Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość :(:(

Trauma u dentysty.

Polecane posty

Gość :(:(

Na czwartek mam wizytę u dentysty. Umieram ze strachu jako, że jak byłam w podstawówce to dentystka ze szkoły wyrwała mi mleczaka na żywca, w dodatku nie tego co miała. Wyłam tak, że pół budynku mnie słyszało, aż w końcu zemdlałam jej na fotelu. Teraz mam 25 lat, ukruszył mi się ząb i muszę iść... Pocieszcie mnie, bo już się na samą myśl trzęsę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :(:(
No tak, topiki o kochankach ciekawsze :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz są takie środki znieczulające że naprawdę nic nie poczujesz. polecam gabinety z urządzeniem znieczulającym Magic Wand :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizabela
teraz to juz nie tak jak kiedys ,ale czesto sie ostatnio zdarza ze pacjenci dostaja zakazenia i po kilku dniach umieraja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yu778
Od razu powiedz, że chcesz ze znieczuleniem i o nic się nie martw :) No i mam pytanie - oprócz tego ukruszonego zęba nie masz żadnych ubytków? Jak Ty to robisz, że po tylu latach nie masz próchnicy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D tak, umierają, to ostatnio powszechne, lepiej nie brac znieczulenia. Lepiej sie potknij "niechcący" i wybij - będzie po kłopocie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilka miesięcy temu i nadal
ja też w podstawówce trafiłam na rzeźnika,a nie dentystę :o Poszłam dopiero po może 10 latach,z miekkimi kolanami na lekach uspokajających,serio... Trafiłam na taką dentystkę z którą nic nie poczułam. Jakiś rok temu musiałam usunąć zęba z samego tyłu. Okazało się,że miałam zapalenie okostnej i ząb pod plombą praktycznie zgnił. Znowu trafiłam na rzeźnika:( Już chyba wolę bez zębów być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fachowiec69
podobno nawet jakis taki wirus panuje ze jednej pacjentce to nawet musieli cala glowe amputowac zeby przezyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będziedobrzenieboj sie
nie bój się ja miałam tak jak Ty. Kilkanaście lat bez dentysty po traumie, aż zaczęły mi się zęby sypać. Tak mnie bolał ząb że płakałam całą noc, aż trafiłam na pogotowie stomatologiczne i prawie a tą kobietę po stopach bym całowała. Od tamtej pory chodzę do dentysty i nawet bez znieczulenia robię. Teraz wiem jedno: ten ból jaki wg mnie był u dentysty jest tylko moim strachem . Teraz nie ma naprawdę co się bać. są takie znieczulenia że nic a nic nie poczujesz. A tak na marginesie ja miałam teraz robione kanałowe dwóch zębów bez znieczulenia (teraz jestem w ciąży) i to mnie też nie bolało, a wszyscy mówią że to taki okropny ból! :) Nic się nie bój. Powiedz od razu że jesteś dentofobem i ze tylko ze znieczuleniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :(:(
Nie wiem czy mam próchnicę, zęby mnie nie bolą, tylko ten jeden nieszczęsny ukruszony. A co robię, myję normalnie 2 x dziennie, a po każdym posiłku żuję gumę. A znieczulenie jest płatne czy nie? I dzięki za otuchę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będziedobrzenieboj sie
http://www.forum.dentonet.pl/viewtopic.php?t=9672 masz tu linka do forum dentystycznego z topiku gdzie ludzie czują to samo co Ty i opisują jak to dalej z nimi. Mnie to skłoniło żeby pójść nie bać się, duże wsparcie ten topik. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam doswiadczenie
w tych nowych gabinetach to trzeba teraz ze wzgledow higienicznych rozebrac sie do naga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będziedobrzenieboj sie
znieczulenie chyba ok 15zł kosztuje, ale czasami dają za darmo. Zapytasz jak będziesz u dentysty. 15zł to niewiele a luuuuz jak nic:) Pewnie przy okazji pyknie Ci jakieś dodatkowe ząbki przy tym znieczuleniu i będziesz miała wyleczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będziedobrzenieboj sie
na tym forum udzielają się normalnie lekarze także i oni dają naprawdę ogromne wsparcie(żeby otrzymać status stomatologa na forum trzeba wpisać regon czy coś i jest to sprawdzane więc nie ma podszywów) możesz napisać co Ci dolega tak poza strachem i oni oglądają, doradzają, dyskutują. Naprawdę super forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :(:(
