Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Martyna_33 jest świadkiem jehowy!!

Polecane posty

Gość gość

Dzisiaj z ciekawości przeczytałam byłych świadków jehowy, o tym by nie modlić się do obrazów bo to bałwochwalstwo, nie modlić się do Maryi bo to tylko kobieta była, głoszą ciągle koniec świata, nie pozwalają niczego czytać poza świadectwami i ich zakłamaną biblią i do tego głoszą kłamstwo i są obłudni!! Śmieją i nienawidzą innych religii i śmieją się z różnych tragedii jakby to był żart i czują się bardzo pewni siebie i bardziej wykształceni. Uważajcie na nią bo ona te same prawdy głosi!! Mamy świadka jehowy na kafeterii! Obudź się Martynko bo może być za późno, jesteś zakłamana od urodzenia... dałaś się zwieść sekcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pi/er/d/o/l/e jaki z ciebie p/o/j/e/b! masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blisko byłas nalezy do protestantów oni takze odrzucjaja obrazy ale w przeciwienstwie do swiadków jechowy modla sie do jezusa swiadkowie jechowi jezusa uwazaja za archanioła michała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasze Pismo Święte jest dla każdego dla grzesznika i dla ludzi pobożnych. A wy macie zakłamaną biblie przepisaną od nas, różne przecinki w tej biblii waszej są wstawiane i inaczej zdanie się interpretuje....Czytacie antykatolickie książki, macie to wszystko czarno na białym. Jednak prawda jest taka, że to tylko plotki... wymysł człowieka nie Boga, porównałaś kiedyś Pismo Święte ze swoją "Biblią"? a to ty obrażasz katolików, szukanie prawdziwej prawdy zawsze prowadzi do odkrycia, że pełnię Bożego Objawienia można znaleźć tylko w Kościele katolickim. Przejęłaś wszystkie uprzedzenia i wrogość do Kościoła Katolickiego, które są pielęgnowane wśród protestantów. I pewnie nabrałaś pewności, że obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii jest czystym bluźnierstwem. Do tego myślisz, że nasz Kościół jest apokaliptyczną babilońską nierządnicą a papież antychrystem.Według protestantów przymierze rozumiane jest jako kontrakt. Natomiast w Piśmie św. przymierze tworzy świętą, duchową, rodzinną więź. U was usprawiedliwienie dokonuje się tylko przez samą wiarę, a nie przez wiarę, która działa przez miłość, wyrażającą się w uczynkach, jak naucza Kościół katolicki. Przeczytaj Listu do Rzymian 3, 28 "człowiek osiąga usprawiedliwienie na podstawie wiary" a wy macie napisane "samej wiary" co jest oczywistym nadużyciem i zafałszowaniem biblijnego tekstu. Święty Paweł podkreśla w Ef 2, 8-10, że wiara jest całkowicie niezasłużonym przez nas darem Boga, nie pochodzi z uczynków, ale daje nam możliwość czynienia dobra. Nasza wiara tylko wtedy jest żywa, gdy pełnimy dobre uczynki. Bez nich jest ona martwa. w Piśmie św. nie ma nigdzie mowy o tym, że jesteśmy usprawiedliwieni tylko przez wiarę. "Gdybym (...) posiadał wszelką wiedzę i wiarę miał tak wielką, iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał - byłbym niczym" (1 Kor 13, 2). Wiara jest więc całkowitym darem Boga oraz naszą odpowiedzią na ten dar wyrażoną w konkretnych uczynkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewangelia Świętego Jana por. J 6, 22-71 Jezus Chrystus mówi o przyjęciu Eucharystii "Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim" (ww. 55-56). Cytat ze świadectwa nawrócenia protestanta do Kościoła Katolickiego : "Wiadomość o zbliżeniu się Scotta do Kościoła katolickiego, o