Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość adamella

Pytanie do tych co budują/budowali lub się znają na rzeczy

Polecane posty

Gość adamella

Być może nie jest to dobre forum na tego typu pytanie ale już kilka razy uzyskałam informację na zadane pytania więc zapytam: LEPIEJ KRYĆ DOM BLACHODACHÓWKĄ CZY BLACHĄ TRAPEZOWĄ? Wizualnie lepiej wygląda blachodachówka ale słyszałam,że jest bardziej cienka i mniej trwała od zwykłej blachy trapezowej.Podobno w załamaniach zbiera się woda i szybko pojawia się korozja. Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko jedno...ważna jest blacha i rodzaj zabezpieczenia antykorozyjnego. Najlepiej zapytać dekarzy,oni mają rozeznanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamella
Jednego budowlańca pytałam to twierdzi,że blacha drugiego-blachodachówka. Dlatego pytam jak to wygląda w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majmxx
a dlaczego jedno z tych 2 a nie np. papa termozgrzewalna albo dachówka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dachówka jest najlepsza,ale i najdroższa.Chwalą fińską blachodachówkę,a kształt tu jest najmniej ważny.Gonty papowe też są dobre.wszystko rozbija się ocenę.Im droższe tym lepsze.Radziłbym popytać dekarzy,oni mają rozesnanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dachówka na polskie
warunki wcale nie jest najlepsza. zwlaszcza na wschodzie gdzie czesto pada snieg i wieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak kupisz dobrą dachówkę i jest dobrze ułożona o dachu możesz zapomnieć. Tonie ta dachówka co kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamella
mieszkam na schodzie:) albo blachodachówka albo blacha trapezowa - -tylko te dwie opcje wchodza w gre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blacha prędzej czy później skoroduje ,a dachówka nigdy.Zanim zacznie się coś dziać z dachówką to na Ciebie będą rosły kwiatki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamella
dachówka jest droga wiec odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dachówka na polskie
dobrze ulozona czyli kazda w kilku miejscach przykrecona aby wiatr jej nie zabral a do tego pod spodem podbite plytami aby snieg nie wpadal :D plus grubsze mury aby dom nie osiadl pod jej ciezarem :D to dobre d krajach gdzie caly rok jest upal. nie znam sie na tym ale z tego co wiem to trapezowa jest tansza bo mozesz ja klasc w dwie strony bo ma taki sam profil wiec mniej jest resztek zwlaszcza jak dach skomplikowany. blachokodachowke jak dotniesz to reszta nadaje sie tylko do wyrzucenia bo nie odwrocisz jej ze wzgledu na to ze na dole ma inny wzorek niz u gory. sadze ze jakos wykonania nie zalezy od jej ksztaltu a od innych czynnikow. podejrzewam tez ze trapezowa jest tansza bo jest brzydsza ale jak napisalem wyzej bardziej ekonomiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racja,ale pamiętaj,że obróbki i tak są z blachy. W koszach też kładziesz blachę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dachówka na polskie
ta dachowka ktora byla kiedys tak a ta ktora jest teraz to za 20 lat moze byc to co z blacha. tego nikt nie wie. po 30 latach i tak robale zjedza drzewo i dach bedzie do wymiany :D podziwiam ludzi ktorzy kupuja okna na 50 lat blache na 50 lat itd. i placa za to kosmiczna cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamella
No własnie tak słyszałam - blacha trapezowa nie dość że tania to i ekonomiczna bo mniej się wyrzuca. Ja natomiast sugeruję się też wyglądem - no i blachodachowka jednak lepiej wygląda. No i taki dylemat: taniej i ekonomiczniej czy nieco drożej i ładniej........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamella
dachówka na polskie No dokładnie masz rację:)Też mam takie poglądy - po co przepłacać za dach jesli i tak za max 30 lat trzeba wymieniać konstrukcję.BEz sensu zupełnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dachówka na polskie
ja bym wybral tanio i ekonomicznie bo za 5 lat wejdzie cos nowego i wtedy i trapezowa i dachowkowa bedzie stara i brzydka :D jesli masz duzo zalaman na dachu to trapezowej kupisz o polowe mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trapezowa to dobrze wygląda ale na stodole a nie na budynku mieszkalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamella
Czy duzo załamań...hm Dokładnie 4:P Pocieszam się troche,że dobrze dobrana blacha trapezowa tez nie wygląda zle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamella
A myslisz,że to prawda,że blachodachówka mniej trwała jest? te arkusze są mniejsze i dużo cieńsze niż w blaszce trapezowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dachówka na polskie
dom sluzy do mieszkania nie do ogladania. lepiej sobie kiecke od versace kupic niz placic za blache 2 razy tyle po to aby sie sasiadom podobala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dachówka na polskie
nie znam sie na tym kompletnie ale wydaje mi sie ze i jedna i druga blache kupisz zadanej grubosci kwestia ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamella
dachówka na polskie Ja oczywiscie tez jestem tego zdania - lepiej kasę przeznaczyc na coś innego.A jak juz bedzie sie nam tak przelewało to sobie wymienie ten dach:P Nie mniej jednak kobiece poczucie estetyki podpowiada mi,że jednak dom piwinien tez w miarę dobrze wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybym miał wybierać między blachą a gontami (papa termozgrzewalna)wybrałbym papę.Ja mam blachę trapezową z huty florian,ocynk pokryty farbą silikonową .Ma 20 lat.DWA razy była malowana,a trzeba by znowu malować.Więcej bym na to nie poszedł.Najgorsza jest sadza po zimie,zeżre wszystko.Zdrugiej strony technologia poszła do przodu,może teraźniejsza jest lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dachówka na polskie
mnie poczucie estetyki podpowiada ze z trapezowa wcale zle nie wyglada. wazniejszy moim zdaniem jest kompatybilny z reszta kolor niz ksztalt. lepszy trapez o fajnym kolorze niz dachowkowa blyszczaca sie jak psu jajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamella
hehe dobrze powiedziane:D No w takim razie dziękuję za porady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dachówka na polskie
w tej dachowkowej za 20 lat nie dosc ze trzeba bedzie malowac to jeszcze dziury pewnie utykac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dom to nie kiecka którą wrzucisz do szafy. Ma służyć Tobie i być może następnym pokoleniom,ale jest warunek porządny fundament i dach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×