Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość araska05

Jak to możliwe, ze nagle odrzuca mnie od papierosów?

Polecane posty

Gość araska05

Generalnie nie jestem typową palaczką, bo bywa, że paczka starcza mi na dwa dni a bywa, że i na tydzień. Jednego dnia palę więcej, innego mniej, jeszcze innego wcale. Ale mimo iż tak popalam od kilku lat, dopiero od paru dni papierosy mi nie smakują, a wręcz robi mi się po zapaleniu niedobrze i boli mnie głowa. Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście że
zaciążyłaś.Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6yytytyt
Odpowiedz prosta, woj organizm jest przetruty ma juz dosc tych toksyn i sam samointnie probuje zwalaczyc odmawiajac ci popedu na te trucizny i dostarczania do organizmu kolejnych szkodzących subnstancji bo juz ma ich dosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagłosuję
pewnie jesteś w ciąży. Skoro Ci nie smakuja papierosy to nie pal na siłę. Im dłużej palisz tym trudniej odzwyczać się., i tym bardziej jesteś uzależniona.Wiem cos o tym, paliłam 30 lat i strasznie ciężko było mi się uwolnic od tego nałogu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość araska05
Ciążę raczej wykluczam, biorę tabletki anty poza tym zawsze stosujemy prezerwatywy, jeszcze nigdy nam nie pękła. Jakaś tam szansa niby jest, ale myślę, że mała, poza tym nie mam żadnych innych objawów. Jakby się okazało, że to ciąża, to podołamy, ale lepiej jeszcze nie teraz ;) Są ludzie, którzy palą bardzo dużo przez kilkadziesiąt lat i nigdy ich nie odrzuca od palenia, gdyby każdy miał po kilku latach mieć takie uczucie to nie mielibyśmy palaczy z dużym stażem... Mi to nie przeszkadza, jesli przestanę palić to tylko na plus, nie mam ochoty palić to nie palę, proste. Ciekawi mnie tylko co może być tego przyczyną. Jeszcze jest jedna sprawa, która mnie ciekawi- od jakiegoś czasu bardzo łatwo się "upijam" tzn. po jednym piwie jestem już zakręcona, po wypiciu paru kieliszków wina potrafię wymiotować... Tak mam od jakichś 3 miesięcy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość araska05
tak, z pewnością ;) szukaj dalej naiwnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze to przez tabletki
anty.. albo zbadaj hormony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagienkaaaaaaaaaaaaaa
mnie tak odrzucilo kiedys od wina, pilam czesto, gesto, nagle pewnego dnia łyknelam i.... juz nie moglam wiecej. Nie wiem dlaczego, cos organizmowi musialo sie prestac pdoobac i juz nigdy wiecej nie wzielam takiego wina do ust,a minely juz lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do ARASKA05 I doszlas do tego czy cos Ci jest, czy tylko taki przejściowy stan? Mam identyczne objawy jake opisalas. Mogłabym zacytować Twoj tekst dodając, ze w tej chwili tez mam 23 lata. Ciekawa jestem co tam dalej u Ciebie hehe;) pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sercenaplecach
Dziwny zbieg okoliczności u 23'latek.. Mam takie same objawy jak wyżej.. Chciałabym rzucić palenie, ale stres mi nie pozwala. Mimo złego samopoczucia po zapaleniu za jakiś czas sięgam po kolejny. Czasem bóle są silne, kręci mi się w głowie. Nie jestem w ciąży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój mąż tak ma zapali i ostatnio leci wymiotować,kreci mu sie w głowie aż przysiąść musi i poty go oblewają......ale ciążę to raczej bym wykluczyła:) no walczy ze sobą zapali męczy się,1-2dni nie pali, zapali znów to samo,czasem nałóg silniejszy:) głupota,pali jak zawsze np co 2 h i zdycha taki zielonkawy na kanapie leży,no głupi w tej kwestii jak nic,ale może kiedyś rzuci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jooola90
Tez tak mam! Mam 22 lata i rowniez pale w ten sam sposob co Ty i zawirowania mam niemal przy kazdym papierosie i tak mnie oslabia, usypia. Zapominam o tym wiec zapale i potem znowu hmmm.. wlasciwie to dobrze, czas rzucic calkowicie. Kilka tygodni temu, na imprezie pomyslalam, a wypije lekkiego drinka whisky z cola, ale mi nie smamowalo! Nie wypilam nawet 1/4 szklanki. Kolejnego dnia czulam ze pilam noc wczesniej, masakra haha kac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny! Zbadajcie hormony - miałam identyczne objawy i okazało się, że to tarczyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez mam 22 i mam takie same objawy, zastanawialam sie nad ciaza ale jest to raczej nie mozliwe (jutro robie test) poniewaz biore anty. mysle tez ze to moze bys spowodowane hormonami albo mam zle dobrane tabletki albo jestem chora. tak czy siak moj lekarz jest beznadziejny wiec nawet nie mam po co do niego isc. jesli ktos to jeszcze czyta prosze o podowiedz jakie mam zrobic badania na krew? albo co to moze byc? z drugiej strony i tak ciesze sie ze nie jestem sama bo zawsze potrafilam sporo wypic a teraz nie moge nic w dodatku po kazdym apierosie mnie mdli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie tez odrzucaja fajki mamdlosci i zawroty glowy .. a okres mi sie spoznial prawie mirsiac ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znawca5555
