Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pannawdowa

Foliowe torebki

Polecane posty

Gość pannawdowa

Rozpoczynamy akcję "środowisko czyste od foliowych torebek". Czy naprawdę musimy przy każdym zakupie wynosić ze sklepu kilka folii? To się nie rozkłada! Niedługo zabraknie dla nas miejsca. Czy pamiętacie, jak kiedyś każdy miał szmaciany worek na zakupy? Różne były: z zamkiem, składane, wzorzyste (ładniejsze niż reklamówki). I można było gorące bułki chrupiące do domu przynieść. Wróćmy do dobrych czasów!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linx
popierwam w 100%! za granica sa sklepy w ktorych za torebki papierowe nic sie nieplaci dodatkowa oplata jest za torby foliowe!niech i w Polsce tak bedzie. sama nie lubie wracajac ze sklepu miec wiecej folii niz zakupow! walczmy z tym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pannawdowa
A już szczytem jest pójście na targowisko i tam żądanie folii. Truskawki zaparzone, sałata zwiędnięta, jaja zbite. A gdzie wiklinowe koszyki? Do pracy, z torebką, nie polecam, ale na rynek idzie się specjalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linx
mialabys jakis pomysl zeby przekonac innych zeby przestali korzystac z wygody???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam własnie koszyk, ale w hipermarkecie nie ma wyjscia bo papierowych toreb nie ma wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W samochodzie wożę foliowe torebki, które już kiedyś dostałam w supermarkecie. Wywalam tylko te po chemii i te zabrudzone. Resztę wykorzystuję wielokrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problem jest tez taki że na
zachodzie ludzie jada na zakupy raz w tygodniu, robią ogromne zakupy i przyjezdzaja samochodzem , wtedy łatwo jest zapakowac wszysto do papierowej torebki bo nie trezba tego nosic. Niestety rzeczywistość polska jest inna, ze względu na zarobki, a często tez na brak samochodu, robimy małe zakupy, ale codziennie i sczerze mówiąc nie wyobrażam sobie zapierdzielania z papierową siatka do domu, bo pewnie po 200metrach się ona rozwali... inna sprawa to wileokrotne uzywanie jedenj plastikowej troebki zanim sie ona nie zniszczy (ja tak staram się robić)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problem jest tez taki że na
oczywiście popieram tez materiałowe torby i koszyki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na bazar zawsze zabieram wiklinowy kosz :) w samochodzie wożę płócienne torby, w Polsce niestety nie ma jeszcze kultury dbania o środowisko naturalne (większość społ nie segreguje śmeici, co na zachodzie jest standardem), czasem, jak zabieramy te materiałowe torby na zakupy do hipermarketu, to ludzie patrzą na nas krzywym okiem ;) to jest ewidentny przykład, że nie mają pojęcia o skali tego problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś tam wyżej pisał o tym, że u nas nie ma papierowych toreb. Nie wymyślaj problemów. Tak jakby ludziom nie chciało się wziąć z domu zwykłej reklamówki,którą już wcześniej dostali w markecie i używać jej wiele razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_
Ja zawsze protestuję, gdy mam jeszcze gdzie upchać zakupy. Ekologia bardzo mi leży, ale też nie lubie nadmiaru tych foliuwek w domu, strasznie zapychają szuflady. Wypycham nimi zimowe buty po sezonie, większe wykorzystuję do wyrzucania śmieci, a mniejsze do zuzytego kociego żwirku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linx
mysle, ze za foliowe torby w marketach powinno sie placic.jezeli nie chcesz pakowac sie w papierowa torbe to albo musisz miec swoja foliowa torebke albo po prostu za nia zaplac. z racji tego ze torby w polskich marketach nie sa odplatne to ludzie chyba ze swojej pazernosci niemalze kazdy produkt pakuja osobno!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokładnie tak to wyglada
moja mama ma jakąś pokomunistyczną fobię, że jej czegoś zabraknie i tak pakuje produkty, zeby jak najwiecej tych reklamówek zagarnąć. a nuż sie przydadzą.:o za nic nie moge jej wytłumaczyć, żeby tego nie robiła.:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedys segregowałam smieci, ale jak zobaczyłam, że smieciarze wrzucaja wszystko jak leci do śmieciarki, to przestałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to samo miałam z segregowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram
a walić te wszystkie smiecie!! co mnie to obchodzi??? jak już nie bedzie miejsca na ziemi od smieci to i mnie nie bedzie na tym świecie także mam to w dupie!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale co popierasz bo jakoś
nie bardzo do tego topiku odnosi się twoja wypowiedź:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hop hop hop hop do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w domu foliowe torebki z supermarketu uzywane sa zamiast workow na smieci i tym sposobem niby sie nie marnuja. ale spojrzmy na temat obiektywnie. do papierowych toreb, ktore dra sie po jednym uzyciu, potrzebny jest papier. a papier to drzewa. i robi sie bledne kolo. foliowe torebki zasmiecaja srodowisko a papierowe torebki je wyniszczaja. i na to samo wychodzi. wiosek? plocienne sa najlepsze dla srodowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albo koszyczki z wikliny
lub takie miękkie, na ramię, ze sznurka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz takie robia
Takie foliowe torebki juz produkuja w Indiach chyba.Ogladalam reportaz o tym.Moze to wejdzie kiedys w mode.Kto to wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foliowe torebki juz produkuja w indiach? moze to kiedys wejdzie w mode? W JAKIM TY CZŁOWIEKU ŻYJESZ SWIECIE???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albo koszyczki z wikliny
może dziewczynie chodzi o takie plastykowe torbiszcza z przezroczystego tworzywa? też takie cosik mam. przydaje się na plaże, na mokre rzeczy.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Popieram akcję
Ilekroć sprzedawca próbuje mi wcisnąć foliową torebkę, to mówię dziękuję i wkładam towar do mojej zwykłej torby z materiału. Zresztą ludzie są leniami. Nie chce im się nawet wyjść do sklepu z jakąś torbą bo wiedzą że w sklepie kasjerka da im foliowe woreczki, których notabene potem setki plątają się im po domu. Ludzie nie chcą na to zwracać uwagi. Mają w dupie środowisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słuszna akcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś robiliśmy taką akcję w liceum. Uszyliśmy płócienne torby, wymyśliliśmy hasło, któe nadrukowaliśmy na torby i żabkę. Potem rozdawaliśmy te troby ludziom w mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezaduża
w naturze jest tak że utylitaryzm zwycięża i ludziom trudno będzie zrezygnować z wygody tym bardziej jeśli nie będą czuli że to ma sens (bo oni na przykład męczą sie z płócienną siatką a tysiące osób pakują coś do podsuniętych foliowych siatek) dlatego akcja musiałaby być wielostronna, i kampania w mediach, i w konsekwencji świadomość ludzi i mniej tych siatek w sklepach, tylko na życzenie, gorszej jakości, może odpłatnych, tak jak kiedyś, jakieś rozwiązania prawne, ekologiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie rozumiem dlaczego media i TV milczą na ten temat. Przecież rozpowszechniają różnie akcje, a na ten temat jest akurat głuche milczenie 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio był apel w telewizji żeby zapinać pasy w trakcie jazdy. Czemu nie zrobią czegoś podobnego o foliowych woreczkach ? A te gumowe kolorowe bransoletki, które są takie modne ? Czemu nie zrobią takiej mody na nie branie foliowych reklamówek. Precz z foliowymi torbami!!!! 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do niezadużej
chyba wygodnictwo zwycięża, nie utylitaryzm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×