Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

okulary czy soczewki kontaktowe, co byście wybrały?

Polecane posty

Gość gość

mam wadę wzroku i stoję przed wyborem okulary czy soczewki kontaktowe. A wy co byście wybrały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy czy już mierzyłaś okulary jeżeli ci okulary pasują to weź okulary czasem ładnie kobieta wygląda w okularach a nawet seksi a jeżeli ci nie pasują to weź sobie soczewki i nikt nie pozna że masz soczewki tak że wybór nalezy do ciebie możesz kilka zdjęć wysłać i ocenimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem krótkowidzem i korzystam zarówno z okularów jak i soczewek. Okulary nosze w domu, soczewki gdy wychodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okulary i soczewki. Chocby wieczorem, zeby dac oczom odpoczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam to i to :) zarówno okulary jak i soczewki kupowałam tu www.nemezis.net.pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto też wziąć pod uwagę tryb życia - jeśli np.często uprawiasz sport to w soczewkach będzie ci wygodniej. Jak masz dużą wadę wzroku to też lepiej mieć soczewki, bo konieczność noszenia okularów cały czas może być denerwująca. Ja mam niewielką wadę i okularów używam tylko przy komputerze i do czytania. Na soczewki zamierzam się zdecydować jeśli wada mi się pogłębi i będzie mi trudno funkcjonować bez okularów na ulicy - np rozpoznać ludzi, numery autobusow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko zależy od tego jaką kto ma wadę wzroku i jak ma styl życia. Jak uprawiasz jakiś sport, np. biegasz czy pływasz to zdecydowanie powinnaś pomyśleć o soczewkach kontaktowych. Jeśli prowadzisz spokojny tryb życia to zdecyduj się na okulary. Teraz na rynku dostępne są różne oprawki okularowe, które nie będą szpecić a podkreślą twoją urodę. Ja mam okulary właśnie i kupiłam je w salonie optycznym http://www.poloptyk.pl/ w Opolu. Oni mają bardzo duży wybór opraw okularowych i soczewek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak chcesz nosić soczewki to czemu nie. Są zdecydowanie wygodniejsze od okularów. Zimą nie będą c***arowały jak okulary. W soczewkach możesz spokojnie oprawiać różne sporty. Ja noszę soczewki kontaktowe które kupuję w salonie optycznym http://c-you.pl/ w Lublinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniik
Też chciałam soczewki kontaktowe i poszłam do mojego optyka w Poznaniu http://optykkrawczyk.pl/ <- zrobiłam sobie tygodniową próbę i stwierdziałm, że to nie dla mnie - kwestia zakładania soczewek jest dla mnie kłopotliwa, wróciłam więc do okularów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja się dobrze czuje w okularach. Okulary nie są tak skomplikowane w zakładaniu jak soczewki. Dlatego jak byłam w salonie optycznym http://nyczoptyk.pl/ w Gliwicach to wybrałam okulary. Oni mają bardzo duży wybór oprawek do okularów od znanych producentów, markowe. Ciężko się aż zdecydować na wybór tych jednych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie skomplikowane? Nie siej paniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wybrałam soczewki, bo mam dużą wadę wzroku. Okulary wieczorem, po całym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka Jankowska
W Centrum Handlowym Janki w Vision Express, do 31 sierpnia trwa super promocja na okulary! Przy zakupie kompletnej pary okularów, za wybrane oprawki zapłacicie nawet do 70% mniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że powinnaś poradzić się w tej kwestii profesjonalnych optyków. Mogę Ci polecić bardzo dobry, sprawdzony przeze mnie zakład optyczny www.siejka.pl. Byłam u nich jakiś czas temu na badaniu wzroku i doborze okularów. Zostałam obsłużona bardzo fachowo. Obsługa perfekcyjnie dopasowała okulary do moich rysów twarzy. Bardzo dobrze się w nich czuję. Ten zakład naprawdę trzyma poziom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem warto z tym pytaniem wybrać się do dobrego zakładu optycznego. Ze swojej strony mogę Ci polecić www.optycorp.waw.pl. tam wykonają Ci