutaj przyjezdnych...to miasto nie jest z gumy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry.Tylko czy ta nasza Warszawa pomieści wszystkie słoiki — ot to jest problem :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak naprawdę Ci którzy mi odradzają nie podają żadnych argumentów oprócz "słoików". Ja pytam poważnie o dostaję jakieś głupkowate odpowiedzi. Dojazd do warszawy zajmuje mi codziennie około godzinę. Fakt, że jak ktoś mieszka w odległej od centrum dzielnicy, to dojazd też zajmuje mu czasem niewiele mniej. Jednak z mokotowa miałabym bardzo blisko do pracy i myślę, że udało by mi się zaoszczędzić codziennie jedną godzinę na dojazdach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobry pomysł, żeby zamieszkać na Mokotowie ta dzielnica warszawy bardzo szybko się rozwija jest warta uwagi myślę, że dobrze byś zrobiła przeprowadzając się tam. Mieszkania są drogie, ale bardzo wygodne i pomyślane zrobione deweloperów jest mnóstwo. Sprzedają takie mieszkania tylko nie jestem pewien czy wynajmują, ale pewnie tak warto może poszukać w internecie i coś dla siebie godnego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam na Mokotowie, nie ma chyba gorszej dzielnicy, dojazd zawsze był fatalny?(chyba że gdzieś bliżej metra jest lepiej) a teraz jeszcze dokoła wszystko rozkopane, lepiej coś bliżej centrum szukać, Bliska Wola i Wola Invest sprzedają jeszcze mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mokotów jest bardzo drogi do mieszkania. Zaraz po śródmieściu najdrozsza z dzielnic. Tłoczno i malo miejsca, blok na bloku. Pomieszkalam kilka lat w warszawie i dalam sobie spokoj. ciasne mieszkania i kosmiczne ceny to nie dla mnie. znalazłam duze mieszkanie za mniejsze pieniadze w Radzyminie pod warszawa. Deweloperem jest firma Asbud. Wywiązują się zgodnie z umową co do terminów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witka09876
Hej :) ja mieszkam w Warszawie od roku. Początki nie były łatwe, ale jak znalazłam pracę na początek to już zaczęło być coraz fajniej :) Fakt, że jest dużo przyjezdnych, mało typowych warszawiaków, ale to nikomu nie przeszkadza... teraz założyłam tutaj swoją działalność i pracować na własną rekę. Jednak wynajem biur jest dosyć drogi, więc zdecydowałam się na wynajem tzw. biurek na godziny. Ktoś korzysta z takiej opcji? Znalazłam firmę Flexi Biuro. Mają biura przy samym dworcu centralnym, więc rewelacja :) . Pracuję ogolnie w mieszkaniu, ale jak musze sie spotkac z klientami, czy coś, to wynajmuje tutaj na godziny i jest troche bardziej profesjonalnie ;) . Widze tam sporo ludzi, ktorzy tak robią, ale zastanawiam sie czy to naprawde taki powszechny sposob, czy nowy trend?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stefffffcia
Witka, nie wiem czy to trend, ale na pewno jest to coraz bardziej popularne. Sama się nad tą opcją zastanawiam, bo pracuję obecnie z domu. Jak oceniasz Flexi Biuro? Jesteś zadowolona? Znam kilka takich firm i ogólnie ludzie chwalą za wygodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ze względu na kolorowych odradzam Ochotę, ze względu na dojazd obie Pragi, Wola jest taka sobie, Bielany od biedy ujdzie o ile blisko jest metro, zresztą jak ktoś chce sobie pochodzić z psem po parku lub lesie to są miejsca na Bielanach gdzie można to zrobić, potem jest już Natolin Kabaty, ale się cenią. Gdybym miał wybierać to pewnie najbardziej poważnie rozważałbym Mokotów lub coś na pograniczu Mokotowa i Śródmieścia. Niektórzy cenią sobie Żoliborz i Muranów, ale mnie raczej te budynki nie za bardzo przekonują. Także jak dobrze trafisz to Mokotów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena999
Ja ze swojej strony polecam Warszawę. Przeprowadzam się ze względu na pracę ale marzyłam o tym od zakończenia studiów. Już kupiłam mieszkanie w nowej inwestycji na Mokotowie i już nie mogę się doczekac odbioru kluczy. Świetna lokalizacja - w okolicy przystanki, szkoły, parki, obiekty sportowe, restauracje. Jednocześnie nie jest daleko do centrum miasta :) Dla zainteresowanych wklejam link do inwestycji: http://www.przyworonicza.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena999
Ja ze swojej strony polecam Warszawę. Przeprowadzam się ze względu na pracę ale marzyłam o tym od zakończenia studiów. Już kupiłam mieszkanie w nowej inwestycji na Mokotowie i już nie mogę się doczekac odbioru kluczy. Świetna lokalizacja - w okolicy przystanki, szkoły, parki, obiekty sportowe, restauracje. Jednocześnie nie jest daleko do centrum miasta :) Dla zainteresowanych wklejam link do inwestycji: http://www.przyworonicza.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne że warszawa jest najlepsza.... gdzie jest lepiej.... ja kupiłam mieszkanie na osiedlu Ostródzka http://osiedleostrodzka.pl/ i nei żałuje kocham Warszawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warszawa jest pięknym miastem i warto się tutaj przeprowadzać. Mieszkania w Nowe Bielany 2 mają super lokalizację i duży wybór może warto tam poszukać swojego kąta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radzymin kiedy ma mieć ukończony kolejny etap Akacjowej Alei? Przyznam, że bardzo interesuje mnie to osiedle, chciałbym tam zamieszkać, ale dopiero za 2 lata. Wtedy już na bank będzie działała obwodnica Marek, zgadza się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, dobry, ale jak się jest bardzo bogatym. Jeśli zarobki macie przeciętne, to zdecydowanie lepszym pomysłem będzie skierowanie się w mniejsze miejscowości, gdzie koszty będą dużo niższe, a w cenie warszawskiej kawalerki kupicie sobie trzy pokoje. Oczywiście duże znaczenie ma położenie miejsca, chodzi o rozsądny dojazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×