jego flircie z "babilońską nierządnicą", szybko rozeszła się wśród jego przyjaciół i znajomych. Jeden z nich, Chris, zadzwonił do Scotta i ironicznie zapytał, czy już wielbi Maryję. Scott sprostował, że katolicy nie wielbią Maryi, tylko Ją czczą. Chris stwierdził wówczas, że nie ma to dla niego żadnej różnicy, ponieważ cześć oddawana Maryi przez katolików nie ma żadnych biblijnych podstaw. Odpowiedź Scotta była zdecydowana. Najpierw uświadomił przyjacielowi, że Jezus żył zgodnie z przykazaniami Dekalogu, a więc także wypełniał przykazanie "czcij ojca swego i matkę swoją". Hebrajskie słowo "czcić" znaczy dosłownie "oddawać chwałę". Jezus Chrystus czcił zarówno Ojca Niebieskiego, jak i swoją ziemską matkę, Maryję. Jest oczywiste, że wszyscy wierzący w Chrystusa powinni Go naśladować, oddając cześć Maryi tak, jak On to czyni. Taki jest główny motyw kultu maryjnego w Kościele katolickim. W Biblii czytamy: "Oto bowiem błogosławić Mnie będą odtąd wszystkie pokolenia" (Łk 1, 48). Modlitwa różańcowa jest tylko wypełnianiem tych słów Ewangelii."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wskażę Ci teraz teks z Pisma Świętego o Pierwszym Papieżu tekst Mt 16, 17-19, w którym Jezus nadaje Szymonowi nowe imię - Piotr (czyli Skała); stwierdza, że na nim zbuduje swój Kościół, oraz przekazuje Piotrowi klucze Królestwa Niebieskiego. Kiedy Jezus mówi o "kluczach królestwa", to nawiązuje do tekstu Iz 22, 20-22, w którym czytamy, że król Ezechiasz, mianując Eliakima nowym zarządcą swojego pałacu, przekazuje mu "klucze królestwa". Kiedy Jezus przekazał Piotrowi "klucze królestwa", ustanowił wtedy urząd prymatu Piotra, aby w Jego imieniu kierował Kościołem, który jest Jego królestwem na ziemi. Urząd prymatu Piotra jest przekazywany kolejnym następcom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak można tak bluźnić i mówić, że Biblia (Słowo Boże) jest zakłamane. Można, bo poprzez nierzetelne przekłady ma niewiele wspólnego z tym co Bóg nam ofiarował:( Nie przeszkadza jednak mi to w niego wierzyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biblia nigdzie nie stwierdza, że słowo Boże jest tylko w Piśmie - św. Natomiast jednoznacznie mówi, że słowo Boże jest obecne w tradycji Kościoła (2 Tes 2, 15; 3, 6), a także w Jego nauczaniu i przepowiadaniu (1 P 1, 25; 2 P 1, 20-21; Mt 18, 17). W Piśmie św. znajduje się potwierdzenie katolickiej zasady solą verbum Dei: "samo słowo Boże". Natomiast nie ma tam potwierdzenia protestanckiego solą scriptura - samo Pismo św. Doktor Gerstner upatrcie twierdził, że nauczanie papieży oraz soborów jest sprzeczne z Pismem św., lecz nie dawał przy tym żadnych merytorycznych argumentów na poparcie swych tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A więc Twoja wiara w Boga nie jest w pełni pewna... Otwórz oczy na Boga i na Jezusa i zacznij od komunii świętej ;) potem od Bierzmowania... Są trzy osoby Boskie : Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty - to jest jedna całość a Duch Święty w czasie bierzmowania przychodzi namaścić człowieka ;) i można modlić się do obrazów, w Piśmie Świętym też jest napisane by do Krzyża się modlić. Maryja jest Święta i potrafi uprosić wszystkie łaski. Pogódź się z tym... Jesteś zakłamana... Może lepiej by było jakbyś porównała nasze Pismo Święte z Twoją "Biblią", którą stworzył Marcin Luther ... Dałaś się omamić jego biblii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×