Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciekawska25

choroby genetyczne ??

Polecane posty

Gość Ciekawska25

Zastanawiam sie czy związać się z facetem ( znamy sie na razie ok 1 miesiąc ) w którego rodzinie matka choruje od lat na ciężką depresję z próbami samobojczymi .Jak to się ma do ewentualnych naszych przyszłych dzieci ?Czytałam ze właśnie w drugim pokoleniu prawdopodobienstwo zachorowania jest bardzo duze ??Czy któraś z Was zna podobne przypadki ?Co o tym myślićie czy mozna z pełną świadomościa tego zdecydowac sie na taki zwiazek i rodzenie z tego związku dzieci???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia
Ja uwazam ze jak najbardziej. Mi sie wydaje ze depresja to nie jest choroba dziedziczna a raczej nabywana!!! Jezeli Twoj mezczyzna nie wykazuje zadnych nieprawidlowosci w sferze psychicznej to bez obaw. Mam doswiadczenie jezeli chodzi o depresje i w 100% da sie z tego wyjsc... Choroby genetyczne to zespol downa, hemofilia, daltonizm, fenyloketonuria, mukowiscydoza. Mozna dziedziczyc sklonnosci do tradziku i slabego wzroku, ale depresje sie nabywa. Chociaz wiadomo sa rozne osobowosci: sangwinik, choleryk czy pyknik. Niektore maja wieksze sklonnosci do depresji a inni zawsze sobie poradza:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej zastanów się dobrze, bo chłopak ma predyspozycje. Chorobą \"bardzo dziedziczną\" jeste też SCHIZOFRENIA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×