Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Metoda nauki SuperMemo opinie efekty angielski

Polecane posty

Gość gość

Hej, właśnie trafiłam w internecie na Metode SuperMemo do nauki angielskiego i zastanawiam się czy warto spróbować, co o niej myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślimy że jesteś śliczną studentką dziewico

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Supermemo działa teoretycznie bardzo dobrze, w praktyce nie sprawdzałam, ale teoretycznie te odpowiednio częste powtórki są bardzo dobre jeśli chodzi o naukę języka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem bardzo dobra jest Metoda Afirmacji Hepika do nauki języków. W naturalny sposób skupiam się na angielskim i bardzo polubiłam ten język więc zapamiętuję dużo więcej niż wcześniej :) Tutaj jest troszkę więcej na ten temat: http://hepika.pl/szybka-i-skuteczna-nauka-jezyka-obcego ; Mi bardzo pomogło w szkole a teraz uczę się dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka B
Ja korzystam z SuperMemo już od ponad 10 lat i mogę z ręką na sercu powiedzieć, że to działa! Podciągnęłam angielski, który znałam już dość dobrze, a z SuperMemo nauczyłam się spoooro słówek, idiomów, frazali itp. rzeczy, które trzeba po prostu wkuć. Teraz zabrałam się za hiszpański - od zupełnego zera i muszę się pochwalić - na wyjeździe do Barcelony umiałam się dogadać, nie jakoś płynnie, ale jednak Hiszpanie mnie rozumieli :D Spróbuj i sama się przekonaj, tak jest najlepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uczyłam się z tego 2 lata temu i mnie trochę wkurzało, bo nie były wyjaśnianie czasy, kiedy się używa. Za każdym razem musiałam sprawdzać w internecie każdy czas, więc za to duży minus ale to było 2 lata temu, więc moze coś sie zmieniło. Oprócz tego było ok, tylko trochę nudna ta apka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzeczywiście Hipnosencja działa dużo lepiej niż supermemo co nie znaczy że memo jest złe, całkiem nie najgorsze bym powiedziała :) ale na mnie Hipnosencja działała skuteczniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez samozaparcia do nauki to żadne metody nie pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Próbował ktoś jeszcze tych afirmacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tych Hepika? Ja próbowałam, teraz też używam cały czas i efekty bardzo ciekawe, tzn na początku to tak tylko się nasłuchałam i wydawało mi się że nic to nie dało ale wieczorem odruchowo jakoś sięgnęłam po książkę z angielskim na chwilę. Później następnego dnia znowu do książki, chociaż wcześniej się broniłam przed nauką. Właściwie nie wiem jak to działa, ale wiem że zaczęłam się uczyć i bardzo mi się spodobało że mogę się dogadać na chatroulette ze wszystkimi z którymi rozmawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To z portalów jak już chcesz z kimś gadać, to polecam sharedtalka, bo tam ludzie nastawieni są na naukę języków. A nastawienie to 90% skuteczności. Teraz nie trzeba książek, wystarczy regularna nauka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Testuje tą Metodę Afirmacji Hepika już 4 dzień i jakoś samo tak wyszło że chodzę i uczę się angielskiego na okrągło :) po prostu jak coś myślę w głowie to myślę po angielsku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleanbandi
Ja nie uczyłem się tą metodą, za to chodziłem na kurs do speak up, nie narzekam, poziom był całkiem niezły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Im częściej ma się kontakt z językiem tym łatwiej się nauczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no zamówiłam tą hipnozę - ciekawie się zapowiada - bardzo motywujące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łączył ktoś z Was kilka tych metod? np. hipnoza+afirmacje, albo supermemo+hipnoza albo innych połączeń? jakie połączenie da najlepsze efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze nie łączyłam tych metod, ale hipnoza do nauki bardzo mnie zmotywowała i uczę się znacznie skuteczniej niż wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jaki sposób do nauki słówek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja do słówek polecam hipnozę na skupienie i fiszki robione własnoręcznie najlepiej działają bo sami je robiliśmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaka metoda nadaje się do powtórki do szkoły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z alternatywnych metod ja mogę powiedzieć tylko o metodzie Emila Krebsa z Krebsmethod.com. Założenie jest takie, żeby od początku nauki uczyć się całych zwrotów w ten sposób poznając konstrukcje zdań i "automatyzując" proces odpowiadania na podstawowe pytania. Jeśli chodzi o naukę komunikowania i przełamania bariery językowej to według mnie zdecydowanie najlepszy kurs z jakim spotkałam się do tej pory. Myślę, że kurs spokojnie nadaje się też, żeby powtarzać do szkoły. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcheweczka5
Używałam, ale szczerze powiedziawszy nie przypadło mi do gustu. Zdałam sobie sprawe z tego, ze sie tak naprawde oszukuje i niczego nie nauce :D w koncu poszlam do szkoly jezykowej, i tyle co w rok mnie nauczyli w Lincolnie tyle przez 5 bym sie nie nauczyla z takiej aplikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoły językowej? Co ty bredzisz :D Większość ludzi których znam i którzy chodzili do szkół językowych, mówią, że to wyrzucanie kasy w błoto. Już za te 50 zł miesięcznie czy tam 100 zł, warto sobie odłożyć i za rok pojechać na kilka tygodni zagranicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Storytelling. Metoda Storytelling. Naprawdę, wierz mi. Hasło: "Tell Me".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gościnna09
Metoda krebsa i supermemo to metody tłumaczeniowe. Pamiętasz używając języka ojczystego w myślach. Uczysz się dzięki powtórkom i zapominasz, gdy przestajesz powtarzać. Umysł uczy się w taki oto sposób: apple-jabłko, car-samochód. Gdy zaczniesz uczyć się kolejnego języka, to te połaczenia zamienisz nowymi słowami i będziesz miał np.: manzana-jablko, coche-samochód. Słówka, które opanowałaś z angielskiego przepadną, zapomnisz je bezpowrotnie. Zanim zaczniesz naukę jezyka, lepiej przeczytaj to: http://www.isel.edu.pl/forum/viewtopic.php?t=1734

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znam SuperMemo
Jakim cudem SuperMemo ma być dobry? Od kiedy to naszą pamięcią ma zarządzać program komputerowy? Może jeszcze powinniśmy podłączyć się pod komputer, by pamietać, kiedy mamy jeść, spać, budzić się, robić kupę czy cokolwiek innego czym zarządza nasz umysł? Jest o wiele coś lepsze rozwiązanie. Poszukaj w internecie na hasło: odczuwanie języka angielskiego lub jak myśleć w języku angielskim. NIe daj sobie wmówić, że komputer będzie lepiej wiedział co masz pamiętać, a co zapomnieć. SuperMemo to porażka, absolutna klapa i sztuczność do kwadratu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadza sie. z supermemo jest latwo na poczatku gdy nie ma za duzo slowek. taki poziom malego poczatkujacego. pozniej zaczynaja sie schody, gdy chcesz opanowac wiecej slowek, wiecej czasow. jest bardzo trudno to wszystko na bierzaco tlumaczyc sobie w myslach. i jest jeszcze jedne problem, gdy zacznyasz kolejny jezyk to slowka ci sie wymazuja, zamieniaja z poprzednim jezykiem i tak gdy uczylem sie niemieckiego, to uzywalem slow z niemieckiego, chociaz wydawalo mi sie ze mówie po angielsku. mowisz do Anglika, a ten wytrzeszcza oczy bo mowisz pol na pół: po angielsku i niemiecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×