Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
alexam

kolektory słoneczne - tak, czy nie?

Polecane posty

Jakie są wady i zalety instalacji w domu kolektorów słonecznych? Proszę o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wolvfram
dach należy przebudować , czyli spora inwestycja , co innego gdy jest nowa budowa i dach jest budowany od zera , zysk - może się zwróci po ośmiu latach ale nie koniecznie podobno Gminy i Banki chcą wspomagać inwestorów ale chyba tylko łupiąc inwestorów finansowo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wolvfram
napisać lub powiedzieć, że głupi jest Wolvfram jest bardzo łatwo i wystarczy kopiuj i wklej oraz dodać głupi , natomiast wymyśleć coś konstruktywnego to już nie łaska ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuria m.
Na moim (20letnim) domu jest kolektor i nie trzeba bylo niczego przebudowywac. Dobra inwestycja, trzeba dbac o srodowisko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wolvfram
być może to jest dobra inwestycja ale na początek należy zainwestować co najmniej 20 tys. zł. i czekać kilka lat aby się to zwróciło ale po ośmiu latach należy wymienić akumulatory w tym systemie, więc znowu 3 tys. zł. do tyłu , żaden zysk :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znosny cham
Jezeli masz tylko cwu-to mniej sie oplaca.Ale jak ogrzewanie to juz nie mow ze nie-bo masz to tylko za ok.30%ceny dotychczasowej.To musi sie zrwocic w kilka lat.Zreszta tylko cwu tez sie zwraca.Jak dolozysz do tego jeszcze pompy ciepla to koszt ogrzewania 1m' wynosi 0,036zl na dzien.Wiec jak widac-napewno sie oplaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rauszka
Kolektory to nasza przyszłość. Czepią energię ze słońca, nie trzeba za to płacić, jedynie kupno i zamontowanie, ale to z pewnością się zwróci. Ponosisz jednorazowy wydatek, http://www.makroterm.pl/kolektory,,-turbosolar-/oferta,handlowa.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duddd
Dach przebudować. Boze co za tuman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani inżynierrr
+ alternatywne źródło energii nie zanieczyszcza środowiska, przyjazny dla zwierząt, roślin możliwośc dotacji - droga inwestycja- cena kolektórów jest wysoka problemy ze skałdowaniem zuzytych, wysłużonych kolektorów generalnie polecam- dbajmy o środowisko, i dachu nie trzeba przebudowywać jak ktoś tu zasugerował. Bzdura, kolektory poprostu się montuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadwiga_j
Witam. Myślę nad założeniem kolektorów, szukam sprawdzonej firmy. Proszę o informację czy ktoś korzysta z kolektorów firmy SOLAR-TECH ? Jakie macie opinie? Znalazłam informacje o nich w internecie, mają ciekawa ofertę i dobre warunki gwarancji- na stronie piszą, że jak nie będą komuś odpowiadać te ich kolektory to do 2 lat zwracają za nie pieniądze - taka gwarancja satysfakcji co jest dość przekonujące Napiszcie proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia_pozdrawia
Mam kolektory już kilka lat i jak zakładałam to nie miałam takich warunków niestety :< Ekstra! jak jest taka gwarancja satysfakcji to bym się nie zastanawiała. Ja te 3 lata temu do końca nie wiedziałam czy zakładać czy nie, bo rożne są opinie, chyba z rok z mężem myśleliśmy i czytaliśmy opinie zanim zapadła decyzja, dlatego jakby i ktoś dał przez 2 lata sprawdzić czy je chce czy nie to decydowałabym się natychmiast! Nie znam tej firmy SOLAR-TECH ale warunki z tego co piszesz mają SUPER , nie ma co myśleć- bierz w ciemno. W końcu jak firma daje taką gwarancję to chyba wie co robi. Jakby sprzedawali jakieś badziewie to by nie ryzykowali z taką gwarancją satysfakcji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadwiga_j