To może być od żołądka lub dwunastnicy - czyli przewód pokarmowy. Coś jest nie tak. CZłowiek pali codziennie a nagle nie moze nawet 3 razy sięzaciągnać. Mnie mdli i robi mi sięsłabo. Trzeba iść z tym do gastrologa - tak misie wydaje. Jak łyknołem tabletkę IPP (inhibitor pompy protonowej) czyli lek np. na zgage, który to zmniejsza wydzielanie kwasu solnego w żołądku ... to przez kilka dni się uspokoiło mogłem palićfajki i nic. Dziś kupiłem w Aptece bioprazol bez recepty. Może też być Controloc Control - zawiera nowszy IPP czyli pantoprazol. Wskazana gastroskopia a może nawet kolonoskopia. Z tego co wyczytałem mdłości po papierosi (jeśli jesteś nałogowym palaczem a nie nowicjuszem) to może być objaw wrzodów żołądka i dwunastnicy. Tyle że przy wrzodach żołądka to można też miećból brzucha. Ja piłem ACC przy chorobie - preparat wykrztuśny i raz mialem po tym zgage i pisze w ulotce zeby pic tylko po jedzeniu to. CHyba se tym popsułem żołądek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może jesteście osłabione, mniej jecie, schudłyście, albo przez stres. Też tak czasem mam, ale raczej rzadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip777
Ja mam to samo paliłem elemy nevady czesterfildy malboro i czasami zawroty głowy nie mówię że po każdej fajce ale np co kilka dni chyba trzeba skończyć z tym częste bóle brzucha nudnosci albo mnie głowa boli mam ale biorę taki lek DEBRETIN na recepte miałem usg ale nic nie wykazało w lipcu będę miał gastroskopię a co do leku od kąt go biorę czuje się dobrze tylko czasami po fajkach mam też kłucie w lewym boku nad pępkiem albo w klatce piersiowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sallsa31
Ktoś wcześniej dobrze napisał, że mogą to być wrzody żołądka lub dwunastnicy. Ja od kilku miesięcy mam podobne objawy i wcześniej nie łączyłam tego z żołądkiem, ale teraz jestem w 99% pewna i lekarz rodzinny również, że przyczyną będą wrzody :/ We wrześniu mam gastroskopię. Przy wrzodach powinno się ograniczyć alkohol do minimum, przestać palić i odstawić napoje gazowane. Inne (moje) objawy: - wzrost tętna po zapaleniu papierosa (po ok 20 min wraca do normy) - najsilniejsze objawy po jedzeniu, gdy niedługo po tym zapale; - mdłości i zawroty głowy; - przelewanie się w brzuchu, jelitach; - częste wzdęcia, nawet jak zjem np. 2 sucharki; - refluks i wcześniej czasem zgaga + kwaśne odbijanie (zniwelowane przez IPP). Teraz biore lek IPP i trochę jakby lepiej, ale nie do końca.. Zaczęło się podobnie - od jakis kilku mies. niechęć do fajek, choć paliłam je nadal i szybkie 'upijanie sie'. U mnie zaczyna byc lepiej, gdy mi się odbije - wtedy czuje duza ulge. W syt. kryzysowych napije sie duzkiem coli, choc nigdy nie pije napojow gazowanych. Najlepiej rzucic fajki, ale nie jest latwo ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pijcie mielone siemie lniane (LEN) (do kupienia np. w aptece) 3 razy dziennie ... czybatą łyżeczkę siemienia zalaćwrzątkiem i często mieszać ażzrobi sie kleik który po ostygnięciu wypjamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
można teżspozywać lukrecję która działa przeciwzapalnie i nie szkodzi na żoładek a wrecz pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sallsa31
Jestem drugi dzień po gastroskopii, diagnoza: 3 nadzerki przelyku i zapalenie blony sluzowej zoladka od str. przedodźwiernikowej; dodatkowo uwazam ze to nadkwaśność, a papierosy wzmagaja wydzielanie kwasu. Nadkwasnosc czesto powoduje wzrost tetna (nie pamietam jak to sie fachowo nazywa), ale istnieje taka korelacja. Ps. Prawie juz nie pale ;) - 1/3 papierosy dziennie i to kazdego dnia :) Badajcie sie i duzo zdrowka zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sallsa31
* i to nie każdego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nanananan
Niekoniecznie oznacza to ciążę. Ja tak miałam jeżeli już się "przepaliłam" kilka razy. Przynajmniej ja tak to rozumiałam. Miałam tak, że po roku od zaczęcia palenia i palenia duzo, bo paczkę fajek miałam na dwa dni, paliłam i mnie na wymioty aż brało. Najczęściej tak mnie odrzucało, że potem nie paliłam kilka tygodni, po czym znów wracałam do papierosów. Teraz jednak jestem w trakcie kolejnej próby rzucenia i w styczniu idę porobić wyniki z krwi tak dla siebie czy wszystko jest ok z organizmem. A jeżeli jesteś takim "okazyjnym" palaczem i kręci Ci się w głowie po zapaleniu papierosa to jest "normalne" dla osoby, która nigdy nie paliła bądź dawno nie paliła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę o radę. Razem z mężem palimy. Moja córka jest w ciąży i powiedziała mi, że przez nas pali. Problem jest w tym, że nienarodzone dziecko cierpi przez tą sytuację a cała wina spada szczególnie na mnie. Jestem zdesperowana. Istnieje instrukcja jak rzucić palenie? Może być drastyczna ale niech będzie skuteczna…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest ksiazka Allen Carr - jak skutecznie rzucic palenie. trzeba sobie myslenie przeprogramowac i ta ksiazka w tym pomaga. nie wiem czy corka moze pic ziólka jak melisa ale ona pomaga nieco zlagodzic głód nikotynowy bo oddzialuje na receptor nikotynowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
okolice przedodźwiernikowa jak i sam odzwiernik podrazniacz moze cofajaca sie z dwunastnicy do zoladka zółc , i jak juz jest zapalenie od żółci to wtedy helikobakter sue w tej zapalonej blonie zagniezdza na dobre i podtrzymuje stan zapalany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×