Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak oszczędzać

Polecane posty

Gość gość

jak zacząć oszczędzać?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dyscyplina finansowa na początku uwiera, ale można się wdrozyc i przyzwyczaić. Trzeba przestrzegać określonych reguł- najpierw oplacone rachunki, potem określona suma na jedzenie, reszta na chemię, kosmetyki codziennego uzytku, odzież,...Warto odkładać co miesiąc okresloną sumę na konto, nie do ruszenia. Uzbiera się na nieprzewidziany zakup, wakacje, nagłe naprawy np.auta, prezenty, itp. Ilebyś nie zarabiał, zawsze coś odłóż... Trzeba tak się ustawiac z finansami, by wszystko kupować za gotówkę, a na codzien nosić przy sobie małe sumy (10-20zl), by sklepy mijane po drodze nie kusiły...Na zakupy do marketów chodzić z listą, i kupowac tylko z listy. Nie kupować "oczami", albo chętką, naglym smakiem na coś. Listę trzeba polozyc w kuchni, i przez kilka dni wpisywać, co jest potrzebne do domu. Warto kupować drozsze niektóre artykuły, np. chemię Cif, Ajax, polski Gold Drop, nie taniochę, bo efektu w sprzątaniu nie ma, a ta lepsza jest wydajniejsza. Wylaczac zbędne oswietlenie, tv, komputer stacjonarny, który jest prądożerny.. Na jeden raz nie wpiszę wszystkiego, jeszcze wejdę na topik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli chodzi o te żarówki to jest dobry pomysł, ja wymieniłam w całym domu na energooszczedne właśnie i by the way zamówiłam właśnie w sklepie elektryczni.com bo szybciej i taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radząca
Jak zacząć oszczędzać? Zakręcać wodę, by nie leciała niepotrzebnie, gdy np. golisz się czy myjesz zęby. Brać prysznic zamiast długich kąpieli w wannie. Gasić zawsze światło po wyjściu z pokoju. A zmiana żarówki to podstawa, najlepiej na LED-owe, takie jak tu: https://www.max-led.pl/pl/ Do sklepu najlepiej chodzić z listą zakupów i kupować tylko produkty z listy, a nie co ci dodatkowo wpadnie w oko. itp., itd. Niby proste rady, ale baaardzo pomocne - wiem, bo sama się do nich stosuję i to działa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wydawać mniej niż się zarabia i nie kupować na kredyt, to prosta formułka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oplacasz rachunki i patrzysz ile zostaje z tego okreslasz ile potrzeba na miesiąc do życia A resztę odkladasz nie do ruszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiele informacji na temat oszczędzania znajdziesz na tej stronce: www.moneygrabbing.co.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×