Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ooiuytun

Skąd będę wiedziała ,że światła są bezkolizyjne?

Polecane posty

Gość ooiuytun

jadę pierwszy raz sama do łodzi, u mnie na wiosce są tylko jedne światła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja zawsze pytam
Ja zawsze pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzyżowanie młotku
zauważysz :classic_cool: staraj się nie skręcać w lewo :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaavaaa
to takie, gdzie jest strzałka na zielono, ale nie ta mała co masz się przed nią zatrzymac przy skretach ale na sygnalizacji gdzie są trzy kolory są strzałki - nie są okragłe jak pozostałe. Zazwyczaj na wszystkich te strzałki widać, na czerwonym i zielonym. Chyba nie pomieszałam. Poszukaj w googlach foty. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi ci o zakret w lewo? - bezkolizyjnie bedziesz miec, kiedy bdzie sie swiecic strzalka (a nie standardowe, okragle swiatlo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhf
bezkolizyjne to te strzalki (ale ie zieloa, osobna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najbezpieczniej bedzie jesli nie bedziesz stala 1a na swiatlach, a za kims to zawsze bedziesz widziec, co inni robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Światła bezkolizyjne to takie, na które nie są "pełne" tylko mają strzałkę. Takie ogólne zielone oznacza, że np. za skrętem może być zielone dla pieszych lub z innego kierunku moga jechać samochody. Przy strzałce (ale nie tej małej zielonej - warunkowej) tak się nie zdarzy. Kto wam dał prawo jazdy? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"bezkolizyjne to te strzalki (ale ie zieloa, osobna)" zielona, osobna jest przy skrecie w prawo - napisalam, ze chodzi mi o zakret w lewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka* - czytaj ze zrozumieniem moj post, a dopiero pozniej mozesz krytykowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaavaaa
Jak masz czerwone + strzałkę to się masz zatrzymać i możesz jechać. Działa jak znak stop, masz puścić tych z lewej. Ale są też inne sygnalizatory, takie, gdzie w miejscu normalnego zielonego masz narysowaną czarną strzałkę na zielonej lampie. Wtedy przejazd przez skrzyżowanie jest bezkolizyjny, nikt i nic nie ma prawa wbić ci się w pas ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda żonka to ja
SYGNALIZATOR (S-1) z sygnałami do kierowania ruchem. ŚWIATŁO CZERWONE - wjazd zabroniony a zatrzymanie przed tym co występuje wcześniej: - jezdnią drogi poprzecznej, - linią warunkowego zatrzymania, - przejściem dla pieszych, - sygnalizatorem, ŚWIATŁO ŻÓŁTE - wjazd zabroniony z wyjątkiem sytuacji gdzie zatrzymanie wymagałoby gwałtownego hamowania. ŚWIATŁO ZIELONE - wjazd za sygnalizator dozwolony pod warunkiem, że: - nie ma osoby regulującej ruchem, zabraniającej wjazdu, - nie przejeżdża uprzywilejowany w akcji, - jest miejsce za i na skrzyżowaniu, - z poprzedniej zmiany świateł rowerzyści i piesi opuścili skrzyżowanie (inne pojazdy mogą stać na skrzyżowaniu o ile nie utrudniają ruchu), - przewidzimy, że podczas nadawania zielonego opuścimy skrzyżowanie. I. JAZDA NA WPROST - zachowując szczególną ostrożność JADĘ II. SKRĘT W PRAWO - USTĄPIĘ PIERWSZEŃSTWA SKRĘCAJĄCYM SZYNOWYM; PIESZYM, ROWERZYSTOM. III. SKRĘT W LEWO - USTĄPIĘ PIERWSZEŃSTWA WSZYSTKIM POJAZDOM JADĄCYM Z PRZECIWKA NA WPROST I W PRAWO, PIESZYM I ROWERZYSTOM. Bezkolizyjnie lub kolizyjnie z jadącym z przeciwka w lewo. Interaktywne skrzyżowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaavaaa
młoda zonka to ja - w ktorym miejscu twego postu jest odpowiedz na pytanie autorki?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a masz ty prawojady ?
myślałam że takich rzeczy uczą na kursie, poza tym jazdy ma się w mieście a nie na wsi, więc dlaczego pytasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda żonka to ja
aaaaaaaa doczytaj do końca to sie dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaavaaa
no i dalej nie wiem. jeżeli ktoś nie wie jak wyglądają światła bezkolizyjne to twoja odpowiedź: "Bezkolizyjnie lub kolizyjnie z jadącym z przeciwka w lewo. Interaktywne skrzyżowanie" napewno pomoże. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goya 35,.,.
Młoda żonka pisze o bezkolizyjnym skrzyzowaniu gdzie wydziolone są pasy i kierowcy skrecajac w przeciwne kierunki nie zajeżdzaja sobie drogi ale autorka pytała o bezkolizyjne swiatła czyli swiatła kierunkowe-swiatła na ktorych umieszczone sa strzałki( nie mylic ze swiatłem zielonym warunkowym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×