Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

JAKIE PIERWSZE AUTO żeby mieć niskie OC i żeby za dużo nie palił?

Polecane posty

Gość gość

Pomożecie? :) Budżet tak do 9000zł (ale już z opłatami czyli zarejestrowaniem i ubezpieczeniem itp) Moi rodzice nigdy nie mieli samochodu, nie mam na kogo zrobić współwłaścicielstwa żeby mieć zniżki, więc muszę sama płacić pełne ubezpieczenie. Mam 23 lata, od 2 lat prawo jazdy, ale w zasadzie nie wiele przez ten czas jeździłam, dopiero teraz kupuje auto. Myślałam o Opel Corsa C, silnik 1.3 diesel 70KM wg kalkulatora PZU wyszłoby mi 800zł OC, niby to zależy od pojemności ale samochody benzynowe 1.0 60-70KM też mi wychodzą 800zł to już wolę diesla bo spalanie ma na prawdę fajne ;) np Astra G czy Nissan Almera albo Golf IV to ubezpieczenie wychodziło mi ponad 1400zł :o Póki co Corsa C jest moim faworytem (niskie spalanie + chyba najniższe jak dla mnie ubezpieczenie OC) ale może wy coś jeszcze doradzicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam w MTU i płacę 350zł ale mam zniżki pełne.Idź do jakiegoś sprzedawcy ubezpieczeń i powiedz, że chcesz jak najtańsze.Mi na pierwsze ubezpieczenie znalazł jakieś zniżki.Unikaj właśnie PZU lub WARTA u nich jest drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam, że silnik mam 1.6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak ale po jakim czasie masz te zniżki pełne? pewnie po paru latach jeżdzenia, to ja za pare lat też będę miała 60% zniżek i za taką Corse wyszło by mi wtedy 300zł, a nie 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj kupić auto benzyna + LPG. Gaz teraz kosztuje 1,99zł. Jeżdżę w trasie 100km za 20zł z silnikiem 2.0 :-). OC ze zniżkami 70% akurat 580zl (jedna rata) w PZU, ale LPG to rekompensuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, tylko że ja przy 2 litrowym silniku to bym miała chyba 1600zł OC a kupując samochód za 6-7tys to mi sie nie opłaca płacić za niego 1600zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadza sie, że po paru latach ale bez zniżek to wyszłoby mi jakieś 560zł,pewnie podrożało bo na początku w pierwszym roku płaciłem 2x251zł, tak pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ja Ci tylko piszę jakie koszta ponosze przy 2.0 z LPG. Jak znajdziesz 1.4 z LPG to będziesz szczęśliwa. Te to jeszcze mniej LPG palą. Diesel jest do traktorów :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś xx to za jaki samochód z jakim silnikiem ci wychodzi niby 560zł OC bez zniżek? ciekawa jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdź oc na auta tzw. "Rodzinne". Do nich zalicza się np Skoda. Na nie podobno jest tańsze oc jak na jakieś audiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro płacę 350zł/rok ze zniżkami 60% to bez zniżek wychodzi 560zł. Samochód ma 15 lat,zwykły osobowy z silnikiem 1.6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A o toyocie yaris myślałaś? silnik 1.0 mało pali,moc 60KM. Uważam, że jak na pierwsze auto to może być,sam jeździłem w pracy jakiś czas i na prawdę fajnie się nim jeździło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś xx coś chyba źle liczysz koleś, spało się na matematyce... Mając zniżki 60% i płacąc 350zł to bez zniżek na moje wychodzi 875zł bo: 875zł x 60% = 525zł (tyle wynosi zniżka) więc 875zł (cena podstawowa) - 525zł (zniżka) = 350zł (cena po zniżce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i takie inteligentniachy po drogach jeżdzą :o a nawet liczyć nie potrafią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kup Forda Fiesta 1,4 tdci malo pali w trasie spokojna jada 3,8 l miasto 5,2 , OC pelna znizka place 310 zl , czesci tanie , japonczyk drogie czesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Reno Clio nie awaryjne ! Jak juz pomysl o Peugeot 206 ,jak pisalem wyzej