Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Alimenty na mnie i na dziecko

Polecane posty

Gość gość

Facet zostawił mnie już w ciąży. Ja nie pracuje jedyne pieniądze jakie na ta chwile otrzymuje to zasiłek macierzyński wysokości 1000zl, nie mam żadnych innych dochodów. Muszę wynajmować mieszkanie. Córka ma 2 miesiące czy mogę starać się również o alimenty na siebie? Facet ma dwójkę dzieci z poprzedniego związku (gdzie jednak wrócił, pracuje w Niemczech) Pytam o to bo nie mam nikogo z kim mogłabym ja zostawić pod opieka żebym mogła podjąć jakakolwiek prace a poza tym przez 3 lata napewno nie będę mogła jej podjąć. I drugie pytanie ile może mi przysługiwać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego nie będziesz mogła podjąć pracy przez 3 lata? Przez dziecko? Jeśli facet nie był Twoim mężem to nie sądzę żeby możliwe było zasądzenie go o alimenty dla Ciebie, ale nie jestem specjalistką, więc mogę się mylić. Raczej zostają Ci zasiłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, przez dziecko. Zaraz napewno ktoś się odezwie ze to nie jest przeszkoda jednak ja uważam ze te 3 lata dla dziecka są najważniejsze i przez ten czas bedzie potrzebowała mojej stałej opieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Art. 141 (KRiO). § 1. Ojciec nie będący mężem matki obowiązany jest przyczynić się w rozmiarze odpowiadającym okolicznościom do pokrycia wydatków związanych z ciążą i porodem oraz kosztów TRZYMIESIĘCZNEGO utrzymania matki w okresie porodu. Z ważnych powodów matka może żądać udziału ojca w kosztach swego utrzymania przez czas dłuższy niż trzy miesiące. Jeżeli wskutek ciąży lub porodu matka poniosła inne konieczne wydatki albo szczególne straty majątkowe, może ona żądać, ażeby ojciec pokrył odpowiednią część tych wydatków lub strat" Trzy MIESIĄCE, a nie trzy lata! Za kilkanaście tygodni dziecko do żłobka, a ty do pracy, i problem rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żałosna sytuacja, nie wiem jak można do takiej dopuścić... Biedne dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, dziecko do żłobka a Ty do pracy! Co jej z tych 3lat bycia z mamusią jak miłością nie nakarmisz. wpierw stwórz jej jakieś warunki do życia bo inaczej to biedne dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę byłam z facetem 6 lat jak się dowiedział ze jestem w ciąży zostawił mnie z dnia na dzień. I nie potrzebuje unormalnienie tylko odpowiedzi na temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wypad do pracy nierobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi też się wydaje. Że jeśli nie bylas jego zona to zostaja ci zasiłki :/ myślę ze po roku spokojnie mozesz isc do pracy, owszem im dluzej jest sie z dzieckiem tym lepiej ale jesli ma się warunki... Wiele kobiet wraca po roku macierzynskiego do pracy bo po prostu nie stać ich na siedzenie na wychowawczym, ciebie chyba tym bardziej... Nie martw się, żłobek dla dziecka to nie jest taka tragedia ew.opiekunka. no czasem nie ma innego wyjścia, takie życie... Ja też mam 3miesieczne dziecko, najchetniej to bym i 5 lat mu poświęciła ale coś to dziecko jeść musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w tej sytuacji w której jestes powinnas jak najszybciej podjąć prace. Kobieto 3 lata chcesz dac dziecko zycie w ubostwie?? to niech juz lepiej chodzi do złobka a Ty do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do pracy taaa..ale po 4latach,bo ciekawe gdzie w żłobku lub w przedszkolu znajdzie później miejsce.. Powinnaś wnioskować na pewno o alimenty na dziecko po co 2miesiące czekałaś..napisz 800zł-900zł Pampersy/Pieluszki i chusteczki-300zł/miesięcznie Ubranka-300zł Woda mineralna-100zł Środki do higieny niemowlęcej-50zł Szczepienia- 150zł Witaminy-50zł Podkreśl wyraźnie we wniosku ,że cały trud opieki spoczywa na tobie i w chwili obecnej nie możesz podjąć pracy. Alimenty na siebie w osobnym wniosku i tak się pisze. Spróbuj napisać już po zasądzeniu alimentów na dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorry ale nie uważam by należały ci się jakiekolwiek alimenty. Na dziecko owszem ale nie na ciebie. Rusz się do pracy a nie chciałabyś zerować na facecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczepienia są bezpłatne więc nie zostaną uwzględnione we wniosku. Woda mineralna również. Witaminy też nie chyba, że zalecił je lekarz i będzie miała stosowne zaświadczenie. Poza tym facet ma prawo zażądać faktur i co wtedy? I żaden sąd nie weźmie pod uwagę tego, że matka chce zostać w domu z dzieckiem 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedynie o alimenty 100% utrzymania dziecka bo nie możesz pracować. Ale po roku musisz niestety iść do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
