Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Najki

Kupno mieszkania obciążonego hipoteką

Polecane posty

Gość Najki

Chcę kupić mieszkanie, niestety sprzedający ma te mieszkanie na kredyt hipoteczny i zadecydował że nie chce przy sprzedaży spłacić kredytu hipotecznego tylko chciałby go przenieść na inna nieruchomość. Z tym, ze tą drugą nieruchomość dopiero szuka i gotówki jako takiej na nią nie ma. Moje pytanie brzmi:jak to technicznie moze wyglądać, czy wygoleniem jest to możliwe, czy nie jest to dla mnie ryzykowne, ponieważ ja tez chce wsiąść hipotekę, a jego hipoteka tez nie będzie zdjęta dopóki nie będzie miał innego mieszkania, za które dr facto zapłacę ja - czy to nie za duże ryzyko dla mnie? Dodam ze kredyt ma w euro. Proszę o poradę osoby które mogą mi nakreślić jak to rozwiązać, żeby było dobrze i aby się nie w kopać w bagno....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli przeniesie ten dług na inną hipotekę (nowej nieruchomości), o ile bank się na to zgodzi, to hipoteka Twojej nieruchomości (którą chcesz kupić będzie wyczyszczona, jeśli tak, to nic nie ryzykujesz, tylko za bardzo wiem czy istnieje taka możliwość przeniesienia hipoteki na inną nieruchomość hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najki
No właśnie martwi mnie to bo osoba sprzedająca twierdzi, ze dokonamy przelewu a notariusz rozdysponuje pieniędzmi- tylko tak mój bank zajmie mieszkanie hipoteka, a jeszcze potrwa trochę czasu zanim drugi bank przeniesie tamta hipotekę, bo przecież sprzedający musi kupić nowa nieruchomość. A jak coś pójdzie nie tak i ja jego hipoteki nie spłacę, swoją się obciążeń no a sprzedający z kasa coś innego wykombinuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprzedajacy kombinuje. Uwazajbo kupisz dom z długiem. Ja bym sie wycofała. Poszukaj domu bez kredytu. Klopot mozesz sobie szybko zrobic ale wybrnąć z tego będzie trudno. Wystarczy obejrzec sprawe dla reportera jak ludzi nabijaja w butelke i czasem cos co podpiszesz nie odwrocisz. Stracisz zdrowie i nerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie nie wpłacałabym żadnych pieniędzy dopóki hipoteka nie byłaby spłacona. Moim zdaniem jeżeli bardzo Ci zależy na tej nieruchomości najlepiej porozmawiaj z prawnikiem jak uniknąć oszustwa w takiej sytuacji czy jest taka możliwość. tutaj jest opisane jak kupić dom z hipoteką i jak należy przelać pieniądze i jak się zabezpieczyć. I wszystko musi być zawarte w umowie przedwstępnej --- zatem notariusz musi zrobic w umowie przedwstępnej konkretne zapisy zobacz: http://muratordom.pl/prawo/formalnosci-budowlane/jak-bezpiecznie-kupic-dom-z-hipoteka,132_1582.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawa rozwiazana. Bank nie idzie na taki uklad, wiec albo moga przeniesc hipotekę przed sprzedażą na inna nieruchomość, albo splacamy ich hipoteke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiadomo bylo ze bank sie nie bawi w takie zawilosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w tym przypadku najlepiej będzie jak skonsultujesz się z jakimś notariusz, np www.szczecin-kancelaria-notarialna.pl bo jest to dośc skomplikowana sprawa, a on na pewno doardzi ci rzetelnie i profesjonalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym się nie zdecydowała na kupno takiego mieszakania. JEst tyle łądnych mieszkań, nowych prosto od dewelpera (np. http://www.mpd.net.pl/) moim zdaniem nei trzeba od raazu pakować się neiruchomość z hipoteką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej zapytaj o poradę dobrego notariusza. Ja mam świetne doświadczenia we współpracy z http://www.jeziorscy.com.pl/ , ilekroć miałem jakąś prawną kwestię do rozwiązania, to bardzo mi pomogli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz kupić dom z kredytem hipotecznym - zobacz, że nie różni się to bardzo od zwykłej transakcji http://goldenhawk.pl/wpis/30 . Ale jak widzisz, że gościu kręci to lepiej uważaj ;p Mieszkań jest dużo i nie warto ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×