kilka miesięcy-ja nie wiem co oni za baby zatrudniali w podstawówkach, do dziś mi się śni zapach i dźwięk tego wiertła. Koszmar jakiś! A muszę powiedzieć, że jestem po porodzie, i przeżyłam ze spokojem, a dentysta to panika! będziedobrze-dzięki za linka, poczytam. Aha dzięki za info a propos znieczulenia. Oby rzeczywiście nic nie bolało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będziedobrzenieboj sie
chyba każdy ma takie wspomnienia ze szkolnym dentystą. Nie wiem czemu nie dawano znieczuleń? ale u mnie też była rzeź. Teraz jednak chodzę raz w miesiącu i leczę już w zasadzie bez znieczulenia Może na dzieciach robili bez znieczulenia, bo co? pobilibyśmy ich? hehe sama nie wiem. Mówię Ci poczytaj sobie to forum, popytaj tam. Nie doprowadzaj do sytuacji że będzie Cię bolał bo wtedy to jest zdecydowanie gorszy ból niż u dentysty kiedykolwiek mógłby być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :(:(
Dziękuję, za wsparcie będziedobrze, życzę Ci przyjemnej ciąży i szybkiego, bezbolesnego porodu! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będziedobrzenieboj sie
dziękuję :) Mam nadzieję że faktycznie jakoś zniwelowałam Twój lęk:) Trzymaj się!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :(:(
Pewnie dużo jest ludzi z traumą... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ;//////////
witam , mam 19 lat , tydzien temu w sobhote wie3czorem strasznie rozbolal mnie zab , bylam zmuszona w niedziele rano jechac od dentysty, boje sie boardzo ,i dosyc daneo nie bylam, dentysta owwiedzial ze boli mnieod dolnej 5 , , roziwercil mi ja , wlozyl mi cos , i powiedzil ze mam przyjsc po weekendzie,w poniedziale znowu zaczelo mnie bolec , poszlam do innego i powiedzial ze w 5 mam duzo dziure , ze kanalowego ale boli mnie od 7 obok, zab z zewna5trz byhl niedziurawy , ale ejak rozwiercil to caly w srodku zepsuty byl,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba każdy kiedyś przeżył jakąś traumę związaną z dentystą. Ja jak byłam w podstawówce miałam wyrywaną 6 i znieczulenie nie zadziałało efekt dentysta wyrwał mi zęba bez znieczulenia. Ale nie ma co się dentysty bać, nie każdy dentysta to sadysta dr Rozwadowski z Galerii Uśmiechu jest bardzo sympatyczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfdfsdsfsdf
ja też miałam traumę i bałam się dentysty i "dzięki tej traumie" zniszczyłam sobie zęby ale w końcu jak mi się ukruszyła jedynka- odważyłam się i poszłam i trafiłam na super dentystę dużo pracy już za nami, trochę przed nami ale zawsze daje mi znieczulenie i jest ok wyleczyłam się z traumy nie bój się, teraz środki znieczulające są super, uczujesz jedynie ukłucie przy zastrzyku a co do opłat to ja chodze prywatnie to płacę, a na NFZ chyba jest za darmo? nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej hoo
dr Rozwadowski jest też przystojny :D dlatego wstyd iść :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha, ale mnie rozbawiłaś, że się wstydzisz bo doktor Rozwadowski przystojny jest:) no i co teraz nie będziesz do niego chodzić ?? Ale wiesz możesz patrzeć na to pod innym kątem, że jak przystojny to lepiej niż jakby miał być brzydki. Do przystojnego dentysty przyjemniej się chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ciekawe jak niektórzy ludzie , bezdomni radzą sobie bez dentysty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beat98mn
W to lepiej nie wnikać ;) Sama miałam ogromne problemy z przekonaniem się do regularnych kontroli u dentysty, dopóki nie trafiłam do Indexmedica, gdzie przekonałam się, że wizyty nie muszą być takie straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celina12a
Nie dziwię się nikomu, kto ma traumę, bo przez długi czas tez nie lubiłam dentystów, co było związane z okropną wizytą u dentysty w dziecinstwie. Dopiero, kiedy znalazłam dobrego lekarza (chodzę do Indexmedica), już nie cierpię katuszy przed pójściem do gabinetu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma co panikowac, to nie jest nic strasznego w porównaniu do tego co się dzieje na swiecie. Albo trzeba przezwyciężyć i nigdy nie będzie już dla nas problemem alboooo zmienic gabinet! Ja mogę polecic ten do którego chodzie, to strona www.indomo.info.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×