Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
alexam

kolektory słoneczne - tak, czy nie?

Polecane posty

Gość gość
Panele słoneczne to można powiedzięc teraz hit…. My zamontowaliśmt takie u siebie z firmą http://www.ekosunkoszalin.pl/ i jesteśmy bardzo zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem za jakiś czas to co drugim domu zobaczymy takie kolektory bo już jest ich bardzo wiele. Sam się teraz zastanawiam nad założeniem bo to w końcu bardzo duża wygoda. Szukałem trochę informacji o tym temacie i generalnie obecnie jedną z lepszych firm zajmujących się montażem jest BIOMAR. Co więcej pomagają oni uzyskać dofinansowanie na kolektory co jest moim zdaniem bardzo w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brutalnośćć
są nieoplacalne , bo Polska jest wsród 15 najzimniejszych panstw swiata , w dodatku kolektory trzeba wymieniać co 10-15 lat na nowe!! to nie koniec wad .. same kolektory to tylko 15 tys zł wydatek , ale ich instalacja to dodatkowe 8 tys zł przez fachowców !! tymczasem piec węglowy koszt jego umieszczenia podlączenia i wniesienia to grosze za 500 zł ci to zrobią !!! i jeszcze jedno kolektory mają o wiele mniejszą moc niż spalanie węgla w piecu .. Nadają sie o najwyzej do podgrzania wody ciepłej , ale są bezuzyteczne jako ogrzewanie domu !! same ciosy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Problem w tym ze Polska to nie jest Sahara , nawet nie Grecja , ani Francja To zimny kraj , jeden z najzimniejszych na kuli ziemskiej Nawet na Wegrzech jest cieplej niż w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie mogę zgodzić się z takimi postulatami, jakie tutaj czytam. Gdyby było tak, że Polska to zimny kraj i dlatego kolektory się nie sprawdzają, to nie pracowałyby one wydajnie w szpitalach, restauracjach, myjniach samochodowych, o indywidualnych gospodarstwach nie wspominając. Po drugie.... porównywanie kolektorów słonecznych do kotła na węgiel nie jest najtrafniejsze. Od węgla w Polsce powoli odchodzi się na rzecz innych, efektywnych i przede wszystkim bezpiecznych dla zdrowia źródeł energii: gaz ziemny, pompy ciepła, wentylacja z odzyskiem ciepła. Zgodzę się z tym, że w naszym klimacie kolektory służą do wspomagania przygotowywania ciepłej wody użytkowej i mogą być wykorzystywane jako dodatkowy element systemy grzewczego, nawet tego opartego na węglu... żeby nie musieć palić węglem również w lecie... Nie patrzcie też jedynie na koszty instalacji systemów. To duży błąd. Patrzcie na koszty eksploatacyjne. Porównajcie jakość obsługi, koszty utrzymania.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Porządne panele sprzedaje i instaluje Bison Energy. Dokładnie to mają baterie od polskiego producenta Selfa GE – warto sobie o nich poczytać. Dobrze, że ich ofertę wybrałem bo z tego co wiem wiele osób, które postawiło na tańsze chińskie podzespoły teraz ma problemy techniczne. Kontakt do firmy jest na ich portalu www.bisonenergy.pl Działają sprawnie, nie ma problemów z kontaktem. Można się było umówić do nich do biura w Warszawie na pokazową instalację, co na pewno mi pomogło ostatecznie w podjęciu decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zysia772
Na prawdę bardzo dziwne pytanie w tym temacie. Jak dla mnie odpowiedź na takie właśnie pytanie może być tylko jedno. Czyli jeśli chodzi o kolektory słoneczne to jestem zdecydowanie na tak. To dzięki nim możemy w sposób ekologiczny a przy tym szalenie oszczędny dostarczyć do domu energię elektryczną pozyskiwaną z promieni słonecznych. Jeśli ktoś zastanawia się nad zainstalowaniem czegoś takiego w swoim gospodarstwie domowym to polecam zajrzeć na stronę internetową http://www.hewalex.pl Osobiście dla mnie to są czołowi producenci kolektorów słonecznych którzy już od paru lat prężnie działają na naszym rynku, dostarczając co raz to nowym domostwom dostęp do takiej własnie technologi. Jest to wydatek który szybko nam się zwróci a jeśli obawiamy się że nasz budżet nie wytrzyma na początku takiego wydatku to przecież jest na to prosty sposób. Wystarczy napisać odpowiednio wniosek o dofinansowanie z Unii Europejskiej i złożyć je w odpowiednim urzędzie. UE jest ostatnio bardzo nastawiona na tego typu rozwiązania i z chęcią pomaga rodzinom które chcą zainstalować kolektory słoneczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja to mam, z dotacją kosztowało mnie trzy tysie, po roku używania zaoszczędziłem 1 tyś. nie licząc tego, że latem do tej pory trzeba było palić centralne, a teraz nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karina499 tych dofinansowań jest znacznie więcej. w roku 2017 planowane jest uruchomienie następujących programów dotacyjnych w podziale na województwa: - woj. świętokrzyskie: dotacja w formie umarzalnej w 25% pożyczki z WFOŚiGW (Kielce) - woj. mazowieckie: brak aktualnych danych - woj. łódzkie: dotacja 40% z WFOŚiGW w Łodzi - woj. małopolskie: brak aktualnych danych - woj. śląskie: brak aktualnych danych - woj. podkarpackie: brak aktualnych danych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Zdecydowanie polecam kolektory słoneczne, ale tylko do ogrzewania ciepłej wody użytkowej ! W naszych warunkach klimatycznych instalacje solarne mogą jednie wspomagać centralne ogrzewanie w okresach przejściowych. Jeśli chciałbyś uzyskać więcej informacji na temat kolektorów słonecznych odsyłam na stronę http://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/jaki-system-grzewczy/kolektory-sloneczne.html Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini930
