Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Powrót z Włoch i wielkie rozczarowanie tam sie nie da żyć

Polecane posty

Gość gość

Moja kuzynka mieszka w Italii od przeszło 5 lat, wyszła za mąż za Włocha byłem u nich ponad 3 tyg na wakacjach powiem tak to co przedstawiane jest na zdjęciach, filmach, to co słyszymy o pięknej Italii i błękitnym niebie to jedna wielka mrzonka, bajki napędzające turystykę. Mieszka w regionie Piemontu pobliżu Cuneo, i tam sytuacja jeszcze nie jest taka tragiczna, mieliśmy okazje pojeździć po włoszech i to co zaobserwowałem to dramat. Po 1 Ceny - niesamowicie drogo, dla nas zostają sklepy drugiej kategorii, bo na te lepsze zwyczajnie nie stać turystów tak jak i przeciętnych Włochów. Po 2 Jedzenie Włoska kuchnia może i jest fajna, ale jak się ma kasy, jak nie to kluchy z sosem i dowidzenia. Po 3 kultura a w zasadzie jej brak takiego burdelu i tylu niebezpiecznych sytuacji na drodze nie widziałem nawet w Polsce. Co do kultury życia to tak samo dramat. Włosi są bardzo wyzywolenii kobiety (niekoniecznie te atrakcyjne ) często nie mają wiekszych kompleksów i wychodzą niemal z biustem na wierzchu i tak spacerują po miescie, faceci obmacują swoje partnerki publicznie. Jak będąc w sklepie nie wiedziałem jak obsługuje się ich wage gość obok mnie zaczął drzeć się i gestykulować rękoma totalny brak kultury. Po 4 pogoda ja nie wiem fascynacja włoskim klimatem jakoś mi się nie udzieliła, latem pogoda jest praktycznie taka sama jak u nas, A zimy we Włoszech coraz częściej też nie należą do lekkich owszem jest więcej dni ze słońcem ale czy to aż taka różnica? Po 5 Brud, no jeśli Polacy to brudasy to co dopiero Włosi, w większych miastach w dzielnicach nie reprezentacyjnych to jest dramat, śmieci dosłownie leża na ulicy, odór wali od nich i nikt z tym nic nie robi. Po 6 Imigranci jest ich cała masa, nie integrują się z resztą społeczeństwa ewidentnie są wrogo nastawieni Po 7 niebezpieczeństwo, no powiem tak we Włoszech nie ciężko zarobić w zęby i zostać okradzionym, mi sie to nie przydażyło ale Polska ambasada jest codziennie pełna Polskich turystów którzy zostali oszukani, albo okradzeni. Po 8 Włosi nie pija alkoholu za to jarają ile się da. Po 9 Włosi to głupcy No i to sie potwierdza, W telewizji od rana do nocy durne programy typu trudne sprawy, albo taniec z gwiazdami, albo Piłka Nożna, wogóle Włosi mają obsesje na punkcie tego sportu. Po 10 Sjesta i nieróbstwo od 12 do 14 nic nie załatwisz nic nie kupisz. Po 11 To nie prawda że Włosi chodzą spać o 1 w nocy i bawią się na miescie tak było 20 lat temu kiedy Włosi było gospodarczo silni na dzień dzisiejszy ludzie zapierdalają od świtu do nocy żeby zarobić . Po 12 moim zdaniem to w Polsce standardy życia są lepsze Także jak ktoś chce jechać do Włoch to niech się liczy ztym że obraz z filmów to tylko obraz. Realia są inne i prawde mówiąc to w Polsce jest lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki , nigdy tam nie pojade :) Teraz napisz jak jest w Hiszpanii i w Grecji to tez nie bede chciec jechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zostaje w Polsce , tu czysto w miare , kierowcy w miare , sklepy w miare, kultura w miare i ogolnie ok i polki w miare ladne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Nie wiem jak jest w grecji nie mówie nie jedź tam ale mówię jakie są moje obserwacje trochę to odbiega od tego co myślałem o Włoszech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszyscy myślą, że wystarczy wyjechać, ale tylko nieliczni wiedzą, że aby coś mieć trzeba zapierdzielać i tutaj i za tzw zagranicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polska powoli powoli poziomem życia dorównuje Angli czy Niemcom, i mówie to całkiem serio, gdyby u nas żywność nie była tak droga to naprawdę byłoby już bardzo dobrze. Od Włochów Hiszpanów a nie mówiąc już Rumunów czy Bułgarów dawno jesteśmy lepsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
We Włoszech, szczególnie na południu, jest brud, smród i ubóstwo. Taka prawda. Na ulicach brudno, śmierdząco, bezrobocie, ludzie pracują za grosze, mafia. Tak niestety wygląda duża część Włoch. Tylko na północy jest bogactwo i biznes. x Grecja to samo a nawet gorzej bo bezrobocie ogromne, smiecie sie walaja na ulicach bo nie ma pieniedzy na wywoz, ludzie w ruderach mieszkaja. x Hiszpania i Portugalia tak samo, poza kilkoma bogatymi regionami tez niestet bezrobocie, bieda i syf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O tej pogodzie to nie pisz głupot. Byłam dwa lata temu, tam jest dużo cieplej niż u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najgorsze Polskie miasto to Łódź reszta ujdzie pewnie troche lepsze niż takie włochy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś A Francja to nie? Uwierzcie mi że te wszystkie negatywne opinie o Polsce że tu jest bieda, że tu jest źle, że tu jest cieżko, brudno, ludzie są nudni to bajki bujdy. W Polsce jest naprawdę nieźle , standardy życia ludzi są wysokie. Ludzie też nie są źli, w Polsce wbrew temu co się mówi Ludzie są pomocni, i życzyliwi, Kolega była na wymianie i opowiadal że właśnie Hiszpanie słynący z otwartości sa najbardziej zamknięci nikogo nie dopuszczają do swoich grupek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
we Francji nie byłam to nie wiem, ale Grecja, Hiszpania, Portugalia i Włochy (zwłaszcza południowe) to katastrofa. Ludzie w Polsce siedzą i narzekają jak źle, a za granicą taki raj :( A to nieprawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Jest cieplej ale wcale nie ma kolosalnej różnicy. W polsce kiedy jest 33 stopnie niechce się żyć człowiek się dusi, we Włoszech przy 33 stopniach chodziłem i byłem żwawy. Także z tym klimatem to nie wiem. Zimy też z tego co kuzynka opowiadała potrafią zaskoczyć i np w tym roku to wcale nie było cieplej niż w Polsce. Oczywiście mówimy o Północy i Środkowych Włoszech Południe to co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli bylas na Polnocy to i taka nie znasz prawdziwego oblicza Włoch :) Południe to dopiero burdel, syf i nędza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam wole polske

