Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość JJd88gggh

JAKI KOLOR POWINNA MIEC ZDROWA KREW PO POBIERANIU KRWI ??WIE KTOS?

Polecane posty

Gość JJd88gggh

bo ja mialam taka ciemna a nie jasnoczerwona :(:( to podobno bardzo zle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gajowy mavavz
Powinna być ciemna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JJd88gggh
nic nie kapuje co to jest tetnicza?to zla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JJd88gggh
A CZY STRES PODCZAS POBIERANIA KRWI TAKI JAK SZYBKIE BICIE SERCA WPLYWA JAKOS NA BADANA KREW I WYNIKI ZAKLAMUJE? BO TAK SLYSZALAM PODOBNO NIE WOLNO SIESTRESOWAC PODCZAS POBIERANIA KRWI BO SZYBIE BICIE SERCA SPRAWIA WTEDY ZE KREW STRASZNIE SZYBKO KRAZY W ZYLACH I TO ZLE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardziej buraczana taka ciemna,ja to czasami mam prawie czarnac,a wyniki i tak w normie. Nie wiem od czego to zalezy,moze od ilosci wypijanych plynow? Dlatego czasami jet ta krew jasniejsza a raz taka bardzo ciemna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciemna to za gesta niestety
cholesterol pewnie jest w niej jak ciemna jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciemna to za gesta niestety
A SZYBKIE BICIE SERCA PODCZAS POBIERANIA KRWI JEST ZLE BARDZO I ZMIENIA WYNIKI RACZEJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TO BARDZO ZLEEE
JAK CIEMNA JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankafiranka
Krew do standardowych badań laboratoryjnych pobiera się z ŻYŁY, a nie TĘTNICY, krew żylna zawsze jest ciemniejsza, może być bordowa, a może być prawie czarna, krew z tętnicy jest utlenowana, więc jest jasnoczerwona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyle na temata
ciemna krew jest bardzo dobra oznacza że masz duzo hemoglobiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marynarz12345
Ja mam zawsze ciemna. Co 3 lata mam mnostwo badan bo jestem marynarzem. Zawsze ciemna i wyniki zawsze idealne. Ale niektorzyznajomi maja jasna i tez jest ok. Wszystko od grupy krwi, wieku itp zalezy. Kolor wam nic nie powie kazdy ma inny. Jak dna xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wacław Kwiatkowski
1 klasa Liceum się kłania. Macie dwa krwio-obiegi duży i mały (obwodowy i płucny). I macie też hemoglobinę do której przyczepiają się kawałki tlenu (cząsteczki). Ta hemoglobina przyciąga do siebie kawałki tlenu w płucach i tętnicami rozprowadzana jest do tkanek (czyli wszędzie) w tkankach zachodzi oddychanie komórkowe i tlen jest spalany. Hemoglobina wtedy przyciąga dwutlenek węgla i wędruje z nim przez serce do krwioobiegu płucnego ŻYŁAMI. Dlatego w żyłach jest krew ciemna a w tętnicach jasna. To nic dziwnego i nie ma się czym martwić. Gorzej kiedy krew będzie prawie czarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wacław Kwiatkowski
Przepraszam, tlen nie jest spalany tylko cukry (przy pomocy tlenu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba pić dużo płynów. Wtedy krew jest rzadsza i łatwiej jest pobrać do badania. A przy dużym stresie krew mimo że serce szybciej bije,wcale nie krąży szybciej, bo robi się gęsta. Czasem tak gęsta,że nie można pobrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
błękitna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kaśka
Byłam rówiez na pobieraniu krwi jestem w 9 tyg ciązy,nie wiem czemu ale po pobraniu pani powiedziała mi ,abym zjadła dziś solidny ciepły obiad dodam ze krew była koloru jasnego.Myślałam ze powiedziała to w formie żartu,ale raczej tak to nie wyglądało.Wyniki dopiero na piątek a ja się trochę martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziś robiłam badania, jeśli krew jest ciemna jest to wynik niedotlenienia krwi, a co za tym idzie więcej spaceru na świeżym powietrzu doradziła mi Pani laborantka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O rany. Może nie piłaś rano wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćziro lublin
ludzie..a nie można zapytać osoby która pobiera krew? ja pytałem..jasna krew jest gdy człowiek jest dotleniony..ciemna gdy nie..ja mam ciamna..mimo ze dużo pracuje przebywam więcej w domu i na hali-magazynie.. wiec mila Pani chyba ma racje.pozdrawiam rckik Lublin :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×