Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bambinowiec84

Jestem za niski aby oddać krew

Polecane posty

Gość bambinowiec84

Zawsze byłem bardzo niskiego wzrostu. Już w podstawówce byłem najniższy ze wszystkich, we wieku 13 lat mierzyłem tylko 150 cm. Potem urosłem i zawsze myślałem że mam 170 cm. Ostatnio byłem oddać krew. Wagę mam dobrą (aż za dobrą, bo chudy nie jestem bo ważę 83 kg, a mam 30 lat). Przyczepili się mnie że jestem za niski i mogę nie mieć 170 cm, a trzeba tyle mieć aby być dawcą krwi. Kazali mi się zmierzyć. Zaprowadzili mnie do lekarskiego i tam mnie zmierzyli. Wyszło że mam dokładnie 169,5 cm. Uznali że jestem za niski bo nie mam 170 cm i nie mogę być dawcą!! Nie sądzicie że to chore aby tylko pół centymetra decydowało o tym czy można oddać krew czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierwsze słyszę żeby niskie osoby nie mogły oddawać krwi, większość kobiet byłaby zdyskryminowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobieta może oddawać krew o każdym wzroście, a mężczyzna od 170 cm. Taki jest przepis i nic na to nie poradzisz karle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u kobiet znowu jest ograniczenie wagi od 50kg co jest moim zdaniem chore. Mam prawidłowe BMI, odpowiedni wzrost, "końskie zdrowie" ale krwi nie mogę oddać bo ważę 49kg :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
0/10 wzrost nie determinuje możliwości honorowego oddawania krwi do nauki durny gimbusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ograniczenie wagowe u kobiet ?????? Bez sensu jeśli już to powinny brać pod uwagę wskażniki BMI Np kobieta o wzroście 140 cm i wadze 49 kg ma NADWAGE a kobieta o wzroście 163 cm i wadze 49 kg ma NIEDOWAGE więc gdzie tu logika jakieś ograniczenia wagowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambinowiec84
Mi powiedzieli że jestem karłem, a karły nie mogą niestety oddawać krwi. Podobno karłem jest facet o wzroście poniżej 170 cm. A że ja mam 169,5 cm to już zaliczam się do karłów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma czegoś takiego jak za niski wzrost aby oddać krew. coś mi się wydaje że to prowokacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:D beka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie też kiedyś odesłali, bo noszę miseczkę B:( rozumiem Cię, autorze. tak, są takie ograniczenia, to nie prowokacja, sprawdźcie na stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie to prawda aby facet mógł oddać krew musi mieć minimum 170 cm wzrostu. Poniżej nie ma szans, bo wzrost poniżej 170 cm jest bardzo niski, karłowaty i facet o takim wzroście nie jest normalny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
CO do tej wagi to prawda. Raz jak oddawałam krew to odesłali dziewczynę, bo za mało ważyła, ale tu bardziej chodziło o to, że była bardzo chuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambinowiec84
Mogę wam przysiąc na co tylko chcecie, że mnie właśnie odesłali przez wzrost. Nie wierzyli mi że mam 170 cm więc mnie zmierzyli i wyszło 169,5 cm, powiedzieli że jestem karłem i kazali mi iść :( A to nie moja wina że jestem taki niski. Ojca mam normalnego bo ma 174 cm, matka też normalna bo 162 cm, tylko ja taki karzeł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×