Tak jak piszesz właśnie, też na stronie tej firmy wyczytałam o dotacji 45% i pomagają też ją załatwić. Babeczki w kropeczki, a Ty myślałeś jaką firmę byś wybrał? Przeglądałeś oferty? Bo jestem ciekawa porównania ofert z tą firmą Solar- Tech , jak to widzi ktoś inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Knott
Jak kolektory to tylko turbosolary od Makrotermu. Sprawdzone i godne polecenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxx493
jebac srodowisko, o nie niech dbaja koncerny, ciepla woda? nie zwróci sie za 10lat, dolicz ze i tak tradycjne ogrzewanko wody musi funkcjonowac, slńca u nas jest jak na lekartswo, to nie chorwacja, tam sobie możesz postawić bojler na dach pomalowany na czarno i ciepla woda non stop. Kaloryfery jeszzcze tak ? hehehe ale lol, z czego z kolektora? żarty, o prądzie zapomnijcie wogóle Ogólnie sama ciepla woda to jakies 12tys i wielce urzad doplaca, doplaca owszem ale jak wexmiesz na to kretyz z banku i z 405 robi sie 10 procent doplaty, chory kraj nie dajcie sie łapac na goowno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vertigo balans
Ktoś tu chyba myli kolektory słoneczne z bateriami słonecznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja również jestem za kolektorami ;) i zastanawiam się nad ich zamontowaniem myślałam o firmie Makroterm bo słyszałam wiele pozytywnych opini na ich temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eqwf2w
A grad ich nie potłucze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie!! trzeba dbać o srodowisko, a nie tylko isc na latwizne!! ja zdecydowalam sie na ten krok duzo wczesniej niz to bylo modne, zamowilam kolektory stad www.sunenergy.pl/oferta/technika-solarna.html i od tamtej pory jestem bardziej EKO, nie tylko zdrowa zywnosc, ale takze zdrowie dla matki ziemi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas sąsiedzi maja taką inwestycje jak kolektory słoneczne, montowane z tego co pamiętam przez tę firmę - www.soldach.pl tez juz jakiś czas temu, twierdza,że sprawdza się nieźle. Oszczędności są. A u nas z kolei sa rozważania nad pompą ciepła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Montowałem i sprzedawałem kolektory. Bez względu na to co wam będą mówili, to jest to gówno. Nic nie warte. Przekonacie się sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam solary i jestem z nich zadowolony. Nie wiem czemu tak uważasz, że się nie sprawują dobrze. Trzeba mieć dobry produkt, dobrego fachowca i sprzęt – podnośnik koszowy np. z http://www.lisowski.net.pl/ - całą instalację musi złożyć osoba, która ma o tym pojęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nosz kurna , znowu ten z tym koszem , masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko zależy od domu, od tego ile jest pięter, czy dach jest ocieplony oraz ogólnie dom, wiele aspektów ma znaczenie - koszt duży, zwraca się szybko ale nie każdego od razu stać i nie u wszystkich warto. Najlepiej jest dowiedzieć się u specjalisty, wiele osób się tym teraz zajmuje, wiele dobrych firm wprowadza takie rozwiązania, chociażby http://www.viessmann.pl/ - warto zajrzeć, zadzwonić, umówić się, pogadać, przede wszystkim nie spieszyć się! Wtedy na pewno popełnisz błąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepiej opłaca fotoogniwa można prad sprzedawać np do sasiada jak ma sie za dożo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 razy tak!!! ja mam kolektory od www.sunenergy.pl i uwazam, ze to mega inwestycja na lata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DanutaL
A ja jestem jak najbardziej ZA. Takie kolektory są teraz bardzo dobrym źródłem energii. Jak już masz sie zdecydować to widziałam, ze tutaj http://www.ekofachowcy.pl/ można znaleźć spis fachowców z danej okolicy i sprawdzić sobie jakie rozwiązania będa najkorzystniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×