Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mleo

diastema przerwa między zębami

Polecane posty

Witam, jestem tu nowa więc proszę o wyrozumiałość. ;) Mam delikatną diastemę, czyli przerwę między jedynkami u góry. Jest niewielka, ma ok. 1-1,5 mm. Nie chcę jej usuwać. Bardzo mi się podoba. Chodzi o drugiego zęba, po lewej stronie od razu obok jedynki, nie wiem jak on się nazywa, podobno to ten drugi siekacz. Krzywo mi urósł, z przodu wygląda, jakbym miała kła. Jak wampir, po prostu ;D Chciałabym go jakoś wyprostować (tylko bez głupich docinek proszę, żeby ktoś mi przywalił to się wyprostuje itp.) , nie chciałabym aparatu, bo wtedy zlikwiduje on też diastemę, czyli tą szparkę a chcę żeby ona została... Jest jakaś metoda albo aparat na jednego zęba? Z góry dziękuję za NORMALNE odpowiedzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jednego zęba możesz delikatnie spiłować, jeśli jest za długi, kształt możesz też skorygować za pomocą licówki (trochę drogie) lub materiału kompozytowego takiego jak na plomby;-) ja miałam inny problem, diastema swoją drogą, ale u mnie jeszcze dwójki rosną sobie w takich odstępach;-P jakoś dziwnie małe są;-P choć ząbki rosną prosto i zgryz też jest prawidłowy, taki mankament estetyczny;-P poszłam sobie więc do dentysty, który zajmuje się również stomatologią estetyczną i on mi te moje dwa zęby powiększył:-D zrób tak jak ja i idź na konsultacje, wątpię, żeby przez jednego zęba trzeba było aparat zakładać, a swoją drogą to takie małe kiełki to słodko wyglądają:-) nie wiem czy wiesz, ale w Japonii bodajże to każdy o takich marzy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę nic piłować bo jest ok :) chcę "wyprostować" :p dziękuję za super rady :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to idź do ortodonty, który wszystko ci wyjaśni. Możesz sprawdzić tutaj www.bezbolesnie.pl bardzo dobre centrum stomatologiczne, zadzwoń i umów się na wizytę, przynajmniej przestaniesz się nad tym zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×