Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mam minusy

Jakie okulary do komputera minusy czy plusy?

Polecane posty

Gość mam minusy

Czy to nie dziwne Waszym zdaniem, że okulista zalecił mi okulary minusy do komputera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktoś też ma tak jak ja
minus ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobre pierwsze slysze
zeby do kompa dobierac okulary, je dobiera sie do wady wzroku!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam minusy
minus 0,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam minusy
Pytam się, bo dowiedziałem się ostatnio, że minusy są zasadniczo do dali, a skoro monitor mam jakiś 1m od oczu to chyba nie jest to zbyt daleko, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam wady wzorku, ale lubie bardzo okulary. Dlatego tez mam kilka par miedzy innymi Massada, Ray Ban, Olivier Goldsmith. w kazdej z parze mam wstawione zerwoki z antyrefleksem, one wlasnie chornia oczy przed komputerem. dziwne ze przepisal Ci minusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość njiub;n
ja pierdziele, ty sobie zartujesz??:O:O Co ma piernik do wiatraka? Jak ktos jest krotkowidzem, to ma minusy, jak dalekowidzem plusy i komputer nie ma tu nic do rzeczy:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak zwane okulary do kompa to nic innego jak pokrycie szkła anty refleksem a skoro okulista dał ci -0,5 to znaczy że masz małą wadę przy której trudno zauważyć różnicę niemniej okulary sprawią że oko będzie się miej męczyć podczas patrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ale jak masz wadę wzroku to logiczne, że musisz mieć okulary korekcyjne, żeby widzieć a dodatkowo, żeby miały powłokę antyrefleksyjną, żeby chroniły oczy podczas pracy przy kompie. A jak masz jakieś wątpliwości związane z wyborem najlepszych dla siebie okularów zajrzyj na stronę producenta JZO, tam fajnie i dość prosto opisane, jakie okulary będą najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A no dziwne, bo do takiej wady nie powinno się nosić okularów do komputera. Ja mam z 0,75 i 1 na minusie oczywiscie i dostałam od olulisty z http://www.poloptyk.pl/okulary-przeciwsloneczne.html zakaz używania okularów do czytania ksiązek i pracy przy kompie. Bo nie można za dobrze widzieć, bo oczy wtedy szybciej się mecza i wada się pogłebia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak pójdziesz do dobrego zakładu optycznego to wydaje mi sie ze spokojnie doradza i podpowiedzą co wybrac. Dlatego w Krakowie w salonie na Długiej - optyk Koczorowski będzie odpowiednim adresem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do komputera to musza byc soczewki antyrefleksyjne. Zerknij sobie a oferte http://www.panhilary.lodz.pl/# - ja u nich kupuje kazde oprawki i soczewki. Dodatkowo tez zbadaja ci wzrok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pierdzielę, jakie debilki tu piszą Wiadomo, że okulary dobierają okulista i optyk, samodzielne kupowanie na bazarach moze się skonczyć zwiekszeniem wady wzroku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super cena, moze jak bede w Krakowie to skorzystam bo przyznam ze u nas w Warszawie nie ma az tak dobrych i tak atrakcyjnych cenowo salonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
okulary, także te do komputera, to najlepiej w porządnym salonie optycznym dobrać, specjalista podpowie, jakie będą najlepsze, ja idealne znalazłam w Tarnobrzegu w http://kosinski.tarnobrzeg.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zalezy jaka ma się wade wzroku, a jak się nie ma wady tylko oczy bola podczas pracy przy komputerze to warto zainwestowac w okulary z antyrefleksem. Ja mam takie okulary kupione w Opticonie w Warszawie. Fajnie mi tam doradzili, poza tym miałem wykonywane badanie wzroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do komputera to z antyrefleksem i zerówki jeśli nie masz wady wzroku. Wcześniej warto się zbadać żeby własnie widzieć jakie okulary masz kupić. W niektorych salonach optycznych jak np http://oculus.com.pl/ przeprowadzaja badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw zbadaj wadę wzroku , a dla ciekawostki podpowiem, że nie ma czegoś podobnego jak „okulary do komputera” bo dzisiejsze komputery tak naprawdę nie niszczą wzroku, poczytaj o tym ;) Po prostu za długo ślęczymy nad nimi i zwyczajnie nasz wzrok się męczy, to normalne na przykład przy 8h pracy przy nim. Jedynie stare monitory troszkę wpływały na nasza jakość widzenia, ale w tak niewielkim stopniu że niemal nie odczuwalnym. Jeśli bola cię oczy, tak jak wspomniałam wcześniej – zbadaj najpierw wzrok, bo nie ma „uniwersalnych” okularów, które pasują dla wszystkich. Jak chcesz dobry gabinet okulistyczny polecam www.optyk-debica.pl/ Co do okularów refleksyjnych, mają nieco inne zastosowanie niż powszechnie awidomo i tez odsyłam do przeszukania we własnej inicjatywie jakiegoś info o tym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okejelekx
Jeżeli się już zdecydujesz to zdecydowanie mogę Ci polecić stronkę galeriawidzenia com :) Mają różnego typu okulary w świetnej jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena40l
Z ciekawość sprawdziłam stronę galeriawidzenia com i powiem szczerze, że mają spory wybór okularków w fajnych cenach. Na pewno jest u nich taniej niż u optyka u którego byłam wczoraj. Zaraz będę robiła u nich zamówienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw trzeba zbadać wzrok. Specjalista oceni, jakie okulary w przypadku konkretnej wady wzroku, będą potrzebne. A w jaki sposób korygować wadę, zależy od oczekiwań. Dla mnie liczy się po pierwsze komfort. Dlatego do komputera, do chodzenia, uprawiania sportu używam soczewek jednodniowych https://www.acuvue.pl/1-day-acuvue-moist-multifocal Mam też okulary, ale raczej je noszę od święta, czyli naprawdę rzadko;). Soczewki mi nie przeszkadzają, wkładam, wyrzucam, absolutnie ich nie czuję. Minusem jest jedynie to, że stanowi to mimo wszystko jakiś wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedys kupowałam ale nie umieli mi doradzic jesli chodzi o dobór oprawek i teraz zdecydowanie wole takie miejsce http://www.koczorowski-optyk.pl/pl Tu zawsze moge liczyć na fachowe doradztwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Doradziłabym optyka Primus. Nie są za bardzo rozreklamowani raczej się do nich trafia przez pocztę pantoflową a można na oprawkach tutaj całkiem ładnie zaoszczędzić. Sama się dowiedzialam że w przychodni na Mazowieckiej jest jakiś optyk od bratowej akurat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W przypadku okularów do komputera to ich moc uzależniona jest od naszej wady wzroku. Miałem wykonane badanie wzroku i dobraną moc okularów przez Optometrystę w Optyk Filemon w Mikołowie i jestem bardzo zadowolona. Dodatkowo ponieważ pracuję po 8 godzin przed kompem, to polecono mi szkła z odpowiednią powłoka do kompa i wszystkie moje problemy z bolącymi i łzawiącymi oczami się skończyły. http://optykfilemon.pl/okulary-do-komputera-z-soczewkami-typu-blue-control/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vert

Powiem tak – Oko Design, zdecydowanie warto ich sobie sprawdzić. Oprawki mają zupełnie z innej bajki niż większość firm, dużo niekomercyjnych modeli których nigdzie indziej się nie kupi. Ja zdecydowałem się na Cheap Monday i leżą perfekt. Na stronie  oko-design.com jest cała rozpiska producentów jakich mają na stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emila893

A jak z ceną jeśli chodzi własnie o te wspomniane szkła okularowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×