Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość r iw3FH[E

Jaki dochód netto na glowę to wg was "klasa średnia"?

Polecane posty

Gość r iw3FH[E

w Polsce oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość y65y65y56y56y56y
średnie zarobki to coś około 4tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JESTEM MARZYCIELEM...
na głowę to co najmniej 5000 PLN. ehh też chcę tyle zarabiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r iw3FH[E
a jak okreslić takich, co maja 15? Bogaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze ktos napisac o co chodzi
netto na głowę? a może brutto na dupę? :O a może jesz chleb z chlebem i masło z masłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablokasxc
ale wy jesteście pokurwieni :) Średnia w tej chwili to 2800 netto. A jak mówią o tym w telewizji to komentarze w stylu kto tyle zarabia. Albo że jak kierownicy mają mln to taka średnia. TAKA JEST PRAWDA. W polsce średnio zarabia się 2800 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablokasxc
A i dla mnie by żyć na jako takim poziomie musiało by to być ok 4,5 - 6,5 tyś netto. A nie jest to raczej realne i szykuję sie do wyjazdu. Średnia w moim zawodzie to ok 33tyś L Więc porównaj sobie życie w Polsce gdzie żeby żyć w miarę potrzebujesz ok 5 tyś do życia normalnie za 2,5tyś L Lub analogicznie. Gdzie wszystko jest tańsze. Żywność. Mieszkanie itd. To tylko w polsce pierdolenie jak za granicą jest drogo. Bilet miesięczny w londynie to ok 50 - 80L W polsce ? 150? Za 50L masz zakupy na 3 dni spokojnie. Zyjąc jak w Polsce na tydzień. W polsce za 50pln?? na 2 dni max Itd itd. W Polsce zarabiasz grosze wydajesz masę. Wiec średnia w polsce to biedota nawet w takiej Angli. Nie mówiąc o bardziej cywilizowanych krajach typu norwegia, Szwajcaria, Szwecja, Dania,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r iw3FH[E
Nie interesuja mnie inne kraje. Interesuje mnie życie na poziomie klasy sredniej z krajow tzw. Starej Unii tu, w kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r iw3FH[E
A i ja nie mówię o śrdnieju zarobków, tylko o "klasie sredniej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablokasxc
Żeby żyć w Polsce jak w Niemczech itd 8tyś netto minimum. Więc tylko właściciel firmy. Ewentualnie Komornik, Dentysta, lekarz, farmaceuta. W przeliczeniu musiał byś mieć dwa auta za ok 100tyś. Dom za ok 1mln 2 jke dzieci. Przy 8 tyś ty + 8 tyś żona jest to realne. Minimum to 8tyś + 5 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r iw3FH[E
I teraz piszesz na temat. Dziękuję za czytanie ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r iw3FH[E
KOmornik zarabia powyżej 25 000. P.S. Ja jestem żoną. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablokasxc
jw. Klasa średnia polska to dno i wodorosty w cywilizowanych krajach. Polska klasa średnia jeździ 10 - 15 letnim autem. Ma mieszkanie max dom ale nie wykończony z zewnątrz np. Lub ma wykończony dom. Ale nie ma auta i zapiepsza MPK. Wyjeżdża max 2 razy w roku. Wpiepsza schabowego z ziemniakami wel sznycla z ziemniakami, wel jajo z ziemniakami, + w chuj kaszy. Raz na miesiąc zamawia pizze. Z żoną do restauracji idzie tylko na rocznice ślubu i walentynki. Jak to według ciebie dobre życie to ja dzienkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za 12 min
przede wszystki srednia pensja w Polsce nie oznacza, ze osoba, ktora tyle zarabia nalezy do klay sredniej. niewyksztalcony robotnik, ktory zarabia 8 tys. zl wciaz moze nalezec do klasy robotniczej bezrobotny syn bogatyc, wyksztalconych rodzicow zyjacy z wynajmu mieszkan moze byc klasa srednia klasa srednia to pojecie socjologiczne- dosc ogolne zreszta. Najpierw sprobujcie sobie zdefiniowac co oznacza dla was klasa srednia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za 12 min
zarobki to tylko jeden z aspektow klasy sredniej, liczy sie tez wyksztalcenie, spuscizna kulturowa rodzicow, dziadkow itd., wartosci, styl zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r iw3FH[E
Klasa średnia: pracownicy naukowi, prawnicy, lekarze, urzędnicy wyzszego szebla, wolne zawody. Wyksztalceni, znający języki obce, obracający się w dobrym towarzystwie, duże mieszkanie lub dom w dobrej lokalizacji, wgodne auto lub dwa. Wczasy zagraniczne, narty, weekendy, jadanie w restauracjach, korzystanie z kultury. oto wg mnie klasa średnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r iw3FH[E
Taka klasa nie istnieje? To kim są Ci lekarze, prawnicy, urzędnicy Wyższego szczebla, jak nie klasą średnią? Jakoś wszyscy "trzaskają" kasę, żyją na wysokim poziomie, dodatkowe dochody mają z odsetek z oszczędności. Zarobki na głowę w rodzinie od 5000 w gorę. To chyba jednak jest klasa srednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier serwisowy//zablokasxc
To są ludzie bogaci w polsce i na świecie. Bo zarobki żędu 15 - 20 tyś pln = 5 tyś L są wysokie także w angli czy innych krajach. W polsce albo dostaniesz max 5 tyś albo właśnie 10 20 30 40 50 tyś i więcej. PANIMAJESZ? Więc nie masz ani fizycznie polskiej klasy średniej ani średniej europejskiej. W szwajcarii np masz tak zę 70% ludności zarabia tyle samo. W polsce 70% zarabia 1500 - 2,5 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość error90210
Zarabiam 1100 zł netto . Do jakiej klasy należę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za 12 min
inzynier sorry, ale ja nie paniemaju o czy ty piszesz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r iw3FH[E
Inżynier znów nie na temat :) On ciągle o tej Wielkiej Brytanii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość error90210
To zapytam inaczej. Kto do cholery ciężkiej zawyża mi tą średnią?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za 12 min
owszem 70% to moze byc klasa nizsza, 30% to te wyzsze z reguly to wyglada jak piramida chcesz powiedziec ze w szwajcarii 70% to klasa srednia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r iw3FH[E
My slę, ze niektórzy nie rozumieją, że Ci którzy zarabiają w danym kraju średnią krajową NIE są jednak klasą średnią. to przecież są 2 rożne pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alfa81
Ja ma 5 tys na rękę i wcale nie jestem lekarzem, prawnikiem,informatykiem, menagerem ani meska prostytutka. Mam stanowisko specjalisty, tyko z tą róznicą, że nie u polskiego złodzieja tylko w międzynarodowej korporacji. W Polsce można dobrze zarabiać pod warunkiem że nie pójdziecie do polskiej firmy... Po doświadczeniach u polskich zarobasów, powiedziałem sobie nigdy więcej. Nawet jak byłem kilka miesięcy bez pracy dalej szukałem w korporacji bo tam to można zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość error90210
Dla mnie klasa średnia to osoba zarabiająca już 4 tys. netto. I potwierdzam ,że nie da się przynależeć do tej klasy (jeżeli już dzielimy pod tym względem ludzi) jeśli pracuje się na ,,państwówce."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r iw3FH[E
Nie nalezy się nawet wówczas gdy zarabiasz m .in. 4 000 netto na tej państwówce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość error90210
Na ,,państwówce" nie da się tyle zarobić. Jestem inż. rolnictwa w ARiMR zarabia się 1500 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość error90210
* netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×