Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Doggy_style

Renta KRUS a praca

Polecane posty

Witam Państwa. Prosze o udzielenie mi odpowiedzi na moje pytanie.Otóż znajomy ma rente chorobowa z KRUS z tytułu niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym. Chciałby sobie legalnie dorobic w innej pracy poza gospodarstwem rolnym. Czy ma taką możliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juliuszu zrób sobie badania na obecność mózgu, mając 600zł renty na pewno za tę kasę można wyżyć i rodzinę utrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renta jest przyznana okresowo. Z tego co przed chwilą gdzieś w necie - "Rolnicza renta okresowa przysługuje do czasu objęcia innym ubezpieczeniem społecznym. Podejmując zatrudnienie, automatycznie traci pani prawo do renty okresowej. Zasada ta nie dotyczy rent stałych i wypadkowych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ile dobrze pamiętam rentę się dostaje za niezdolność do pracy , jak może pracować to niech się jej zrzeknie i zatrudni na etat , ale nie stałe źródło i jeszcze etat :o pasożytnictwo w czystym wydaniu i gówno mnie obchodzi wysokość tego świadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julek dobrze
gada... Mają renty a młodzi pracy nie mają renty nie mają zasiłku nie mają... To za co mają żyć?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli Cię boli, że ktoś może mieć rente i dodatkowo dorobić to sam kombinuj tak żeby było tobie dobrze, a nie swoje traumy przelewac na caffe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klockami nie , ale miałem ołowiane żołnierzyki przyspawane do podłogi 😴🖐️ co nie zmienia faktu ,że twój znajomy jest pasożytem żerującym na społeczeństwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzę więcej pozytywnego myślenie, bo narzekać na brak pracy to można cały czas i sama nie przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julek dobrze
jakby pracodawcy nie mieli dopłacane do zatrudniania niepełnosprawnych (a myśle że ten twój znajomy ma orzeczenie) to by ich tak chętnie nie zatrudniali. Wzieli by młodego silnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to sobie narzekaj na brak pracy :D pracuję i zarabiam dobrze i niestety musze płacic podatki na takich pasożytów jak twój znajomy :o później się wszyscy dziwią czemu takie wysokie podatki jak masa gnojów pokroju twojeko wsiura tylko kombbinuje jak tu wyłudzić kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ma problemy zdrowotne to uważasz go za gnoja ? Renta mu się faktycznie należy i wiadomo, że nie chce szukać pracy fizycznej, bo do takiej się nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie się zgodzę, że niektórzy kombinują i im się renta nie należy. Tak jak mojej byłej wsiurskiej pracodawczyni. Miałą dużo kasy ze sklepu jaki posiada i jeszcze pipa sobie załatwiła rentę a kasy ma od groma ;/ Zwolniłem się z tamtąd bo nie mogłem patrzeć jak oszukuje klientów sklepu i naciąga, w dodatku duzo sprzedazy robiła na zeszyt, fiskalka żadko kiedy tam była włączana. I ten przypadek można nazwać wyzyskiwaniem państwa i nas podatników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze męzowi załatwiłe rente strukturalną, bo niby przepisali gospodarstwo jakoś na dzieci. Stary ma dużą rente a i tak sobie robie w gosporarstwie i nikt go nie sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę ,że masz problemy w analizie tekstu , nawet się nie dziwię :o to odnośnie "jak ma problemy zdrowotne to uważasz go za gnoja ".🖐️ widzę postawę roszczeniową " należy mu się" jak chce pracować to należy mu odebrać rentę i tyle. Będzie miał więcej niż 600zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×