szczegółowe badanie wzroku, a potem pomogą dobrać odpowiednie do Twojej wady okulary, bądź soczewki kontaktowe. Tamtejsi optycy naprawdę znają się na rzeczy. Ja właśnie mam od nich okulary i uważam, że super do mnie pasują, bardzo komfortowo się je nosi i myślę, że są naprawdę solidne. To były dobrze wydane pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja najpierw miałam oklary...z racji dużej aktywności fizycznej przerzuciłam się na soczewki aż w końcu zdecydowałam się na korekcję laserową. W Optegrze w Warszawie bardzo fajnie przeprowadzili zabieg, miło i profesjonalnie. No i teraz problem z głowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okulary I soczewki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NisiaSonia
ja też jestem zdania, że okulary + soczewki. Byłam ostatnio w centrum janki w salonie lynx optique i wybrałam super modne oprawki Giorgo Armani, takie okulary aż chce się nosić! do tego jest konkurs i za oprawki znanych firm dodają różne prezenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NisiS
są w tym salonie także soczewki w obniżonych cenach, za zakup accuve natural można wygrać weekend dla 2 osób w Paryżu, z chęcią bym pojechała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Soczewki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem tylko okulary. Soczewki sa bardzo niewygodne. A do okularow polecam jakies dobre opraweczki i bedzie sie wygladalo bosko. Ja zawsze wybieram z www.galeriawidzenia.com i musze powiedziec, ze wybor przerosł moje oczekiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
soczewki to kupa roboty, wkładanie, wyciąganie, nawilżanie, czyszczenie, przechowywanie, a jeszcze oczy się w nich męczą, okulary proste w porównaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wcale nie tak duzo roboty, noszę od lat. Przy większej wadzie wzroku soczewki. Takie 1-3 dioptrie - okulary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nosiłam przez wiele lat okulary, niedawno przerzuciłam się na soczewki kontaktowe, szybko się do nich przyzwyczaiłam, wygodnie się je nosi, kosztują niewiele np. w Tarnobrzegu w http://kosinski.tarnobrzeg.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdecydowanie wolę okulary,bo jakoś nie mam zaufania do soczewek i nie wyobrażam sobie ich codziennej aplikacji do oczu. Okulary dobrałam sobie w zakładzie optycznym http://www.optyk-wroclaw.com/ - całkiem ładny model i fajnie pasują mi do twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam zdecydowanie wolę okulary! Jakoś nie mam zaufania do soczewek i nie wyobrażam sobie ich codziennej aplikacji do oczu. Okulary dobrałam sobie w zakładzie optycznym www.optyk-wroclaw.com - całkiem ładny model i fajnie pasują mi do twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdecydowanie wolę okulary,bo w porównaniu do soczewek, zakłada się szybciej i łatwiej! W salonie optycznym http://www.zakladoptyczny.pl/ dobrali mi elegancki model z wygodnymi oprawkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dlaczego nie kupisz okularów i soczewek, będziesz sobie zmieniała w zależności od nastroju;) Mogę polecić sklep www.c-you.pl, w którym sama kupuję, masz tam w jednym miejscu oprawki i soczewki, na pewno coś sobie dobierzesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okulary zakłada się szybciej,ale dają nieco ograniczone pole widzenia. Rozsądnie jest w tej kwestii poradzić się optyka,np. w salonie http://www.optyk-debica.pl/ Dla mnie przy wyborze ważny jest indywidualny komfort i osobiście wolę nosić okulary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam soczewki jako wygodniejsze i naprawdę lepiej się przez nie patrzy niż przez okulary. Tylko przy soczewkach różnie bywa, musisz i tak mieć okulary, chociaż najtańszą opcję, w razie zapruszenia oka w soczewkach, albo włos nagle podejdzie, musisz szybko zdjąć soczewkę, nawet na ulicy i wtedy zakładasz okulary. Chyba że wada na tyle mała, że możesz żyć bez okularów lub soczewek, wtedy możesz mieć same soczewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×