Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ogrzewanie elektryczne Wrocław proszę pomóżcie

Polecane posty

Gość gość

Witam, Poszukuję informacji na temat ogrzewania elektrycznego w kamienicy. Najchętniej od ludzi, którzy takie ogrzewanie posiadają, chodzi o kaloryfery ale nie akumulacyjne. Z jednej strony słuchy chodzą, że to bardzo droga opcja a z drugiej że w obecnych czasach nie jest tragicznie przy drugiej taryfie. Wprawdzie lepiej jest posiadać piec akumulacyjny ale w tym wypadku takiego nie ma i raczej prędko nie będzie mnie na taki stać. Proszę pomóżcie bo stoję przed decyzją zakupu takiego mieszkania. Jeśli jest tu ktoś kto się na tym zna z chęcią podeślę na priva zdjęcie tego kaloryferu... Mieszkanie ma 37m kw. Właściciel wyrzucał rachunki za prąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma tu jakiegoś specjalisty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobieto ogrzewanie elektryczne i do tego w kamienicy?! Przeciez rachunek to bedziesz miala na ponad 1000zl/msc co najmniej! Jesli juz to lepiej gazowe (chociaz oczywiscie tez.nie.jest.to tania opcja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy osoba, która się wypowiedziała powyżej mieszka w kamienicy czy też powtarza zasłyszane informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wynajmowałam takie mieszkanie. Rachunki były kosmiczne, a to było 20 lat temu. Prąd o wiele tańszy był wtedy. Właściciel wyrzucał rachunki:). Dobre sobie. Rachunki są kosmiczne, dlatego ich nie pokazuje, bo zależy mu na sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie! "wyrzuca" bo się boi, że się spłoszysz Ja wynajmuję 54 m w kamienicy. Mam grzejniki na gazowe ogrzewanie oraz pozostawione piece kaflowe z grzałkami elektrycznymi oraz licznik 2-taryfowy. W łazience ogrzewanie elektryczne podłogowe. Grzeję gazem oraz prądem w łazience (jeżeli chodzi o gaz to temperaturę mam ustawioną na 18,5 st w nocy oraz gdy nie ma mnie w domu (średnio 18 godzin na dobę), oraz 22 st przez pozostały czas. Rachunki to ok. 150 zł/mies gaz oraz ok. 110 mies/prąd. Pieców nawet nie włączam bo gdy właczyłem na próbę to po dwóch godzinach grzania (łącznie 9kW), piece nawet nie zrobiły się jeszcze letnie; wolę nie myśleć ile to mogło by kosztować (można to policzyć godzina takiego grzania w nocnej taryfie to ok. 3,25 zł (9 x 0,36 zł), zakładając grzanie tylko przez 8 godz. na dobę (i to w nocnej taryfie) 30 dni w miesiącu daje to 780 zł/miesiąc!!!. A moje mieszkanie ma 54 m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włosogłów
20 lat temu nie było energooszczędnych grzejników, wy zasrańce. Autorko nie czytaj tych baranów. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wychodzi drogo.....ogrzewanie elektryczne jest drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wlosogłów 20 lat temu energia była kilkanaście razy tańsza. Czy teraz kilkanaście razy mniej energii zużywa grzejnik, żeby nagrzać taką samą powierzchnię? Puknij się w głowę, baranku i wróć do podstawówki. Najlepiej do tej sprzed reformy. Podręcznik do fizyki, 7 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poco zaraz te wyzwiska... Zdania podzielone są. Widziałam przelewy do Tauronu i w ziemie mieściły się w kwocie do 300zł za prąd... w pierwszej taryfie... Wszystko i tak wyjdzie w przysłowiowym praniu ale to, co mnie poraża to fakt, że z tego co się zdążyłam zorientować duże znaczenie ma rodzaj grzejników, a o tym nikt nie wspomniał... Okaże się czy mieliście rację. 1000zł nie całe to znajoma płaci w wawie ale za mieszkanie o wiele większe niż moje, przy większej ilości osób i pomieszczeń... Więc nie jest możliwe bym i ja płaciła podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze jest taka opcja www.termar.pl, tylko nie mogę niczego znaleźć za dużo na ten temat w necie, bo takie ogrzewanie elektryczne chyba nie jest jeszcze za bardzo popularne. Większy wydatek na początek, ale potem podobno się szybko zwraca. Chodzi o to, że kamień się szybko nagrzewa, a potem wolno oddaje ciepło. Może to jest jakiś pomysł dla autorki. Na pewno nie jest opcją wyśmiewanie czyjegoś pomysłu bez rozeznania w temacie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiniaM
Wydaje mi sie , ze tutaj bedzie potrzebna pomoc elektryka. Jak nie wiesz kto będzie w tym przypadku dobry to proponuje Ci się skontaktować z tą firmą http://www.elektryk-wroclaw.pl/ . sa pod telefonem 24/7 wiec na pewno Ci pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda Aga
Pomoc elektryka czasem bywa bezcenna. Ja mogę polecić firmę http://www.electromar.pl Myślę, że jakby co to też doradzą co i jak najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anette juliette
Może w electromar na Powstańców Śląskich coś by pomogli. Maja tam naprawdę świetnych fachowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×