woda za 100zł? to chyba w Afryce. Szczepienia obowiązkowe są bezpłatne. witaminy to zbędny wydatek ubranka kupuje się na olx, za 100zł ma się duży worek pełen różnych ubrań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mylisz się ;) dziecko ma prawo żyć na takim poziomie jak inne dzieci tamtego ojca.Chodzić w nowych ubrankach.Dlaczego dziecko ma dostawać gorsze szczepionki jeżeli te są zalecane przez pediatrę(autorko weź zaświadczenie od pediatry o tych szczepieniach i witaminkach d,k i innych na kolki jeśli powiesz, że do alimentów wyda ci bez problemu) Zresztą 100zł na wodę to dużo???Dobra woda to koszt ok.3zł za butelkę 1,5l. Jeżeli karmi piersią to woda z kranu się nie za bardzo nadaje, a musi dużo pić..a jeżeli nie kp to jeszcze do wody dochodzi koszt mleka modyfikowanego ok.100zł/miesięcznie :) Jeżeli mieszkasz w dużym mieście bez problemu dostaniesz duże alimenty,bo całą opiekę sprawujesz TY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
..a ojciec swoją nieobecność w opiece nad dzieckiem powinien rekompensować stosownymi alimentami w 100%-takie jest prawo rodzinne i nie słuchaj głupot. Zresztą sama tak pisałam we wniosku :) i mam alimenty w wysokości 900zł pomimo iż były ma inne dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na dziecko tak, na Ciebie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oblicz ile kosztuje utrzymanie dziecka miesięcznie. Sąd zazwycZaj zasadza 70% uprawdopodobnionych wydatków. Możesz się starać też o zwrot wydatków na wyprawkę i wydatków poniesionych w związku z leczeniem w ciąży. Co do pracy to dla wróciłam do niej jak dziecko miało 7 miesięcy. Poszło do żłobka. Tak ze jak matka chce to się da. Teraz syn ma 3.5 roku jest do mnie mocno przywiązany i rozwija się prawidłowo mimo że nie siedziałam z nim w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisz jeszcze we wniosku ,że ojciec dziecka okłamywał cię ,że chce z tobą tworzyć rodzinę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sąd zazwycZaj zasadza 70% uprawdopodobnionych wydatków Xx Nie koniecznie.Zasądzi 100% gdy ojciec nie uczestniczy w wychowaniu dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze, jeśli pracuje w Niemczech, na niemieckiej umowie, to ma prawo - nic się nie zmieniło - do rodzinnego na to dziecko. Na trzecie to powyżej 200 euro. Po drugie, dogadaj się, a jak nie, powiedz, że wystąpisz o alimenty do niemieckiego sądu. Masz prawo. Na maleńkie dziecko będzie to w zależności od zarobków, co najmniej 342 Euro. W Niemczech stawki alimentów są ustalone w Duesseldorfer Tabelle - wpisz sobie te wyrazy w wyszukiwarce, to będziesz wiedzieć. Oczywiście do ukończenia przez dziecko pierwszego roku życia też należą się pieniądze na ciebie. To łatwe sprawy, dlatego szybko to załatwisz w miejscu, gdzie on jest zameldowany, gdzie pracuje. Możesz wystąpić do sądu, ponieważ nie masz pieniędzy, o adwokata z urzędu i dostaniesz. Przydałby ci się tylko ktoś ze znajomością niemieckiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wystarczy wnieść sprawe o alimenty do sadu polskiego,bo on jest Polakiem. Potem Okręgowy wypełnia taką formę w jęż.niemieckim lub angielskim i przesylasz to do sądu rodzinnego niemieckiego. W obrebie Unii Europejskiej załatwiaja to sady między sobą,niepotrzebny zaden adwokat i znajomość jęz.niemieckiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to się nie tłucze z żonatym facetem, dziecko oddaj do domu dziecka i ty do pracy i zapieprzaj na siebie i dziecko jakieś zamiast głową myślała tylko dupą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17'48,skąd tyle agresji i wiedza,że on jest żonaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No widzisz? Jakbys byla zona to dostalabys na siebie alimenty bez problemu - rozumiesz juz dlaczego ten "niepotrzebny papierek" jest taki potrzebny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×