Wydaje mi się że jest to interesująca opcja. Największą zaletą jest po prostu "darmowa" i ekologiczna energia. Jeżeli chodzi o wady to chyba tylko cena którą trzeba zapłacić za kolektory. Dodatkowe wady i zalety znajdziesz np. tutaj http://introfides.pl/wlasna-elektrownia-sloneczna-oplaca-sie/ . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy duży dom a do tego warsztat zaraz o bok i gdyby nie kolektory słoneczne na które zdecydował się mąż, nie wiem czy byśmy się wypłacili za prąd po dłuższym czasie. W dodatku mamy czyste sumienie, ze mamy odnawialne, ekologiczne źródło energii i jestem jak najbardziej za tym, aby więcej ludzi używało podobnych metod u siebie. Jeśli ktoś chce sprawdzone, polecam http://remor.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Przede wszystkim kolektory słoneczne służą do ogrzewania ciepłej wody lub wspomagania centralnego ogrzewania i nie mają nic wspólnego z oszczędzaniem energii elektyrcznej i niższymi rachunkami za prąd. Za to panele fotowoltaiczne już bardziej, produkują one energię elektryczną pożytkując ją w pierwszej kolejności na własne potrzeby, a kolejno powstałe nadwyżki można odprowadzić lub w przypadku niedoboru odebrać z sieci elektroenergetycznej, która staje się niejako magazynem energii. Jeśli kogoś by intereswał ten temat to tutaj można przeczytać więcej:http://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/instalacja-fotowoltaiczna.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janek334
Hej. Teraz właśnie szukam firmy która produkuje pompy ciepła i mam kilka ofert na oku, między innymi Sunex. Ich kojarzę, bo wiem, że sąsiad ma od nich kolektory słoneczne na dachu. Polska firma, jak byłem na ich stronie to już mają trochę doświadczenia w tej branży, na giełdzie debiutowali także widać, że rozwojowa marka. Ktoś dorzuci swoje typy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zajrzyj sobie na stronę hurtownie Swatt - www.swatt.pl Dobre ceny za sprawdzone części do instalacji. Głównie specjalizujemy się jako firma w pompach ciepła i tutaj robię zakupy już od kilku miesięcy. Szeroki wybór, konkurencyjne ceny i bardzo dobra obsługa ze strony firmy – kompetentni ludzie, którzy potrafią doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej! Jest dobra hurtownia na stronie swatt.pl. Oni są oddziałem firmy Polska Ekologii, sprzedają porządne rzeczy w niezłych cenach. Warto też pomyśleć o ich szkoleniach jeśli ktoś dopiero wchodzi w rynek odnawialnych źródeł i od niedawna prowadzi instalacje. Mi się takie szkolenia bardzo przydały / a na dodatek były za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eryk888
Ja bym u Sunexa poszukał takich rzeczy. Sam mam od nich kolektory i działają świetnie. Nie sądziłem, że aż tyle tej energii będzie zbierało, bo w sumie różnie z tą pogodą bywa i wcale tak dużo słonecznych dni nie ma w ciągu miesiąca, a oszczędności są. Firma ma swoją stronę -http://sunex.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest dobra hurtownia na stronie www.swatt.pl Sprzedają nie tylko instalacje pod odnawialne źródła, ale też dużo innych. Ja głównie bazuję na ich częściach do systemów solarnych. Porządne, wydajne kolektory o nowoczesnych parametrach do kupienia w dość niskich cenach. Obsługa jest kompetentna, widać, że osoby które sprzedają dobrze wiedzą czym handlują, to się wyczuwa po dwóch zdaniach rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawy system rabatowy ma hurtownia Swatt - www.swatt.pl Niedawno do nich przeszedłem i jak na razie jestem bardzo do przodu względem tego ile płaciłem za praktycznie identyczne kolektory u konkurencyjnego dostawcy. Nie jest to hurtownia z przypadku i niewiadomego pochodzenia tylko oddział doświadczonej grupy Polska Ekologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid777
Osobiście mam dobre doświadczenia z ekipą z Sunexa z Raciborza. Dobrze mi dobrali instalację pod mój dom i jak na razie działa bez zarzutu. Łatwa obsługa, stabilna konstrukcja, nie muszę drżeć jak tylko wiatr się zerwie mocniejszy czy grad spadnie. O kolektorach dużo praktycznych informacji podają na swojej stronie sunex.pl. Najlepiej zadzwonić bezpośrednio do biura i umówić się na spotkanie z doradcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam www.remor.pl zajmują się fachowo fotowoltaiką. Zasięgniesz u nich kompleksowej pomocy w zakresie projektowania i realizacji projektów instalacji. Bardzo polecam, jedna z najbardziej wiarygodnych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majen
teraz to już tylko fotowoltaika... teren małopolska/świętokrzyskie to widziałem fajnie okłada panelami firma http://pvprojekt.com/, można by się do nich odezwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdecydowanie dziś kolektory słoneczne odchodzą do lamusa. fotowoltaika daje nam znacznie więcej możliwości, a do tego oszczędności, a nawet możliwości zarobku z odsprzedaży energii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak. Mamy od dwóch lat założone panele solarne od www.remor.pl mogę szczerze polecić, sprawdzają się w każdym calu. Nie żałuję podjęcia takiej decyzji, swoja droga to duża oszczędność na energii na lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×