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skandynawia + Kraje Niemiecko Języczne i to wszystko. Reszta Europy jest w d***e u murzyna i to dosłownie, Nie ma co bujać w obłokach, ani w Polsce nie żyje się dobrze, ani we Włoszech, Hiszpanii, Grecji, czy Krajach Bałkańskich. I ZASKOCZĘ WAS To samo tyczy się Anglii, niestety. Znam Anglików którzy zarabiają mniej niż Polacy. I to jest ponoć coraz częstsze zjawisko. A ich życie tez zostawia wiele do życzenia, Mieszkania mają ciasne nie ustawne, dodatkowo są bardzo skąpi. Także tego, Europa się zwija i bieda jest zjawiskiem powszechnym na starym kontynencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Wiem z opowiadań, Podobno w biedniejszych regionach południa sytuacja kiedy matka z córką prowadzą domowy burdel to norma. A ****ają je turyści i gangsterzy. Naprawdę Włochy to nędza ja się nie spodziewałem czegoś aż takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Europa to syf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Europa Zachodnia jest fajna , żeby pozwiedzać, bo miasta takie jak Rzym, Paryż, Londyn, Berlin, Madryt to światowi giganci jeśli idzie o histori, zabytki, też i atmosferę ale 100 200 km od tych europejskich ośrodków toczy się normalne życie, życie ludzi którzy są tacy sami jak my Polacy, którym tak samo jak nam wiecznie brakuje pieniędzy, którzy mają ciężką pracę której nie lubią, którzy padają ofiarą przestępstw, którzy mają nad sobą nieuczciwych pracodawców skorumpowanych polityków. Włochy nie są daleko od Polski i naprawdę życie tam nie jest różne od tego co mamy tutaj. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Europie nie ma kasy, bo unia okrada nas, żeby utrzymywać muslimow mnożących się w tempie geometrycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×