Fiesta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak taka Fieste , wygodnie sie jedzie , malo pali pisalem Tobie , kupuj tylko z klima , dobrze jak ma grzana przednia szyba , zima super sprawa jak bedzie stalo na dworzu , rano bez skrobania szyby , no i 4 drzwi jak ta w ogloszeniu , pozniej przy sprzedazy latwiej , sadze ze bedziesz zadowolona , Jak bedziesz kupowala jedz z kims kto sia zna , Nie kupuj z komisow tylko od osoby prywatnej , W komisach mozesz trafic na mine , skrecone liczniki podpicowane na sprzedaz , najlepiej z domu , dobrze jak bedzie ksiazka serwisowa , zobacz czy sa rowne szpary miedzy drzwiami a blotnike , i bez rdzy ( Toyty rdza kocha , Kiepskie blachy) , dobrze jak beda alufelgi oryginal swiadczy to o dobrym wpasie , lepsza wersja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta pierwsza sprowadzona , do ceny dolicz oplaty rejestracji i akcyze plus 1300 , ta druga dobra cena rocznik troche slaby , ale wyglada ladnie , pisz na balon53 @tlen .pl jak cchcesz podpowiem co ijak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja będę z kolegą jechała oglądać samochód, a on jest na prawdę niezły spec :) Ogólnie zresztą zobacze co mi doradzi, może jeszcze jakiś inny samochód. Jutro się z nim spotkam, ale tak ogólnie to faktycznie podoba mi się ta Fiesta i przyznam szczerze, że jakoś nie brałam jej wcześniej pod uwagę. Ta srebrna jest fajna za 6300 z alufelgami, a to że rocznik 2002 to mi tam nie robi, to i tak pewnie będzie samochód na 2-3 lata, może ciut więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś ja sobie wyliczyłam właśnie na kalkulatorze PZU że za tą Fiestę 1.4 płaciłabym 1050zł, to gdzie ty masz ubezpieczenie (pełne bez zniżek) za 560zł? W jakiej "ubezpieczalni" ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś a ty w jakiej ubezpieczalni płacisz te 310zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Mirek ja też jestem z Chojnic akurat :) autorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam małego, francuskiego turbodiesla i jestem z niego w pełni zadowolony :). Tyle, że mam go od nowości. Odradzam Ci kupowanie malutkiego diesla, bo naprawy są potwornie drogie, a duża część oferowanych wymaga ich natychmiast, z powodu niewłaściwej eksploatacji. x Mały silnik na LPG będzie prawdopodobnie zajeżdżony (LPG zużywa silnik kilka razy szybciej niż benzyna), a to oznacza znowu duże koszty. x Kup sobie SUZUKI SWIFT japońskiej produkcji. Po przeniesieniu produkcji do Europy, jakość wyraźnie spadła. To bardzo tani samochód zarówno w cenie nabycia, jak i w kosztach utrzymania. x Clio wcale nie jest zły. Psuje się tylko elektronika, bez której np. nie otworzysz tylnej szyby elektrycznie. Pociesz się, że kierowca VW Polo nigdy takiego elektrycznego otwierania nie miał i jakoś żyje :D. Niewysilone silniki benzynowe Renault wytrzymują spore przebiegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Nie kupuj z komisow tylko od osoby prywatnej , W komisach mozesz trafic na mine , skrecone liczniki podpicowane na sprzedaz , najlepiej z domu , dobrze jak bedzie ksiazka serwisowa<<< x Specjalista się znalazł :P :P :P. x Sąsiad właśnie przekręca licznik, przywiezionego w piątek merca, odpadające kawałki karoserii już PRZYKLEIŁ, a książkę serwisową z ORYGINALNYMI WPISAMI, ma dostać w czwartek :D. x Ps. Gdy sąsiad nie ugania się za małoletnimi k_rewkami, to wygląda na bardzo statecznego i spokojnego pana. Takiemu można wierzyć :P :P :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>dziś Mirek ja też jestem z Ch*jnic akurat<<< x Współczuję mieszkania w stolicy samochodowych przekręciarzy :P :P :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ubezpieczalnia TUZ w parku wodnym ten drugi jest ladnie utrzymany , przebeieg mozliwy ,widac po kieownicy ,,tylko on stoi w krakowie ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×