Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćulka

Wirus hpv... pomocy!!!!

Polecane posty

Gość gośćulka

Hej. Dzisiaj odebrałam wynik cytologii. Jest podejrzenie wirusa hpv. Dostałam leki na grzybice i po okresie mam powtórzyć cytologię. Zaczelam szukac info na ten temat i sie przeraziłam...stan przednowotworowy? Czy miala któraś z was z tym problem? Moglybyscie coś więcej na ten temat powiedziec? Nie chce się nakręcać niepotrzebnie czytając artykuły w necie. A i przede wszystkim, jak to się ma do ciąży? Planujemy z mężem dziecko, ale w takiej sytuacji to chyba nie jest dobry pomysl? Bardzo proszę o jakieś wiadomości na ten temat. Z góry bardzo dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
koleżanka miała, jakieś 2 lata temu, leczyła się 1/2 roku i jest ok, wyleczona. Idź z wynikiem do swojego lekarza, on powinien skierować do zakaźnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie wystarcza te leki na grzybice no i potem zobaczę jak kolejna cytologia? Kurczę martwię się :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wystrczą leki na grzybicę i porady kafeterian. Normalnie to lekarze leczą, chyba że jesteś z innej planety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To co, do rodzinnego z tym tez isc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko musisz to wyleczyć najpierw bo zle wplywa na szyjke w tej sytuacji. Zanim zajdziesz i noszenie 9 miesiecy i potem polog, to dlugo nie bedziesz mogla zabrac sie za to a w szyjce bedzue rozwijał sie rak. Od zmiany Cis to juz tylko moze byc kilka miesiecy i moze stac sie zlosliwy, no nie moze bo napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisz jaka masz zmiane, co wyszlo w wyniku i skad wiesz ze masz grzyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba było nie dawać doopy po kątach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy takich zmianach Cin czesto sa biale grudki a lekarze gadaja ze to grzyb a wcale nue musi byc grzyb, napisz jaka to zmiana to uwierze ze jestes chora. Bo byc moze to prowokacja i szkoda by bylo mojego czasu tutaj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw leczenie potem dziecko. Chcesz by twoje dziecko zostalo bez mamy, wylecz to gowno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem, przeciez nie zostawie tego bez leczenia. Wynik jest napisany jakimiś skrótami, nieczytelnie, wiec nawet nie wiem o co chodzi. Wiem, pewnie pomyślicie, ze to prowo ale po co taki temat zakladac? A czy mam grzyba? Mialam smierdzaca wydzieline i wczesniej juz kilka razy mialam grzybice no i poszłam po prostu z tym wynikiem do lekarza, a on: Nie jest zle, ale trzeba to wyleczyć. Zapisał antybiotyk dla mnie i męża i mi globulki. Pojechalam do domu i zaczelam czytać o tym hpv bo to mam w tym wyniku, z tym ze to wszystko jakimiś skrótami napisane. No i właśnie niw wiem co mi jest dokladnie. Pojadę do innego lekarza chyba. Ale tak ogólnie tylko chciałam się dowiedzieć od was, czy mam się czego bać? No i staraliśmy sie w tym miesiącu, jak jeszcze nie miałam tego wyniku. Teraz to chyba lepiej zeby na razie się nie udalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I ogólnie powiedzcie mi, co mam zrobić, czy najpierw te leki i poczekać jak następna cytologia wyjdzie czy isc jeszcze wczesniej do rodzinnego? On nie powinien dodatkowych badan zlecić? Jak to jest? Kurczę nawet nie mam z kim o tym pogadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potem ci odpisze bo teraz nie moge , tylko napisze ze grzybica nie smierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żyję z hpv
Od 6 lat wiem, ze mam hpv. Autorko, jaki konkrecie masz wynik cytologii? Skąd jesteś? Potrzebny Ci dobry ginekolog, jesli faktycznie zakażenie sie potwierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochanek ci sprzedal wirusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja siostra w wieku 25lat dowiedziała się że ma raka przez hpv chcieli jej usunąć macice ale zdecydowali się na szyjkę tylko na razie jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem z Olsztyna, tu nie ma dobrych lekarzy. Ostatnio robiłam cyto rok temu i wyszło ze mam grzyby z rodzaju candida. Ogólnie mam 25 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żyję z hpv
