Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 26112006

BROMERGON - JAK DŁUGO TRWA LECZENIE

Polecane posty

Gość 26112006

Mam pytanie. Od 10 dni biorę Bromergon bo mam za wysoki poziom prolaktyny. Badałm go jakiś czas temu i wynosił on 39, a podobno norma jest do 25 więc mój nie jest chyba aż tak wysoki, prawda? Czy po tych 10 dniach mógł już spać przynajmniej do tych 25? Biorę jedną tabletkę dzienie, pół rano i pół wieczorm. Po jakim czasie należy powtórzyć badanie poziomu prolaktyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 26112006
czy naprawde nikt nie wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buehehehehehehehe
wiesz tez biore bromergon na zanizenie prolaktyny, ale juz na wstepie moj gin powiedzial z eto moze potrwac kilka miesiecy. Wlasnie koncze drugi miesiac i dopiero tera zide na kolejne badanie, mysleze po 10 dniach nie bedzie jakiejs znacznej poprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 26112006
a dużą miałaś tą prolaktynę? Bo ja chbya nie mam aż tak wielkiej, tak mi się wydaje. Mam 39, czy to dużo? A może długość leczenia zależy od wysokości prolaktyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 26112006
właśnie na jednym z forum znalazłam taki tekst: "Przy prawidłowym doborze dawki poziom prolaktyny normalizuje się zwykle w ciągu kilku dni, natomiast normalizacja cyklu krwawień trwa ok. 2 miesiące (czasem nawet do roku)." Chodzi tu oczywiście dawkę leku Bromergon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 26112006
jeśli chodzi o mnie to powodem dla którego byłam zbadać poziom prolaktyny były bardzo nieregularne miesiączki (albo wogóle ich brak) a pośrednio też to że nie mogłam zajść w ciążę. Ale bardziej to brak tych miesiączek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaminka 24
Moj cykl jest od 28 do 35 dni myslisz ze powinnam sie zbadac? A nie wiesz co z tym testosteronem. Pytam bo jestem za granica i wizyta u ginekologa to nie taka prosta sprawa.Probuje zajsc w ciaze ale efekty sa marne. A jak u Ciebie ile razy probowalas podejsc do zajscia w ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam nieregularne miesiaczki tzn +_ 10 dni no i nie moglam zajsc w ciaze.Staralam sie o dziecko 2 lata. Nie wiem ile sie starsz o dziecko. Ja powiem jedno ze nie tylko biologia odpowiada za zajscie w ciaze ale rozwniez psychika.Ja zaszlam jak przestalam o tym myslec.Bo wczesniej bywalo tak ze tak bardzo pragnelam dziecka ze w czasie wspolzycia tylko o tym myslalam zeby sie tylko udalo. Najlepszy okres na zajscie w ciaze to 2 dzien dni plodnych...sprawdza sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26112006 - jeśli moge coś doradzić w tej sprawie ja biorę juz 4 cykl bromek miałam prolaktynę powyżej 100 ng/ml ogólnie miałam mlekotok i baaardzo nieregularne cykle (35,46,56,60 dni -różnie) już w pierwszym m-cu brania tego leku (2 tabl. dziennie-początkowo wprowadzane stopniowo) zauważyłam poprawę 1 cykl wyniósł 30 dni natmiast 2 i 3 28 - jest jak w zegarku-poważnie tak wiec jeśli chodzi o wyregulowanie cykli to mi zadziałał bromek wręcz natychmiastowo!! jeśli chodzi o spadek prl to po 3 m-cach brania leku ze 100 spadło na 48! na ulotce nawet pisze że 14 dni trwa kuracja w czasie laktacji być moze te 10 dni wystarczyły na zrzucenie \"zbędnej prl\" ale na pewno po m-cu poczujesz różnice (po zrobieniu badania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes0303 - zaniepokoiłaś mnie trochę tym ze nie wolno brać Bromergonu tuż przed zajściem w ciążę ja właśnie staram sie o dzidzię i przy moich problemach z prl obawiam się że (o ile uda mi się zajaść) to pewnie jakiś czas będąc w ciąży będę musiała brać ten lek- z obawy przed gwałtownym skokiem zreszta gin mówił ze mam od razu nie odstawiać tego leku czy znasz przypadki że po braniu tego leku rodziły się takie dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znam przypadku ale 3 ginekologow mi tak powiedzialo.Ze musze uwazac.Bromergon to jest antyhormon.A sama pewnie wiesz jak jest kiedy bierze sie tabletki antykoncepcyjne(tpo sa tez przeciez hormony) i sachodzi w ciaze. Jak dla mnie bylo za duze ryzyko wolalam go nie podejmowac. Zaszlam w ciaze dopiero po 2 latach brania brom.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes0303- a czy brałaś bromek do końca tzn. do momentu zajścia w ciążę? jeśli nie to na ile m-cy odstawiłaś bromek przed zajściem w ciążę?? u mnie jeszcze prl nie osiągnęła normy - tak więc muszę nadal brać...natomiast jak już bedzie w normie to nie wiem czy gwałtowne odtawienie nie podniesie znowu prolaktyny która z kolei utrudni zajście wi ciąże- i tak koło się zamyka pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes0303- to rzeczywiście długa przerwa i nie podskoczyła Ci w między czasie prolaktyna? a jaką dawkę brałaś bromku i z jakiego poziomu zbijałaś prl? bo ja z poziomu 100 w tej chwili mam juz 48 ng/ml i walczę z nią nadal jednocześnie nie zawieszając staranek- ale myślę że wszystko powinno być w porzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najwyzsza prolaktyna wynosila 125.Tak jak wczesniej pisalam dwa koncowe wyniki byly niewspolmierne i dlatego sama odlozylam leczenie.Pozniej juz nie badalam po tym co mi wyszlo na dwoch ostatnich wynikach i po zrobieniu rezonansu magnetycznego.Powiem szczerze ze mialam dosc staralai mi sie cos znalezc ale im sie nie udawalo. A teraz jestem szczesliwa mamusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes0303- dzięki za info :) u mnie póki co prl spada wiec jeszcze będę łykać to \"okropieństwo \" mam nadzieje ze już niedługo pozdrawiam Ciebie i Twoje dzieciątko! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do odstąpienia Norprolac 75, 3 opakowania,ważnosc leku do 05.2018 Cena 100zł za op,przy3 szt. taniej,mozliwa negocjacja. Mam również Parlodel 2,5,waznosc do 08.2015,cena 45zł oraz bromergon. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu na mail agnied3.3@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biore bromergan od mc a owulacje dostalam po 2 tyg zazywania 1,5 tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×