Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość scarlettee

Jak zmienić rozdzielczość zdjęcia? Prosze o rady!

Polecane posty

Gość scarlettee

Mam zdjęcie które wynosi 100 dpi, a musze zeby wcztac je do elektronicznej legitymacji studenckiej 300 dpi. jak moge to sama zmienic, prosze o pomoc?? Bylam dzisiaj u fotografa i zmniejszyl mi ilosc kB, ale nie zgadza sie teraz rozdzelczosc, czy ktos sie na tym zna i moze mi powiedziec jak mam to zmienic sama, bo juz nie chce kolejny raz isc do tego samego fotografa i sie znowu kompromitowac;/ dodam, ze jesli chodzi o komputery jestem troche ciemna, wiec zrozumcie i prosze o szybkie rady!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupi acz uczynny facet
300 dpi to średnia ilość . W programach graficznych jest taka możliwość skalowania , np irfanview . Najlepiej zmniejszać a nie zwiększać tzn zdjęcie musi być odp. duże np wykonane z rozdzielczością 600dpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scarlettee
Ale probuje sie wlasnie zarejestrowac na uczelnie, a tam maja wymagania, zeby zdjecie mialo 300 dpi i :format pliku: jpg #wymiar zdjęcia: 237 x 296 pikseli, #rozdzielczość: 300 dpi, #wielkość pliku nie większa niż 50kB.Mam wlaczony iranview, moglbys mi powiedziec co mam zrobic zeby z tych 100 dpi zwiekszyc na 300 dpi, rozmiar mojego zdjecvia teraz:12kB.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scarlettee
caly prolem w tym, ze jak zmieniam te rozdzeilczosc ze 100 na 300 to przy zapisywaniu, np. na pulpicie znowu mi sie zapisuje stara wielkosc-207 kB, a nie 12 kB;/ a ja potrzebuje wlasnie te 12kB;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupi acz uczynny facet
#wymiar zdjęcia: 237 x 296 pikseli, tego się trzymaj, wystarczy że zmienisz rozdzielczość na taką jak podana wyżej , przy takiej rozdzielczości i wydruku 300dpi zdjęcie będzie miało rozmiar 1 cal tzn niecałe 3cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scarlettee
ale mi chodzi tylko o te rozdzielczosc, cokolwiek to jest. Ze 100 dpi na 300 dpi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupi acz uczynny facet
tak to nigdy nie dojdziesz zmień w pikselach ;) i tyle . Bierzesz resize i zaznaczasz rozdzielczość wyjściową w pikselach (237 x 296) i tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupi acz uczynny facet
300 dpi to 300 punktów na cal ,inaczej mówiąc 300 pixeli x 300 pixeli na cal powierzchni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scarlettee
Dobrze, drogi kolego, ale jak zmieniam tę rozdzielczość ze 100 dpi na 300 dpi i próbuję zapisać na pulpicie, w moich dokumentach, gdziekolwiek, zapisuje mi sie ta stara wielkosc tj.207kB, a zdjecie nie moze przekrczyc 12kB, dobrze mi zrobil ten fotograf, tylko nie rozumie, dlaczego sie caly czas zapisuje ta stara wielkosc;/ Wiem ze przez neta ciezko to sobie wytlumaczyc, ale moze cos jeszcze wymyslisz, bo jak nie znowu bede musiala sie blaznic ale pojde juz do innego fotografa...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupi acz uczynny facet
jeśli ten obrazek (300x300) będziesz chciała wydrukować na 1 calu to będzie 300dpi a na 2 calach 150 dpi na 3 calach 100 dpi itd itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scarlettee
Rozumiem i robie tak jak piszesz. irfanview----> image----> resize/resamble i zmieniam wszystko ladnie,width height i DPI i zapisuje, ale wiesz mi nie chodzi o wydrukowanie, tylko wczytanie tego na stronce, i nie rozumiem wprowadzam to zdjecie 12kB, a wychodzi mi 207kB;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupi acz uczynny facet
mówiąc najprościej jak się da należy mieć obrazek 237(szerokość width ) x 296 (wysokość height ), program pokaże np 50 dpi ale tym nie należy się przejmować ! Jak masz drukarkę w domu to przytnij obrazek do rozmiaru 300x 300 i wydrukuj w rozdzielczości 300 dpi i 100 dpi i zobacz co Ci się wydrukuje :) . W drukarce masz możliwość wyboru ile pkt na cal drukujesz w zaawansowanych opcjach można sobie wybrać .. czy to 300 dpi czy 1000 dpi itd itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupi acz uczynny facet
!!! nie zmieniaj DPI tylko pixele 237 x 296 .!!! Twój obrazek w 300 dpi papier A4 ma pewnie rozdzielczość bliską 1200 x 1800 pixeli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scarlettee
dodam, ze u dolu mi sie pojawia taka informacja o tym zdjeciu:12kB/207kB. a co to znaczy??ja chce miec tylko 12kB, zadnych 207 kB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scarlettee
ale mi nie chodzi o wydrukowanie, tylko wczytanie jako zdjecie to elektronicznej legitymacji studenckiej,teraz sie nowy problme pojawil ze jest za duzo kB, juz nie mam sily...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupi acz uczynny facet
Ja CI cały czas próbuje wytłumaczyć że DPI ważne jest przy drukowaniu , a rozmiar zdjęcia podaje się w pikselach , co masz również podane 237 x 296 i takie ma być. Ktoś to DPI nie potrzebnie podał to zbędne jest !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scarlettee
Ale mi, drogi kolego, jest potrzebne, bo wszytsko sie super zgadza, tylko jak probuje to zdjecie wczytac, to mi sie pojawia na czerwono informacja:Rozdzielczość zdjęcia powinna wynosić: 300 dpi i sie to zdjecie nie wczyta;/ a ja sie nie zarejestruje na uczelnie przez taka glupote w tym caly problem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupi acz uczynny facet
a jaki masz rozmiar w pikselach tego zdjęcia teraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupi acz uczynny facet
zwracam honor te programy nie zmieniają tego jak trzeba sprawdzałem w gimpie i tam można zmieniać równolegle te dwie rzeczy . Najmocniej przepraszam za wprowadznie w błąd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupi acz uczynny facet
tzn można zapisać i wielkość DPI i rozdzielczość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scarlettee
uczynny facecie jestes jeszcze?? nie udaje mi sie, chyba bede musiala isc do fotografa, to jest jakies zryte;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skandynawski kaszalot
wyslij mi na poczte to ci zmienie :) skandynawski_kaszalot@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skandynawski kaszalot
blad skandynawski.kaszalot@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scarlettee
zmienisz mi ze 100 dbi na 300 dbi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skandynawski kaszalot
jo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scarlettee
co bez spacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scarlettee
a nie mozesz mi poprostu wytlumaczyc co mam zrobic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skandynawski kaszalot
kaszalot :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skandynawski kaszalot
zrobiolabym ci w photoshopie chyba ze masz zainstalowanego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×