Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Alicja zdrobniale może być?

Polecane posty

Gość gość

Alicja - Alisia - Isia Zamiast Ala czy Alutka lepiej brzmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po co zdrabniać? Alicja to ładne imię, zdrobniale brzmi znacznie gorzej, choć z tego wszystkiego Isia jest najładniesze. Alutka jest koszmarne, kojarzy mi się z ruską babą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tak ludzie będą zdrabniać po swojemu, tak jak jest przyjęte i jak są przyzwyczajeni. Wiem to bo próbowałam ukuć inne zdrobnienie do rzadkiego imienia, niż do imienia podobnego, i nic z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ponadto nie możesz ogłupiać dziecka. Przecież ono będzie wkrótce przedstawiać się samo. W przedszkolu, na jakichś zajęciach, na dworze do innych rodziców to dziecko poda swoje imię. A dorośli będą zdrabniać tak, jak uważają za stosowne a nie tak jak sobie matka wymyśliła. Jeszcze idiotyczniej by wyszło gdyby dziecko nazwane zdrobnieniem Ala, nie wiedziało do kogo mowa. Możesz być pewna że zostałoby uznane za opóźnione w rozwoju. Wniosek: z pewnymi zjawiskami kulturowymi się nie eksperymentuje bo to prowadzi do nieporozumień. Gdy chodzi o imię dziecka, to jemu się obrywa, i jego poczucie tożsamości, szacunku do siebie i zaufanie do rodziców zostaje podkopane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Isia, to zdrobnienie od Agnieszki -AGNISIA-ISIA. Alicja : Ala, Alusia, Aluśka, Alutka, Alka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie że możesz mówić Isia a inni niech mówią jak chcą, na naszego Filipka z mężem od zawsze mówimy Fikuś:-) a gdy ktoś się do niego zwraca innaczej to zawsze wie że o nim mowa a ma 3 latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurwa Agnisia-Isia-debilisia. Jasne że Alisia Isia możesz wołać, bardzo fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Isia Alisia jak moja siostrzenica. Obcy mówią Ala, dziecko zawsze widziało że to o niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej od razu nazwij dziecko zdrobniale. Po co w ogóle ta forma Alicja? Daj na imię Alisia albo Isia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak Ci sie nie podobaja zdrobnienia to lepiej daj inne. Isia, nie wiadomo o jakie imie chodzi. I tak beda mowiac na nia Ala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×