Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MOJA  FANTAZIA

Jak dbać o środowisko?

Polecane posty

Gość fghgfghfd
może je oczyść? pozbieraj śmieci, butelki, papiery. samo się nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fghgfghfd
o tu się obraziłem. nie wina narodu tylko jednostek. zresztą za granicą często jest podobnie np. w holandii jak znajomych odwiedzałem to w rzece same śmieci pływały. i zamiast narzekać na polaków na niszowych forach zrób coś. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wszyscy są tacy sami , ale w naszym kraju tak jest pełno śmieci tak jak w innych, ale więcej. Sama nie mogę działać, do tego trzeba wielu ludzi, mocne argumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie sa tacy jak ich
wychowali rodzice . Polska jest schamiala niestety, co nie tylko jej wina, wybili nam najlepszych obywateli Rosjanie i Niemcy w czasie wojny, a musi pare pokolen minac,zanim sie to odbuduje. Co robic? samemu nie smiecic, zwracac uwage smiecącym, wychowywac madrze dzieci. Akcje sprzatania swiata nie sa glupie, bo czlowiek bardziej sie pilnuje, gdy ma czysto wokól. Aha, no i napierac na wladze o jak najwieksza liczbe koszow na smieci i o zorganizowanie sluzb, ktore je oprozniaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od jakiegos czasu jestem w Niemczech, jestem pod wrazeniem dyscypliny, z jaka segreguja smieci. Maja do dyspozycji conajmniej kilka pojemnikow. Kompletnie nie znam sie na segregowaniu, bo u nas w Polsce tylko papier wkladalam do niebieskiego... :) Woda tz kranowa nadaje sie do picia, a oszczednosci juz sie ucze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy pojemniki na papier , plastik, szkło, mimo tego też jest śmietnik , to wszystko można wynieść do przetwórstwa na surowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wy lepiej dbajcie o to by
tyle reklamówek nie przynosić ze sklepu. Ludziom się nie chce z domu wziąć torby wielokrotnego użytku bo są pieprzonymi niemyślącymi leniami, tylko z każdych zakupów spożywczych przynoszą po pięć worków foliowych, a jeszcze w sklepie każdą pieprzoną marchewkę muszą owinąć w woreczek i wszystko to po jednym użyciu ląduje w koszu. A teraz policzcie sobie ile to jest reklamówek w skali roku i pomnóżcie sobie przez większość ludności w kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wy lepiej dbajcie o to by
są też wariatki które (czytałam osobiście na forumach) np. codziennie kibel muszą domestosem zalać, codziennie gąbeczkę do naczyń wyjmują nową i różne psychozy mają na tle sprzątania, nie mówię o normalnym sprzątaniu tylko o obsesji sprzątania, a to wszystko potem sprawia że ilość śmieci na świecie w sposób bezsensowny się zwiększa, substancje żrące wnikają do gleby. Jeśli chodzi o segregację śmieci to jest to wina państwa, które nie przywiązuje do tego wagi nie ustala żadnych przepisów tak jak w innych krajach, media nie prowadzą żadnej kampanii informacyjnej i ogólnie nikt się tym tematem nie interesuje. Te pojemniki na plastik, papier, szkło to jest pic na wode fotomontaż. Zrobili je tylko dlatego żeby Unia widziała "że coś się dzieje" w tym temacie. U mnie osobiście pod blokiem mamy na śmietniku 5 pojemników na zwykłe śmieci i jeden pojemnik przeznaczony na papier, plastik, szkło i metal. Po oddzieleniu tych śmieci i wrzuceniu ich do odpowiedniego kubła zobaczyłam że ze śmieciarki podjeżdżającej co tydzień po śmieci wysiedli śmieciarze i przejrzeli tylko ten kubeł czy nie ma tam metalowych puszek wyciągli je wrzucili do specjalnego worka a resztę posegregowanych surówców wtórnych wrzucili do paki razem z innymi organicznymi śmieciami, śmieciara zmieliła wszystko razem i odjechała. Jak się takie coś widzi to można się chyba poczuć oszukanym i zdemotywowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olla222
akcja ekoszkoła - bardzo pozytywna incjatywa, dowód na to, że ekologiczne działanie nie jest ludziom obce i to jest bardzo zadowalające ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze dbanie o srodowisko zaczac od siebie? od wlasnych malych rzeczy? np kanapki zamiast owijac w folie aluminiowa, uzyc pojemnika wielokrotnego uzytku? stosowac stare sposoby dbania o czystosc? np z uzyciem octu? itd itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim wystrzegać się Rund Up do opryskiwania!!! oraz firmy Monsanto! to jest największe zło, to jest chemia, przez którą nie żyje wielu niewinnych ludzi i co roku ginie od tego kilka tysięcy ptaków oraz innych zwierząt. Nie pryskać chemią niczego. Ona zatruwa ziemię i wody i nigdy się nie rozłoży. Chwasty są dobre - to pokarm dla zwierząt, ale także motyli, które są na wymarciu... poza tym maki są na wyginięciu, a trawniki jak dywany pełne ślicznych stokrotek już też coraz rzadziej się widzi :( Nasze wnuki będą znać je tylko z opowiadań. I najlepiej to byłoby przerzucić się na konie oraz rowery zamiast samochodów. Nie byłoby korków, spalin ORAZ ŚMIERTELNYCH WYPADKÓW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollyannaaa1
Każdy ruch jest ważny, nawet kilknięcie przy takiej akcji jak Ekoszkoła wyrażające jej poparcie i owocujące jej realizacją. Ekologia zaczyna się od nas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zaczelam działac w radzie
dzielnicy, chocby ustawienie w newralgicznych moiejscach koszy na smiecie i dbanie o to,zeby je oprozniano, jest wazne, takze uczulenie strazy miejskiej na to, co wyczynia gówniateria np na poczatku czy koncy roku szkolnego. Takze akcje , jak zagospodarowac odpady, no i rozne sprzatania ziei itp nie sa zle. Trzeba dzielac, a nnie tylko narekac. No i wiadomo,ze w kazdym spoleczenstwoie sa smiecrze niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba zaczac od siebie i od wlasnego podejscia, bo glownymi smieciarzami jestesmy MY sami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak tutaj chodzi o mentalnosc wielu Polaków, nastały teraz inne czasy i trzeba się przyzwyczaić. Coraz wiecej osob zacheca aby dbac o srodowisko, ja osobiscie bardzo im kibicuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadza się w większości przypadków należy podejmowac samodzielne kroki,aby dbac o środowisko, jest mnóstwo punktów i organizacji,które w tym wspierają np. www.elektrosmieci.warszawa.pl robic coś małymi kroczkami,a skutecznie …