Jesli autorka to osoba powyżej, to... to nie jest wynik cytologii :) Żeby ginekolog podejrzewal zakażenie wirusem hpv (podejrzewal, bo sama cytologia to za mało do diagnozy, konieczna jest kolposkopia, testy molekularne) musi byc wynik od ASC-US powyżej (metodą opisową) lub III grupa (metodą starszą). Co konkretnie powiedzial Twoj ginekolog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedzial tylko, ze nie jest zle... Ogólnie napisze to co moge rozczytać na tym wyniku. Rozp. Klin. ASC - US zm. (cos tam) w kom.nabł. Rozp.cyt. Cos tam leukocyty (e+) susp. Inf. HPV. Zalecenia - stan zapalny. Wiem, ze Malo wam to powie ale nie mogę rozczytać... Ciekawi mnie tylko to hpv. A lekarz powiedzual: Nie jest zle ale trzeba wyleczyć. Zapisał fluconazyl i jakies globulki i za miesiąc gdzies kolejna cytologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żyję z hpv
ASC-US oznacza w wymazie obecność atypowych komórek niewiadomego pochodzenia. Z takim wynikiem tak właściwie powinien Cie skierować do dalszej, poglebionej diagnostyki, czyli na kolposkopie (specjalny wziernik zaopatrzony w kamerę pokazuje obraz szyjki w powiększeniu mikroskopowym. Pozwala to na dokladne zbadanie, czy istnieja tam ogniska zapalne i dokładnie z tych miejsc mozna wtedy pobrać wycinek do badania histo-patologicznego, a także wymaz do testu na dna wirusa hpv). Moze Twoj lekarz uznał, ze najpierw wyleczy stan zapalny, czy grzybiczy (jak rozumiem cos tam takiego tez wyskoczyło). Moze sadzi, ze to moze zmieniać wynik cytologii. W sumie miesiąc czekać mozesz. Ale jesli po miesiącu znow wynik sie powtórzy, a on Cię nie wyśle na kolposkopie - zmień lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Martwi mnie to podejrzenie subklinicznej obecności wirusa hpv (jak rozumiem skrót, który zacytowałaś). Ale taka cytologia tak, czy siak nie jest wciaz dowodem na zakażenie. To tylko znak, ze trzeba sie dokladnie przebadać, pilnować. Niestety ja moge polecić lekarzy z Poznania. Tam jest centrum badam przeciw hpv, wiec mam szczęście ;) Od paru żadnych lat działa program przeciwdziałania zakażeniu hpv. W każdym województwie istnieje taki punkt zborny. Zaraz sprawdzę na ich stronie, czy w Twojej okolicy kogoś mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak właśnie zrobię. Dziękuję za pomoc :* ale boje się jak cholera :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankaaaaaaaaaaaa
Do której grupy cytologicznej cię zaliczyli? Ja miałam 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak się kończy dawanie doopy po kiblach w disco, ale młodzi myślą że są niezniszczalni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żyję z hpv
Są! Masz Olsztyn! :) http://www.wok.olsztyn.pl/rs/main i kontakt 895398079 A tu adresy placówek, w której mozesz powtórzyć cytologię i w razie powtórzenia zlych wynikiem wyślą Cie dalej. Tylko na cyto dopiero po skończeniu leków, inaczej one zaburzą wynik cytologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem do jakiej grupy.. Nie wiedziałam, ze sa jakies grupy. Ja ogólnie zielona jestem w tych rzeczach. A subkliniczna postać to taka wczesna? No i ogólnie, da sie to wyleczyć i co najważniejsze, zajść po tym w ciążę? Bo wiecie co, ja juz zaczynam sie dolowac przez to :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankaaaaaaaaaaaa
,,tak się kończy dawanie doopy po kiblach w disco, ale młodzi myślą że są niezniszczalni" Ja na disco nie chodzę, doopy po kiblach nie daję, mam 40 lat i też miałam hpv .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmm..tak się właśnie zastanawiam bo ja jestem wśród osób z podwyższonym ryzykiem zachorowania na raka szyjki.Dowiedziałam sie dzieki testom a te były z krwi.Fakt-trzy cytologię pod rząd wyszły dramatycznie.Miałam konizacje szyjki i od 5lat jest ok.Cytologię jednak robię co pół roku po to,że gdyby cokolwiek się działo to w porę będzie wychwycone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podzial na grupy to stara metoda. Dzis obowiązuje opisowa, bo jest dokladniejsza. Wynik ascus jest wg metody opisowej. Wg dawnego podziału na grupy to chyba gr.II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×