Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

6 miesiac ciazy a zabiegi kosmetyczne nie zaszkodzą?

Polecane posty

Gość gość

Witajcie, Czy zwykle zabiegi pielęgnacyjne oczyszczanie peelingiem(bez kwasow, zadnych urzadzen) , masaż twarzy, jakies rozjaśnianie cieni pod oczami , zabieg bawełniany na dłonie, nawilżanie stop czy to może zaszkodzić dziecku? Na ostatniej wizycie zapomniałam zapytać lekarza prowadzącego natomiast widze, ze mam mega podkrążone oczy, ostatnio kiepsko spie i ogolnie chciałabym o siebie zadbac w ciązy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli to łagodne zabiegi to nie masz się czym martwić:) Osobiście polecam Ci używanie naturalnych kosmetyków i olejków, mydeł (zarówno do ciała, jak i do twarzy, włosów), sama ich używam na co dzień i jestem bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakich firm? jakies apteczne? Szczerze mówiąc sama nie wiem co mam używac staram się jak najmniej tej chemii wklepywać ale mam już trochę przebarwień a niby unikam slonca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co, ja jakiś czas temu zaczęłam sobie czytać o kosmetykach naturalnych, głównie o olejkach. Zaczęłam od olejowania włosów i zmiany szamponu, teraz olejków używam również do ciała i twarzy. Olejek musisz sobie wybrać sama, w zależności od tego jaką masz skórę/włosy, poczytaj o tym i jakiś sobie kup, na początek nie za duże opakowanie. Olejki powinny być nierafinowane, nieoczyszczone, jak najbardziej naturalne. Do tego używam mydła savon noir (ma właściwośc****elingujące), poza tym aleppo na zmianę z dudu osun (przy czym to drugie jest oczyszczające, dla mnie ok, bo mam skłonność do wyprysków). Maseczki robię z glinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój lekarz twierdził, że nawet kremów do rąk nie powinnam stosować będąc w ciąży, a co dopiero zabiegów oczyszczania twarzy. Nie ryzykowałabym na Twoim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:06 Kochana kiedyś kupiłam naturany olejek(nie pamiętam jaki) on okropnie śmierdział, i długo się wchłaniał. Będę musiala poczytać, dziękuję za poradę. 19:08 Kochana jak to możliwe? ja generalnie ograniczyłam używanie kosmetykow ale takie podstawowe używam bo jak np. mam ochronić się przed rozstępami? Kupuje rzeczy wydaje mi się lepsze jakościowo, ograniczyłam spozywanie chemii (chociaż jest we wszystkim tym co jemy). Nie chciałabym skrzywdzić dziecka absolutnie, ale skusila mnie oferta dla kobiet w ciąży, wszystko dobrymi kosmetykami, bez uzycia laserow, jakichkolwiek maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie kupiłaś arganowy:) On śmierdzi, ale właśnie to, że śmierdzi potwierdza, że jest taki jak ma być (nieoczyszczony) ;) Z ładnie pachnących: kokosowy, migdałowy, ale pytanie czy będą Ci służyły;) Z tymi kremami do rąk to bym nie przesadzała, no litości, masz się zapuścić na amen? A co z rozstępami? Też nie wolno im zapobiegać? Moim zdaniem gruba przesada... Zaś co do zabiegów: jeśli masz obawy co do zabiegów u kosmetyczki to zrób sobie zabiegi w domu, właśnie naturalnymi kosmetykami, a nic Ci nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja używałam wszystkich i dziecko jest zdrowe, już nie popadajmy w skrajności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli jak śmierdzi znaczy, że dobry :) hehehehe dziękuję serdecznie za rady. W domu tez muszę myc twarz i zęby a w pascie jest szkodliwy fluor i co? mam być brudas? chyba nie tedy droga, chce łądnie wygladac w ciąży i zrelaksować się u kosmetyczki raz na jakiś czas. Dziękuję kobiety za porady :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie trzeba w ciąży całkowicie rezygnować z kosmetyczki i masażysty. U kosmetyczki możemy skorzystać z zabiegu mikrodermabrazji, oczyszczania twarzy, masażu twarzy, który reguluje gruczoły łojowe czy zabiegów nawilżających skórę. Ciało warto pilingować i natłuszczać, co zmniejsza świąd bardzo popularny u kobiet w ciąży i poprawia elastyczność naskórka. I jest profilaktyką przeciw powstawaniu rozstępów. Można w ciąży zrobić makijaż permanentny, z tym że istnieje ryzyko, że skóra inaczej zareaguje na barwnik i brwi zamiast brązowych wyjdą kruczoczarne… Nie należy natomiast korzystać z zabiegów, które bardzo podnoszą ciśnienie, czyli mocnych masaży i drenażu limfatycznego. Stanowią one zagrożenie dla płodu. Kobieta w ciąży może korzystać z masaży pleców, stóp czy twarzy, ale specjalnie dla niej przeznaczonych – zawsze przed pójściem do kosmetyczki czy na masaż informujmy o naszym stanie. Bo zabiegi dla ciężarnych są znacznie delikatniejsze. Nie należy wykonywać endermologii ani korzystać z zabiegów medycyny estetycznej z botoksem czy wypełniaczami. Szkodliwe dla płodu mogą być również: fale radiowe, ultradźwięki (zrezygnować więc należy z piaskowania zębów), kawitacja, zabiegi z wykorzystaniem prądu czy też laser. Część z nich jest niebezpieczna, a części nie przebadano, bo na kobietach w ciąży badań się nie wykonuje, dlatego lepiej nie ryzykować i z nich nie korzystać. Jeżeli zaś chodzi kosmetyki do codziennego stosowania, to nie musimy wymieniać wszystkiego. Tylko zrezygnować z substancji, które mogą zaszkodzić dziecku, jak retinoidy, nadtlenek benzoinu czy tetracykliny (obecne w lekach i maściach przeciwtrądzikowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś ja używałam wszystkich i dziecko jest zdrowe, już nie popadajmy w skrajności X A ja znam takie co paliły całą ciążę i też twierdzą, że dzieci zdrowe... Nie popadajmy w skrajności. Na pewno są zabiegi z których w ciąży nie wolno korzystać, bo są zwyczajnie szkodliwe, jak chociażby kreatyninowe prostowanie włosów czy niektóre zabiegi na paznokcie. Warto więc przed zabiegiem się zorientować dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:31 Kochana z mikrodermabrazją to absolutnie nie prawda, nie wolno uzywac zadnych ultradzwiekow, zadnych maszyn, nic z laserami etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*** zatem zadzwonię jutro przed wizytą do lekarza i zapytam ***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakim nienormalnym człowiekim trzeba być aby przez tych 9 miesiecy nie starać się robić wszystko zgodnie z naturą. Co zgodnego z naturą jest w roznych laserach, ultradzwiekach, kremach i innym gówniie ktore sobie aplikujecie ? czy naprawde az tak ograniczone jestescie ? wasze grube duppska nawet jak przyjma tone laserow to nie zmaleja jak bedziecie zrec jak swinie. Krowy wstretne. Potem rodzicie dzieci z alergiami i innymi dolegliwosciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znów ten spamiarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja musiałam tylko powiedzieć że karmie albo że byłam w ciąży wiec już Pani wiedziała jakie zabiegi mi zrobić. Najczęściej chodzę do gabinetu medycyny estetycznej www.camea-instytut.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak byłam w ciąży to chodziłam na zabiegi do www.imageszczecin.pl ale takie naturalne. Zawsze przed zabiegiem przypominałam Pani, że jestem w stanie błogosławionym i do końca ciąży zażywałam tylko naturalnych zabiegów lub chodziłam na masaż twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×