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez jestem tego zdania, ze pomoc zaczyna się od drobnych krokow;) ja również segreguje smieci, ostatnio nawet zaczelam się zastanawiac gdzie oddawac zuzyty olej po smazeniu, aby nie wylewac go do zlewu, i znalazłam taka organizacje http://www.euro-eko-polska.pl/ która zajmuje się jego wywozem. Wydaje mi się ,ze każdy maly krok w kierunku ekologii się liczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdabiem, aby dbac o srodowisko to trzeba przede wszystkim najpierw zaczac od malych rzeczy - oszczedzanie swiatła, wody, segegowanie odpadów czy wywożenie większych rzeczy i elektroniki (rtv, agd) do mniesc temu przeznaczonych czyli np. http://stanmar.waw.pl/ . Juz takie z pozoru zwykłe, ale bardzo ważne poczyniania bardzo pomoga naszemu naturalnemu środowisku. A przy okazji nie będzie to wszystko zalegac na śmietnikach i w lasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
segregowac smieci, ale nie tylko, ze papier, szklo, plastik.. wszelkie elektrosmieci, stare kompy itd odwozic do takich miejsc jak np. www.elektrosmieci.warszawa.pl ... srodowisko sie odwdziecyz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Świetnym pomysłem na dbałość o środowisko jest recykling złomu i odpadów. Mam firmę, która współpracuje z firmą recyklingową - http://www.starmet.info . Zdecydowanie polecam, można pozbyć się niepotrzebnego żelastwa i jeszcze na tym zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kup sobie psa - wszystko ci zeżre, nawet własną kupe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vikernes
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadam się z poprzednikami, segregacja nie polega tylko na osobnym odkładaniu papieru, plastiku itd. Pamiętać należy przede wszystkim, że sprzęt rtv i agd ma bardzo destrukcyjny wpływ na nasza planetę. Coraz więcej firm w naszym kraju specjalizuje się w odbiorze elektrośmieci, jednakże znajdują się one tylko w dużych miastach, więc dbanie o środowisko jest znacznie trudniejsze dla mieszkańców mniejszych miast, czy wiosek. Ja sama miałam własnie taki problem, nie wiedziałam co zrobić z zużytym sprzętem, a nie chciałam go po prostu wyrzucić, że tak to ujmę, do lasu. Na szczęście znalazłam firmę która działa na terenie całego kraju http://doraplus.eu/odbior-elektrosmieci Zabiera dosłownie wszystko związane z elektroniką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kambarnok
Proszę bardzo - http://systempsor.pl/ Wyobraźcie sobie, że nawet przy takiej skali, takich problemach i konsekwencjach, ludzie i tak wyrzucają śmieci na ulicę, co jest moim zdaniem grubym przegięciem. Ale co z tego, skoro nikt ich nie ściga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×